App Store Google Play

Лексус з повітря та підозра в хабарництві: чим запам'яталася обласний депутат Тетяна Юревич

11.11.2018 18:00
Лексус з повітря та підозра в хабарництві: чим запам'яталася обласний депутат Тетяна Юревич

Початок вересня 2018 року сколихнув Дніпропетровську область повідомленням про затримання депутата обласної ради від “УКРОПу” Тетяни Юревич на хабарі у 12 тисяч доларів. Представники військової прокуратури викрили схему, за якою Юревич вимагала гроші за вплив на рішення та дії посадовців Держгеокадастру. Зокрема, йдеться про отримання розпорядження на розробку проекту землеустрою та в подальшому затвердження даного проекту. Не виключено, що разом із впливом на Держгеокадастр депутатка могла використовувати і власні повноваження в облраді, адже там вона є членом постійної комісії з питань комунальної власності та житлово-комунального господарства. Затримання Тетяни Юревич викликало значний резонанс у зв’язку із тим, що це чи не найперший подібний скандал на обласному рівні протягом останніх років.

Втім, біографія обласної депутатки переповнена сумнівними моментами і без зафіксованих прокуратурою фактів хабарництва. Так, якщо проглянути чим займається Юревич, виявиться, що вона є власницею одразу двох компаній — ТОВ “Експерт-груп” і ТОВ “ПІБ-Експерт”, які пов’язують з “сірим кардиналом” Дніпра Геннадієм Корбаном. Ці дві компанії з початком каденції Тетяни Юревич у кріслі депутата почали активно перемагати в тендерах від обласної ради. Зокрема, за бюджетні кошти було здійснено оформлення документів для Театрально-художнього коледжу на площі Успенській у Дніпрі. На цей коледж вже давно поклав око партнер Корбана міський голова Дніпра Борис Філатов, який мав намір заселити коледж чиновниками міськради, а учнів переселити в одну з законсервованих шкіл на околиці Дніпра. Загалом з бюджету області ТОВ “Експерт-груп” і ТОВ “ПІБ-Експерт” протягом останніх трьох років отримали більше 2 мільйонів гривень.

Проте, якщо копнути глибше, у Юревич можна віднайти зв’язок з ще однією компанією — ТОВ “БТІ-Груп”, власником якої є Євгеній Сібіра. Показовим є те, що “БТІ-Груп” та “Експерт-груп” неодноразово залишали однакові контактні дані під час укладання публічних договорів. Зокрема, вони користуються однією електронною поштою та одним номером телефону. До того ж, обидві компанії зареєстровані в Дніпрі на вулиці Станична, 38.

“БТІ-Груп” також вже встигла отримати з обласного бюджету декілька мільйонів гривень, в тому числі і на розробку документації вищезгаданого худколеджу. Таким чином, не дивлячись на свій статус депутата, компанії з орбіти Тетяни Юревич раз за разом поповнюють свій капітал за рахунок систематичних перемог в тендерах від облради.

Попри регулярне збагачення на держзакупівлях, в своїх деклараціях Тетяна Юревич звітує про надбання коштовного автомобіля, на який вона не витратила ні копійки. Так, у 2017 році вона придбала новенький Lexus RX200T. В декларації депутат вказала вартість автівки 1,58 млн.грн. При цьому, судячи з тієї ж-таки декларації, жінка, яка живе разом з донькою в невеличкій квартирі в Авіаторському, за рік заробила 137,8 тис.грн. Щоправда, вона задекларувала 120 тис.доларів готівкою, але ця ж сума зазначається і у декларації за 2016 рік, отже авто обраниця купила не за власні гроші, принаймні не за задекларовані. Не виключено, що цей автомобіль став подарунком від вдячних клієнтів депутатки.

Будучи членом комісії з питань ЖКГ та комунальної власності,  Юревич протягом останнього року стала активним учасником атак на Аульську хлорпереливну станцію, яку також примітив тандем Корбана-Філатова. Зокрема, під час засідань комісії в облраді Тетяна Юревич разом із деякими колегами не один раз піднімали питання про можливий розрив угоди про оренду АХПС між облрадою та робочим колективом станції. Останні вже понад 10 років займаються розбудовою свого підприємства і своєчасно поповнюють обласний бюджет та забезпечують хлором більшість підприємств водопровідно-каналізаційної сфери України. Не дивно, що такий успіх станції привернув увагу оточення “рейдера №1” та спровокував інформаційні атаки на неї. Варто зазначити, що комісію з питань ЖКГ та комунальної власності Дніпропетровської облради формально очолює адвокат відомого регіонала Олександра Єфремова Андрій Смирнов, який протягом декількох років своєї каденції з’являвся на комісії лише декілька разів. Нещодавно комісія під орудою Смирнова провела засідання за зачиненими дверима, звідки вигнали журналістів та представників громадськості. Також група членів депутатської комісії, в складі якої були Юревич і Смирнов, були помічені у показовому зриві засідання, під час якого мали розглянути важливі питання для області.

