App Store Google Play

Публічні простори Дніпра необхідно реанімувати, - у місті завершився фестиваль «Міста України»

10.11.2018 20:00
Публічні простори Дніпра необхідно реанімувати, - у місті завершився фестиваль «Міста України»

Сьогодні, десятого листопада, у Дніпрі завершився архітектурний фестиваль «Міста України», Фінальним заходом стала презентація у Будинку Архітектора, де презентували результати воркшопу «Публічний простір», учасники якого представили проекти для шести площадок міста. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця події.

За словами головного архітектора Дніпра Дмитра Волика, фестиваль проходить вже не перший рік, але в цей раз був вперше сформований повноцінний формат проведення заходу. В рамках фестивалю пройшли не тільки лекційні курси та виставки робіт архітекторів, а й цікавий воркшоп з формування публічних просторів, під час якого найкращі майстри міста працювали над проектами та пропозиціями для шести площадок міста: сквер Івана Старова, бульвар на вулиці Княгині Ольги, бульвар на вулиці Столярова, площу Героїв Майдану, громадський простір навколо Оперного театру, бульвар на вулиці Гоголя. Всі площадки наближені до проспекту Дмитра Яворницького.

Директор департаменту інноваційного розвитку ДМР Юлія Павлюк розповіла, що проспект Яворницького є «обличчям міста», але він дуже постраждав від будівництва метро. Після завершення робіт його будуть відновлювати.

«Робота вийшла дуже цікавою, плодотворною та складною, навіть включився деякий елемент змагання в процесі, не дивлячись на те, що це не конкурс, а воркшоп. Тобто для нас був важливим спільний результат та спільні напрацювання», - зазначив Дмитро Волик.

До Дніпра в рамках заходу «Міста України» завітали архітектори з усієї країни, вони брали участь у події як спікери та тьютери команд, які працювали над шістьма локаціями міста. Головний архітектор міста Львів Юліан Чаплінський розповів, що у Дніпрі вже напевно десятий раз, тому непогано знає місто. Він виступав як журі по воркшопу та читав лекцію про інтегровану концепцію розвитку міста, суть якої полягає у формуванні соціального договору та певних цінностей, за яких люди повинні не звертати увагу на наступну владу та розробляти стратегію міста на найближчі 5-10 років.

Заступник голови правління Дніпропетровської обласної організації Національної спілки архітекторів України Олексій Образцов розповів, що його команда працювала над вулицею Княгині Ольги.

«Проблема цієї вулиці схожа з іншими вулицями з бульварами. На наш погляд одна з основних проблем – це конфлікт між бульваром, пішоходами та транспортом. Саме з вантажним та транзитним видами транспорту», - поділився він.

 Архітектор наголосив, що у Дніпрі необхідно реанімувати публічні простори, зробити їх комфортними та безпечними. Для цього потрібні прості речі – зручні лавки, освітлення, нормальні урни, добротне мощення та підтримання озеленення у належному стані. Зокрема, важлива участь у даній проблемі й місцевих жителів.

Радник міського голови Максим Музика зазначив, що однією з цілей фестивалю є підвищення якості проектування, щоб згодом привести місто у належний стан. На сьогоднішній момент у Дніпрі є дуже багато зелених зон, приблизно 221, всі вони потребують реконструкції. Радник наголосив, щоц е процес не на один рік, це повинно робитися поступово за певним планом.

Всі презентації після фестивалю будуть представлені керівництву міста для вивчення.  

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...