App Store Google Play

Один із садочків Дніпра поповнився новими книжками

09.11.2018 08:30
Один із садочків Дніпра поповнився новими книжками

Дніпропетровська ОДА подарувала черговий куточок буккросингу дитсадку. Цього разу – дошкільному закладу №340 Дніпра. Креативні полиці – майже для 250 дошкільнят.

"У такий спосіб прищеплюємо любов до книг змалку", - пояснив радник голови облдержадміністрації Юрій Голик. 

Почали облаштовувати буккросинги у формі англійського READ два роки тому. Спочатку – в облдержадміністрації, потім – в інших держустановах.  Далі підключилися школи й лікарні.

"Більше того – вийшли за межі Дніпропетровської області і прищеплюємо любов до читання в інших регіонах, зокрема, на Луганщині, – розповів радник голови Дніпропетровської ОДА Юрій Голик. – Буккросинговий рух шириться і в дитсадках. Робимо це не бюджетним коштом, а власним. Вважаємо, це правильно – привчати дітей до книг змалку. Так виховуємо покоління нових українців». 

Креативний простір у дитсадку Дніпра – «Сонечко». Кольорові полиці у вигляді англійського READ – на другому поверсі закладу.  Зараз на них – майже 300 книжок.

«Батьки запропонували облаштувати в садку куточок буккросингу. Ми, педагоги, були не проти. Втілити ідею в життя допомогла Дніпропетровська облдержадміністрація. Дуже раді. Плануємо ввести годину читання, будемо влаштовувати вікторини між групами. Перше враження – хочеться взяти збірку й усамітнитися з нею. Книги настільки яскраві», – розказала в.о. завідуючої дитсадком «Сонечко» Анна Кірсанова. 

На полицях знайшлося місце і віршикам,  і казкам,  і оповіданням, і англомовним збіркам. Є також читанки на логіку та креативність. Кожен бажаючий може взяти будь-яку книжку – натомість поставити іншу. Таке правило буккросингу.

П’ятирічна Настя небайдужа до книжок. Хвалиться, що в неї вдома їх багацько. Принесла одну на обмін.

«Вона про те, як їжак зустрічав Різдво з друзями, – сказала дівчинка. – Люблю яскраві книжки, з картинками – про космос, рослини, тварин». 

Батьки від буккросингу теж в захваті.

«Коли прочитали на Фейсбуці, що Юрій Голик привозить книги не тільки у лікарні та школи, а й у дитячі садки, виникла ідея і в нас. І ось книжкові полиці вже в нашому садку, – зазначила матуся Альона Молдаван. – Батькам важливо не упустити момент та навчити дітей любити книгу, дбайливо ставитися до неї, читати й розвиватися».  

Дніпропетровська ОДА вже облаштувала майже 60 «вільних полиць» та подарувала на них до 30 тисяч книжок.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Спрощена видача російських паспортів для жителів ТОТ (тимчасові окуповані території) - крок передбачуваний. Аналогічні кроки Кремль здійснював на рубежі 90-их/2000-их для Абхазії та Осетії.Що це дає К...
Марія СОЛОМОНОВА

Нехай нас єднає наша мова

22 квітня настало. Світ не зрушився з місця. А Україна – тим паче)Тож, життя продовжується, і нам, звісно ж, своє робити – суто українське, національне, гідне нашої нації та наших Героїв.Н...
Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...