App Store Google Play

Оцінка майна по-новому: ріелтори пояснили, скільки доведеться платити дніпрянам

13.11.2018 17:40
Оцінка майна по-новому: ріелтори пояснили, скільки доведеться платити дніпрянам

В Україні діє нова єдина база звітів про оцінку нерухомості під час продажу майна. Запроваджена система має надати можливість сформувати реальні ціни на ринку та виключити зловживання під час оцінки. Однак ріелтори заявляють про недосконалість електронної програми та недоліки, з якими доведеться зіштовхуватись. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів фахівців.

"Починаючи з 18 червня 2018 року з'явилося два оціночних електронних майданчика (програми), куди спеціаліст-оцінювач повинен заносити результати своєї роботи, відповідно до індикаційної вартості нерухомості в місті. Наприклад, в центрі Дніпра така сума має бути не меншою, ніж 12 тисяч гривень. Таким чином, має знизитися рівень корупції та маніпуляцій. Однак занесення оцінки на спеціальних платформах - це платна послуга та складає 510 гривень за реєстрацію з одного оцінювача. До того ж, якщо внесена оціночна  вартість занижена або помилкова, спеціаліст  має заплатити за повторну реєстрацію. Відповідно вартість послуги оцінки нерухомості зростає та може значно збільшуватися. Тобто у програмі стався відчутний перегин", - пояснив президент Дніпропетровської асоціації спеціалістів нерухомості Валерій Головин.

Офіційний представник Всеукраїнської громадської організації «Союз фахівців нерухомості України» Олена Коваленко акцентувала на недоліках нової системи оцінки, а саме: збільшення вартості послуг оцінювача, тобто за одну й ту саму роботу клієнти мають заплатити значно більше, також клієнти мають ще заплатити нотаріусу, щоб той проконтролював оцінку.

Крім цього, деякі зміни в законодавстві стосуються умов купівлі-продажу нерухомості.

"Зміни в законодавстві України стаються щоденно за рахунок підзаконних актів та інструкцій до законів. Наприклад, останні новації в сфері нерухомості стосуються перевірок під час продажу приміщень. Якщо раніше з'ясовували, чи немає боргів у продавців, то наразі на наявність  боргів та штрафів мають також перевіряти покупців. До того ж, продаж не відбудеться до тих пір, поки всі заборгованості не будуть сплачені", - розповів президент громадської організації "Ріелторська палата Дніпропетровська" Сергій Маласай.

Нагадаємо, що нещодавно експерти в галузі права та нерухомості Дніпропетровщини спростували міф щодо неможливості укладання договорів дарування та заповітів з першого листопада, оскільки не відбулося жодних законодавчих змін.

Раніше повідомлялося, що з приходом осені у Дніпрі зросла вартість оренди житла. Наразі для того, щоб винаймати найпростішу одно- та двокімнатну квартиру на проспекті Гагаріна або Олександра Поля потрібно викласти мінімум 5-6 тисяч гривень.

Дізнавайтеся найсвіжіші новини першими - підписуйтесь на наш канал у Telegram та на сторінку в Instagram.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ярема ГАЛАЙДА

Більше агресії!

Давно кажу: Біда українців - це, нав‘язана їм ззовні, оборонницька психологія. Ми типу такі миролюбні, такі добрі і тихі, що аж за край. І на чуже не зазіхаємо, і всіх ми поважаємо, і до всіх до...
Регулярно чую від мешканців нашого міста, що тут немає роботи. При цьому, від керівництва міської ради (та їхніх партнерів) постійно лунають скарги на те, що в місті нікому працювати — кляті лях...
Не можу спокійно заснути. З голови не йде розмова з таксистом...Йому безперестанно телефонує жіночка, яка волає в слухавку. Він пояснює: "Я с клиентом"... На третій дзвінок відповідь: "Дура, я зарабат...
Ярема ГАЛАЙДА

Легенда про павучка

Її пов‘язують з Робертом І Брюсом, королем Шотландії 1306 - 1329.І вона має два варіанти. Хоча суть в неї одна.Згідно з одним з варіантів, після ніщивної поразки при Дарлі у 1306 році Брюс відст...