App Store Google Play

Лікарі розповіли дніпрянам, як розпізнати діабет та уникнути захворювання

12.11.2018 20:00
Лікарі розповіли дніпрянам, як розпізнати діабет та уникнути захворювання

На сьогодні у Дніпропетровській області на цукровий діабет страждає більше 800 дітей, віком до 18 років, а також майже 18,5 тисяч дорослих. Про це сьогодні, 12 листопада, під час прес-конференції в ІА “Інформатор” повідомила лікар-ендокринолог вищої категорії Тетяна Крайняк, передає Дніпроград.

“Проблема полягає у тому, що несвоєчасна діагностика діабету призводить до того, що ми виявляємо його вже на стадії хронічних ускладнень, коли неможливо надати пацієнту ефективну допомогу”, - зазначила лікар Тетяна Крайняк.

Часто причиною появи хвороби є спадкова схильність. Утім, її реалізація залежить від таких факторів, як спосіб життя, наявність надмірної ваги, фізична активність.

Принципово розрізняють цукровий діабет двох типів - інсулінозалежний та інсулінонезалежний.

Молоді люди у переважній більшості хворіють на діабет першого типу. Для нього характерний гострий початок без попередній причин. Але існують провокаційні фактори: стрес, фізичне або психічне перенапруження, простудні захворювання. Серед симптомів - швидка втрата ваги.

“Як правило, такі пацієнти не проходять повз лікарів. Тому що, коли людина раптово втрачає до п’яти кілограмів протягом двох тижнів, це все ж таки змушує звернути увагу на власний стан”, - прокоментувала лікар-ендокринолог Тетяна Крайняк.

Лікування цукрового діабету першого типу - постійна інсулінотерапія.

Більше 85% випадків захворювання на діабет становить його другий тип - інсулінонезалежний, характерний для людей більш старшого віку. Фактори ризику: спадковість від близьких родичів, серцево-судинні захворювання, артеріальна гіпертензія, надмірна вага, малорухливий спосіб життя, антипсихотична терапія.

“Якщо вас турбують такі симптоми як спрага, втомленість, складності при концентруванні уваги, апатія, різке зниження ваги тіла, сухість в роті, нечіткість зору - це те, на що варто акцентувати увагу при підозрі на діабет другого типу”, - зазначила лікар Яна Калмикова.

Також існує окрема категорія хвороби - діабет вагітних, або порушення вуглеводного обміну. Для нього характерні підвищення рівню цукру в крові, як правило, після 24 тижня вагітності. Для виявлення цієї прихованої форми діабету лікарі радять проводити скринінг.

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі впроваджений механізм компенсації коштів на інсулін

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...