App Store Google Play

У Дніпрі знайшли декілька варіантів розвитку ОСН після передачі повноважень до міськради

09.11.2018 16:00
У Дніпрі знайшли декілька варіантів розвитку ОСН після передачі повноважень до міськради

У Дніпрі знайшли декілька варіантів розвитку ОСН після передачі повноважень по їх утворенню від районних в місті Дніпрі рад до міської ради. Про те, як реалізовуватиметься співпраця ОСН з органами місцевого самоврядування повідомили спеціалісти по роботі з органами самоорганізації населення, передає кореспондент Дніпрограда.

«Важливо, що ми передали повноваження щодо реєстрації органів самоорганізації населення місту. Тепер рада, яка створила ОСН може делегувати повноваження для розвитку ОСН», - зазначила член правління Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення Анжеліка Пилипенко.

Анжеліка Пилипенко вважає, що зараз існує два шляхи для розвитку ОСН у Дніпрі:

  • Закладення в програму підтримки ОСН механізм, який би надавав органам місцевого самоврядування на своїх територіях визначати роботи, які потрібно виконати та контролювати. При цьому розпорядниками коштів залишаються департаменти управління, які ними керують. Однак ОСН можуть прийняти спільне рішення про те, на що можна спрямувати кошти.
  • Делегування повноважень. Для цього з органами самоорганізації населення проводитимуться переговори щодо того, що вони окреслюватимуть як повноваження.

В свою чергу, спеціаліст відділу по роботі з органами самоорганізації населення та об’єднаннями громадян Владислав Макарець розповів про нову програму навчання для ОСН, яка включає діючі органам місцевого самоврядування та ті, які лише мають бажання створити ОСН.

«ОСН можуть подавати до нас ідеї, які вони бажають втілити. Навчання триватиме протягом п’яти днів, під час яких органам самоорганізації населення пояснюватимуть основи аналітичної роботи, кадрового забезпечення, бухгалтерського обліку та комунікації з жителями. Після цього освітнього курсу ОСН мають публічно захистити свої допрацьовані проекти», - підкреслив Владислав Макарець.

Навчальна програма стартує на наступному тижні. До цього часу ОСН запрошують на консультації до відділу по роботі з органами самоорганізації населення та об’єднаннями громадян за адресою: вулиця Мечникова, 6, кабінет 14.

Координатор проектів Фонду Конрада Аденауера в Україні Олексій Доронін зазначив, що фонд підтримає жителів Дніпра, які прагнуть змін та співпрацюватиме з ОСН.

Зі слів координатора, фонд Конрада Аденауера – це німецький політичний фонд, який представлений в Україні з 1994 року. Основне завдання – підтримка демократії та принципів правової держави, європейська інтеграція, розбудова громадянського суспільства та міжмуніципальне співробітництво.

Нагадаємо, що за рішенням міськради, надання дозволів на створення органів самоорганізації населення у Дніпрі перейшло до компетенції муніципалітету. Ці функції виконуватиме департамент з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики. 

Раніше громадський діяч, директор ГО "Інститут реформ та інновацій" Роман Сердюк зазначав, що дане рішення має стати поштовхом до розвитку органів самоорганізації населення в місті Дніпрі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...