App Store Google Play

У Дніпрі знайшли декілька варіантів розвитку ОСН після передачі повноважень до міськради

09.11.2018 16:00
У Дніпрі знайшли декілька варіантів розвитку ОСН після передачі повноважень до міськради

У Дніпрі знайшли декілька варіантів розвитку ОСН після передачі повноважень по їх утворенню від районних в місті Дніпрі рад до міської ради. Про те, як реалізовуватиметься співпраця ОСН з органами місцевого самоврядування повідомили спеціалісти по роботі з органами самоорганізації населення, передає кореспондент Дніпрограда.

«Важливо, що ми передали повноваження щодо реєстрації органів самоорганізації населення місту. Тепер рада, яка створила ОСН може делегувати повноваження для розвитку ОСН», - зазначила член правління Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення Анжеліка Пилипенко.

Анжеліка Пилипенко вважає, що зараз існує два шляхи для розвитку ОСН у Дніпрі:

  • Закладення в програму підтримки ОСН механізм, який би надавав органам місцевого самоврядування на своїх територіях визначати роботи, які потрібно виконати та контролювати. При цьому розпорядниками коштів залишаються департаменти управління, які ними керують. Однак ОСН можуть прийняти спільне рішення про те, на що можна спрямувати кошти.
  • Делегування повноважень. Для цього з органами самоорганізації населення проводитимуться переговори щодо того, що вони окреслюватимуть як повноваження.

В свою чергу, спеціаліст відділу по роботі з органами самоорганізації населення та об’єднаннями громадян Владислав Макарець розповів про нову програму навчання для ОСН, яка включає діючі органам місцевого самоврядування та ті, які лише мають бажання створити ОСН.

«ОСН можуть подавати до нас ідеї, які вони бажають втілити. Навчання триватиме протягом п’яти днів, під час яких органам самоорганізації населення пояснюватимуть основи аналітичної роботи, кадрового забезпечення, бухгалтерського обліку та комунікації з жителями. Після цього освітнього курсу ОСН мають публічно захистити свої допрацьовані проекти», - підкреслив Владислав Макарець.

Навчальна програма стартує на наступному тижні. До цього часу ОСН запрошують на консультації до відділу по роботі з органами самоорганізації населення та об’єднаннями громадян за адресою: вулиця Мечникова, 6, кабінет 14.

Координатор проектів Фонду Конрада Аденауера в Україні Олексій Доронін зазначив, що фонд підтримає жителів Дніпра, які прагнуть змін та співпрацюватиме з ОСН.

Зі слів координатора, фонд Конрада Аденауера – це німецький політичний фонд, який представлений в Україні з 1994 року. Основне завдання – підтримка демократії та принципів правової держави, європейська інтеграція, розбудова громадянського суспільства та міжмуніципальне співробітництво.

Нагадаємо, що за рішенням міськради, надання дозволів на створення органів самоорганізації населення у Дніпрі перейшло до компетенції муніципалітету. Ці функції виконуватиме департамент з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики. 

Раніше громадський діяч, директор ГО "Інститут реформ та інновацій" Роман Сердюк зазначав, що дане рішення має стати поштовхом до розвитку органів самоорганізації населення в місті Дніпрі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Спрощена видача російських паспортів для жителів ТОТ (тимчасові окуповані території) - крок передбачуваний. Аналогічні кроки Кремль здійснював на рубежі 90-их/2000-их для Абхазії та Осетії.Що це дає К...
Марія СОЛОМОНОВА

Нехай нас єднає наша мова

22 квітня настало. Світ не зрушився з місця. А Україна – тим паче)Тож, життя продовжується, і нам, звісно ж, своє робити – суто українське, національне, гідне нашої нації та наших Героїв.Н...
Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...