Така “бурхлива діяльність” депутатки не могла залишитися поза увагою правоохоронних органів. Як вже згадувалося, на початку вересня Юревич була затримана “на гарячому”. Як стало відомо з джерел у правоохоронних органах, обласна депутатка підозрюється в реалізації схеми, в якій брали чиновники геокадастру та місцевих рад. Спільно із “колегами” Юревич мала намір незаконно виділити земельну ділянку площею близько 4 гектарів для будівництва фермерського господарства. Свій умисел група змовників планувала реалізувати через юридичну особу, діяльність якої спеціалізується на розведенні тварин.


Окрім цього, згідно з інсайдерською інформацією, Тетяна Юревич може бути причетна до лобіювання інтересів своєї компанії “Експерт-Груп” задля отримання перемоги в конкурсі на проведення “незалежної оцінки ставок орендної плати” на одному з державних підприємств. Таким чином, можна зробити висновок, що обласний депутат ставить свої особисті інтереси вище за інтереси громади Дніпропетровської області. Проте, враховуючи зв’язок Юревич із групою Корбана-Філатова, це не видається дивним.

Наразі військова прокуратура продовжує вести досудове розслідування проти Тетяни Юревич за фактом хабарництва. Зокрема, ще у вересні слідчим суддею було накладено арешт на майно депутатки. В “санкційний список” суду потрапив вищезгаданий автомобіль, нерухомість, коштовності, в тому числі і золотий злиток, Apple IphoneХ вартістю в декілька десятків тисяч гривень, а також близько 4000 доларів та 162 тисячі гривень готівкою.

Окрім цього, в Індустріальному суді Дніпра 13 вересня слідчий суддя ухвалив рішення про обрання депутатці запобіжного заходу у вигляді застави розміром трохи більше, ніж 2,5 мільйони. Така серйозна сума не зупинила обласну депутатку, яка протягом п’яти днів знайшла зазначені кошти і внесла їх у вигляді застави. Після цього її декілька разів можна було побачити на засіданнях обласної комісії з питань комунальної власності та ЖКГ, де вона продовжувала впливати на рішення Дніпропетровської обласної ради.

Найцікавіше полягає в тому, що згідно із декларацією річний дохід Тетяни Юревич складає близько 500 000 гривень, тож виникає питання де протягом п’яти днів народній обраниці вдалося відшукати таку солідну суму аби віддати заставу суду.

26 жовтня в Дніпровському апеляційному суді розглядали скаргу адвоката Юревич щодо призначення застави по кримінальному провадженню № 42018040010000045. Розглянувши всі матеріали, суддя постановив залишити скаргу адвоката без розгляду, а постанову про обрання запобіжного заходу у вигляді застави залишити без змін.

Окрім цього, того ж дня в Індустріальному суді слідчий суддя постановив про тимчасовий доступ до інформації мобільного оператора, яким користується Тетяна Юревич. Зокрема, мова йде про отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання з привязкою до місцевості, даного абонента в період з 01 лютого 2018 року по 26 жовтня 2018 року. Це свідчить про те, що справа Юревич лише починається, тож у майбутньому громаду Дніпропетровської області чекають нові подробиці діяльності депутатки за час її каденції в раді.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Починати треба з себе

Що ми хочемо:- коли люди з українськими прізвищами переконують що їм усе українське - чуждо. (((- коли журналіст просить по буквам продиктувати ім'я Андрея Шептицького. (((- коли шанувальники СРСР про...
Так вишукано піарити свого опонента, як це робить Порошенко, ще не вдавалося нікому)Не знаю, чи стане він Президентом, а от номінантом на яку-небудь премію з цього приводу Петро Олексійович вже удосто...
Світ повинен обертатись навколо кожного населеного пункта окремо. Тоді він почне обертатись навколо України. Для мене завжди був прикладом Олександрівський районний краєзнавчий музей на...
Я зізнаюся відверто: я не був автором ідеї щодо перейменування області, навіть співавтором. Так, я безумовно підтримую заміну комуністичної і чужої назви на рідну, українську і патріотичну. І справа т...