App Store Google Play

Січеславська - це виховання нового покоління, - Тімур Желдак

14.11.2018 13:00
Січеславська - це  виховання нового покоління, - Тімур Желдак

Січеславська - це не лише сьогодення та певна спадковість, це наш напрямок у майбутньому. Так вважає доцент кафедри системного аналізу і управління НТУ "Дніпровська політехніка" Тімур Желдак, який підтримує перейменування області.

"Декомунізація - це частина того процесу, який потрібно було починати і виконувати дуже давно. Тому що це необхідна складова відриву від УРСР, в якій ми, на жаль, продовжуємо жити. Ми живемо за законами Української Радянської Республіки, ми багато в чому спадкуємо ті методи виховання та розвитку, які були в часи радянщини. Для незалежної України та її самоствердної історії необхідно відокремитися від цього та започаткувати власну історію зі своїми героями, топонімікою та символами", - зазначив Тімур Желдак.

Желдак також зазначив, що декомунізація не на часі - вона затрималась. На його думку, якби цей процес був виконаний ще у 1991 році це було б органічно, вчасно та доречно. 

"Давайте розуміти, що символи несуть смисли. Смисли несуть зміст нашого життя. В моїй родині та родинах багатьох українців є ті, хто постраждав від Голодомору та від радянських репресій. Якщо ми живемо в краю, який носить ім'я комуністичного ката, ми не можемо на цьому фундаменті збудувати сильне, економічно незалежне та потужне суспільство. Це можливо лише тоді, коли ми станемо самостверджені. І це має бути на національно-патріотичному грунті", - пояснив головний редактор інформаційного сайту "Дніпроград".

Він також зазначив, що підтримує перейменування Дніпропетровської області саме на Січеславську.

"Коли я почув вперше про ініціативу дати нашому краю назву "Січеславщина", в мені це підняло якісь глибинні ноти. Можливо навіть не мого покоління, а попереднього. Для себе, як для людини освіти, Січеславщина це не лише сьогодення, певна спадковість, слава попередніх поколінь, а й напрямок у майбутнє. Це виховання нового покоління, яке має бути не рабами, не пригніченими українцями. Українці - це переможці. І саме "Січеславська" пов'язана зі славою козаків", - наголосив він.

Нагадаємо, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов підтримав перейменування Дніпропетровської області на Січелавську.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...