App Store Google Play

У Дніпрі в рамках фестивалю «Міста України» відбулися лекції провідних урбаністів

07.11.2018 08:30
У Дніпрі в рамках фестивалю «Міста України» відбулися лекції провідних урбаністів

У Дніпрі в рамках Першого архітектурного фестивалю «Міста України» відбулися лекції провідних урбаністів, присвячені життю і смерті публічних просторів та відтворенню пам’яті у них. Своїм досвідом з учасниками фестивалю поділилися  заслужений архітектор України, координатор у Координаційному центрі при президентові України Ганна Бондар та Яна Козак – урбаністка КБ «Стрєлка». Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на офіційний сайт Дніпровської міськради. 

«Я привезла своє нове дослідження, яке показує різницю та спільне у процесі меморіалізації у Нью-Йорку на прикладі створення меморіалу 9/11 і в Києві – на прикладі створення меморіалу Небесної Сотні та музею Революції Гідності. Питання організації місць пам’яті у багатьох містах України сьогодні особливо актуальне. Після знесення радянських пам’ятників залишилося багато вільного простору, хочеться заповнити цю пустоту. На мою думку, приклади меморіалізації простору у Нью-Йорку та Києві є найкращими. По-перше, через високий рівень публічного обговорення та велику кількість містян, залучених до ухвалення рішення, по-друге – через проведення конкурсу серед архітекторів та вибір найкращого проекту», – розповіла про зміст своєї лекції архітектор і мистецтвознавець Ганна Бондар.

Послухати доповіді колег прийшли не тільки професійні архітектори, а й студенти. Анастасія Бережнова навчається на 2-му курсі Придніпровської академії будівництва та архітектури. Дівчина вперше відвідує такий масштабний захід.

«Я вражена тим, скільки цікавих людей та ідей мені вдалося побачити й почути у перший же день фестивалю. Взагалі я вважаю, що для студента спілкування з фахівцями, які мають великий досвід роботи, дуже важливе», – поділилася враженнями Анастасія Бережнова.

Архітектурний фестиваль «Міста України-2018» триватиме він до 10 листопада у відкритому режимі. Відвідувати лекції та брати участь в обговоренні проектів архітекторів може кожен охочий. Про деталі фестивалю та розклад заходів можна дізнатися на сторінці департаменту інноваційного розвитку мерії у мережі Facebook та на сайті Дніпровської міської ради dniprorada.gov.ua.

Нагадаємо, що  5 листопада, у Дніпрі розпочався перший архітектурний фестиваль «Міста України». Фестиваль зібрав близько 100 учасників  – професійних архітекторів-урбаністів з різних міст України, фахівців зі Словаччини, Нідерландів, Німеччини, Словенії, Великої Британії, Польщі та інших країн, а також студентів галузевих закладів освіти. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...