App Store Google Play

Дніпровські зоозахисники занепокоєні станом озера та птахів у парку Глоби

13.11.2018 17:20
Дніпровські зоозахисники занепокоєні станом озера та птахів у парку Глоби

Дніпровські зоозахисники стверджують, що працівники парку Глоби не годують належним чином птахів, які мешкають у їхньому озері. А в і без того брудну водойму, ллють змилини після чистки атракціонів. Про це повідомляє Дніпроград зі слів свідка, зоозахисниці Вікторії Морозової.

“Мені стало шкода лебедя, який плаває у водоймі, і я почала щодня його підгодовувати. Це продовжується вже більше року і за цей час я бачила, як птаха годують відвідувачі парку, але жодного разу не бачила, як це роблять працівники”, - зазначила Вікторія Морозова.

Натомість директорка парку Глоби Світлана Кравченко заперечує: птахів, які знаходяться на території озера, годують щодня.

“У нас для цього є спеціальні годівниці. Працівники приходять на роботу о сьомій ранку і першим ділом займаються тим, що насипають у неї їжу для птахів”, - прокоментувала Світлана Кравченко.

Крім того, за її словами, ті люди, які підгодовують у парку птахів, часто роблять це неправильно, адже птахам підходить не кожна їжа. Утім, таблички із відповідною інформацією відсутні, мовляв, у цьому немає сенсу - ті таблички, які ввечері встановлюють біля водойми, на ранок чомусь зникають.

На сайті парку можна знайти фінансову звітність, але стаття про те, у якій кількості та чим годують птахів, відсутня.

“Годування птахів суто благодійне - корм купують підприємці парку”, - прокоментувала Світлана Кравченко.

Самих лебедів на балансу парку також немає.

Крім того, активістка Вікторія Морозова стурбована тим, що лебідь у парку залишився один та ще й з підрізаними крилами. Як зазначила директора парку, це зробили для того, аби птах нікуди не відлетів.

“Ми підрізаємо крила лебедям для того, аби вони не злітали. Таку процедуру робимо раз на три місяці”, - прокоментувати чиновниця. 

Раніше лебедів у парку було п’ятеро. За даними Світлани Кравченко, одна сімейна пара лебедів загинула від старості - такий висновок ветеринара. Ще один птах - відлетів. Що сталося ще з одним лебедем незрозуміло, одного разу на ранок його просто не знайшли.

Директорка парку зазначила, що вірогідно він також відлетів через те, що працівники парку вчасно  не підрізали птаху крила.

Окрім вищезазначених проблем, волонтерка Вікторія Морозова має фотопідтвердження того, що в озері перуть брудні пакети, а з атракціонів виливають мильну воду після їх миття.

“За весь цей час в озеро лили змилини, а взимку туди стікає вода, на яку перетворюється посипаний спеціальною сумішшю сніг з доріжок.

Тобто фактично озеро є стоком для води, яка стікає з усіх боків парку. А після свят в озері плаває все - бутерброди, пакети, гірлянди та петарди”, - додала зоозахисниця Вікторія Морозова.

За даними ж директорки парку, санітарна чистка озера проводиться щодня. Однак  вона зізналася, що мова йде лише про зовнішнє прибирання.  А саму водойому востаннє чистили майже півстоліття тому. Зараз половина озера замулена - у ній щонайменше 30 тисяч кубометрів мулу.

“Є проект, який розробили за часів головування Івана Куліченко. Він передбачає очистку озера відкритим способом. Для цього потрібно спустити половину озера, а мул вибрати на берег і залишити сушитися. Після цього - змішати з піском і вивезти на утилізацію. Утім, проект не лише дорогий, а й нераціональний. Наразі експерти думають над оптимальним методом очистки. Я розумію, що ситуація викликає посмішку, але єдиного рішення, як це зробити ми поки що не маємо”, - прокоментував ситуацію радник міського голови Максим Музика.

Зазначимо, що в бюджеті наступного року на проект інженерної частини парку коштів не заклали.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...