App Store Google Play

Лікарі розповіли дніпрянам, як розпізнати діабет та уникнути захворювання

12.11.2018 20:00
Лікарі розповіли дніпрянам, як розпізнати діабет та уникнути захворювання

На сьогодні у Дніпропетровській області на цукровий діабет страждає більше 800 дітей, віком до 18 років, а також майже 18,5 тисяч дорослих. Про це сьогодні, 12 листопада, під час прес-конференції в ІА “Інформатор” повідомила лікар-ендокринолог вищої категорії Тетяна Крайняк, передає Дніпроград.

“Проблема полягає у тому, що несвоєчасна діагностика діабету призводить до того, що ми виявляємо його вже на стадії хронічних ускладнень, коли неможливо надати пацієнту ефективну допомогу”, - зазначила лікар Тетяна Крайняк.

Часто причиною появи хвороби є спадкова схильність. Утім, її реалізація залежить від таких факторів, як спосіб життя, наявність надмірної ваги, фізична активність.

Принципово розрізняють цукровий діабет двох типів - інсулінозалежний та інсулінонезалежний.

Молоді люди у переважній більшості хворіють на діабет першого типу. Для нього характерний гострий початок без попередній причин. Але існують провокаційні фактори: стрес, фізичне або психічне перенапруження, простудні захворювання. Серед симптомів - швидка втрата ваги.

“Як правило, такі пацієнти не проходять повз лікарів. Тому що, коли людина раптово втрачає до п’яти кілограмів протягом двох тижнів, це все ж таки змушує звернути увагу на власний стан”, - прокоментувала лікар-ендокринолог Тетяна Крайняк.

Лікування цукрового діабету першого типу - постійна інсулінотерапія.

Більше 85% випадків захворювання на діабет становить його другий тип - інсулінонезалежний, характерний для людей більш старшого віку. Фактори ризику: спадковість від близьких родичів, серцево-судинні захворювання, артеріальна гіпертензія, надмірна вага, малорухливий спосіб життя, антипсихотична терапія.

“Якщо вас турбують такі симптоми як спрага, втомленість, складності при концентруванні уваги, апатія, різке зниження ваги тіла, сухість в роті, нечіткість зору - це те, на що варто акцентувати увагу при підозрі на діабет другого типу”, - зазначила лікар Яна Калмикова.

Також існує окрема категорія хвороби - діабет вагітних, або порушення вуглеводного обміну. Для нього характерні підвищення рівню цукру в крові, як правило, після 24 тижня вагітності. Для виявлення цієї прихованої форми діабету лікарі радять проводити скринінг.

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі впроваджений механізм компенсації коштів на інсулін

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...