App Store Google Play

Оцінка майна по-новому: ріелтори пояснили, скільки доведеться платити дніпрянам

13.11.2018 17:40
Оцінка майна по-новому: ріелтори пояснили, скільки доведеться платити дніпрянам

В Україні діє нова єдина база звітів про оцінку нерухомості під час продажу майна. Запроваджена система має надати можливість сформувати реальні ціни на ринку та виключити зловживання під час оцінки. Однак ріелтори заявляють про недосконалість електронної програми та недоліки, з якими доведеться зіштовхуватись. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів фахівців.

"Починаючи з 18 червня 2018 року з'явилося два оціночних електронних майданчика (програми), куди спеціаліст-оцінювач повинен заносити результати своєї роботи, відповідно до індикаційної вартості нерухомості в місті. Наприклад, в центрі Дніпра така сума має бути не меншою, ніж 12 тисяч гривень. Таким чином, має знизитися рівень корупції та маніпуляцій. Однак занесення оцінки на спеціальних платформах - це платна послуга та складає 510 гривень за реєстрацію з одного оцінювача. До того ж, якщо внесена оціночна  вартість занижена або помилкова, спеціаліст  має заплатити за повторну реєстрацію. Відповідно вартість послуги оцінки нерухомості зростає та може значно збільшуватися. Тобто у програмі стався відчутний перегин", - пояснив президент Дніпропетровської асоціації спеціалістів нерухомості Валерій Головин.

Офіційний представник Всеукраїнської громадської організації «Союз фахівців нерухомості України» Олена Коваленко акцентувала на недоліках нової системи оцінки, а саме: збільшення вартості послуг оцінювача, тобто за одну й ту саму роботу клієнти мають заплатити значно більше, також клієнти мають ще заплатити нотаріусу, щоб той проконтролював оцінку.

Крім цього, деякі зміни в законодавстві стосуються умов купівлі-продажу нерухомості.

"Зміни в законодавстві України стаються щоденно за рахунок підзаконних актів та інструкцій до законів. Наприклад, останні новації в сфері нерухомості стосуються перевірок під час продажу приміщень. Якщо раніше з'ясовували, чи немає боргів у продавців, то наразі на наявність  боргів та штрафів мають також перевіряти покупців. До того ж, продаж не відбудеться до тих пір, поки всі заборгованості не будуть сплачені", - розповів президент громадської організації "Ріелторська палата Дніпропетровська" Сергій Маласай.

Нагадаємо, що нещодавно експерти в галузі права та нерухомості Дніпропетровщини спростували міф щодо неможливості укладання договорів дарування та заповітів з першого листопада, оскільки не відбулося жодних законодавчих змін.

Раніше повідомлялося, що з приходом осені у Дніпрі зросла вартість оренди житла. Наразі для того, щоб винаймати найпростішу одно- та двокімнатну квартиру на проспекті Гагаріна або Олександра Поля потрібно викласти мінімум 5-6 тисяч гривень.

Дізнавайтеся найсвіжіші новини першими - підписуйтесь на наш канал у Telegram та на сторінку в Instagram.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...