App Store Google Play

Відставка Генпрокурора: думка дніпровських експертів

07.11.2018 14:40
Відставка Генпрокурора: думка дніпровських експертів

Вчора, 7 листопада, Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що готовий піти у відставку. Про це він повідомив в парламенті, представляючи звіт у справі про напад на активістку Катерину Гандзюк, яка померла вихідними. Народні депутати його заяву не підтримали та провалили голосування. Навіщо генпрокурор просив парламент його звільнити і чому Рада на це не пішла розповіли дніпровські активісти під час пре-конференції в ІА "Інформатор", передає Дніпроград.

Член ради громадського контролю при НАБУ Артем Романюков розповів, що голосування у ВР щодо відкликання з посади Юрій Луценка не мало сенсу, адже звільнити з посади Генпрокурора може тільки Президент.

"Якщо його назначив Президент, то тільки він може надати документи про звільнення, за який голосуватимуть депутати. Тому це гра на випередження. Знаючи, що відставка пану Луценку точно не загрожує, можна про це і заявити. А потім вимагати подібне у пана Авакова, у якого не така міцна позиція, як у Юрія Луценка. Тому це чисто політичний хід", - вважає Романюков.

Координатор проектів ГО «Дніпровський центр соціальних досліджень» Анна Колохіна також вважає, що Генпрокурор не збирався йти з посади. На її думку, це був піар-хід, який в результаті зіграв не на користь Луценка.

"У країні, яка переживає не найкращі часи, Генеральний прокурор заявляє, що він не тримається ща свою посаду і йому в принципі байдуже. Що мають думати звичайні громадяни країни? Певно, вони не відчуватимуть себе у безпеці. Він підірвав до себе віру. А Луценко вкотре довів, що він політик, не людина, яка має контролювати юридичні справи", - повідомила Колохіна.

Політичний оглядач Юрій Райхель переконаний, що смерть Катерини Гандзюк, через яку Юрій Луценко нібито збирається йти у відставку, ні що інше, як використаний привід.

"Думаю, такий політичний хід Луценко збирався зробити в будь-якому випадку. І якби не смерть Катерини, пан Луценко обрав би іншу причину. Це була гра, і актор знав свою роль", - вважає Райхель. 

Ескперт по стратегічним комункаціям Владислав Міхєєв повідомив, що Юрій Луценко попри те, що не має юридичної освіти та не досконало розбирається у справах Прокуратури, він має гарну політичну інтуацію. 

"Напади на активістів та безкарність цих дій показало розвал в Україні правоохоронної системи. На сьогодні Луценко встав у позицію "я хотів, але мені не дають". І винні в нього навіть народні депутати. Своїми заявами Генпрокурор показав, що у найближчий час планує займатися політичною діяльністю. І він хоче дистантинуватися від Президента та від усього негативу", - зазначив Міхєєв. 

В свою чергу політолог Віктор Пащенко вважає, що вчинок Юрія Луценка був особистим сигналом для Петра Порошенка.

"Протягом останнього півроку йде дуже великий тиск на слідчі органи. І Президент майже не висловлювався щодо цього. Тому Луценко показав, що від Президента може піти навіть він - найближчий соратник, якщо той не буде його в достатній мірі захищати", - пояснив Пащенко.

Зазначимо, напад на Гандзюк стався 31 липня. Невідомі облили жінку сірчаною кислотою, в результаті чого вона зазнала хімічних опіків, зокрема частково втратила зір. Катерина перенесла більше 10 операцій в опіковому центрі в Києві. 4 листопада Катерина Гандзюк померла. В організації замаху на Гандзюк підозрюють п'ятьох осіб, усіх затримано. Це Віктор Горбунов, Сергій Торбін, Володимир Васянович, В'ячеслав Вишневський і Микита Грабчук. 4 листопада, під будівлею Дніпровського відділу Нацполіції пройшла акція пам'яті херсонської активістки Катерини Гандзюк.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Спрощена видача російських паспортів для жителів ТОТ (тимчасові окуповані території) - крок передбачуваний. Аналогічні кроки Кремль здійснював на рубежі 90-их/2000-их для Абхазії та Осетії.Що це дає К...
Марія СОЛОМОНОВА

Нехай нас єднає наша мова

22 квітня настало. Світ не зрушився з місця. А Україна – тим паче)Тож, життя продовжується, і нам, звісно ж, своє робити – суто українське, національне, гідне нашої нації та наших Героїв.Н...
Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...