App Store Google Play

Лікарі розповіли дніпрянам, як розпізнати діабет та уникнути захворювання

12.11.2018 20:00
Лікарі розповіли дніпрянам, як розпізнати діабет та уникнути захворювання

На сьогодні у Дніпропетровській області на цукровий діабет страждає більше 800 дітей, віком до 18 років, а також майже 18,5 тисяч дорослих. Про це сьогодні, 12 листопада, під час прес-конференції в ІА “Інформатор” повідомила лікар-ендокринолог вищої категорії Тетяна Крайняк, передає Дніпроград.

“Проблема полягає у тому, що несвоєчасна діагностика діабету призводить до того, що ми виявляємо його вже на стадії хронічних ускладнень, коли неможливо надати пацієнту ефективну допомогу”, - зазначила лікар Тетяна Крайняк.

Часто причиною появи хвороби є спадкова схильність. Утім, її реалізація залежить від таких факторів, як спосіб життя, наявність надмірної ваги, фізична активність.

Принципово розрізняють цукровий діабет двох типів - інсулінозалежний та інсулінонезалежний.

Молоді люди у переважній більшості хворіють на діабет першого типу. Для нього характерний гострий початок без попередній причин. Але існують провокаційні фактори: стрес, фізичне або психічне перенапруження, простудні захворювання. Серед симптомів - швидка втрата ваги.

“Як правило, такі пацієнти не проходять повз лікарів. Тому що, коли людина раптово втрачає до п’яти кілограмів протягом двох тижнів, це все ж таки змушує звернути увагу на власний стан”, - прокоментувала лікар-ендокринолог Тетяна Крайняк.

Лікування цукрового діабету першого типу - постійна інсулінотерапія.

Більше 85% випадків захворювання на діабет становить його другий тип - інсулінонезалежний, характерний для людей більш старшого віку. Фактори ризику: спадковість від близьких родичів, серцево-судинні захворювання, артеріальна гіпертензія, надмірна вага, малорухливий спосіб життя, антипсихотична терапія.

“Якщо вас турбують такі симптоми як спрага, втомленість, складності при концентруванні уваги, апатія, різке зниження ваги тіла, сухість в роті, нечіткість зору - це те, на що варто акцентувати увагу при підозрі на діабет другого типу”, - зазначила лікар Яна Калмикова.

Також існує окрема категорія хвороби - діабет вагітних, або порушення вуглеводного обміну. Для нього характерні підвищення рівню цукру в крові, як правило, після 24 тижня вагітності. Для виявлення цієї прихованої форми діабету лікарі радять проводити скринінг.

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі впроваджений механізм компенсації коштів на інсулін

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...