App Store Google Play

Дніпровським студентам розповіли про ризики закордонного навчання

07.11.2018 16:40
Дніпровським студентам розповіли про ризики закордонного навчання

Дніпровські студенти часто цікавляться освітньою системою, яка існує поза межами України. У зв’язку з цим молодь вирушає на навчання за кордон. Однак мало хто зважає на підводні камені іноземної освіти.

Про ризики повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів заступника проректора з наукової роботи, начальника Науково-дослідної частини, директора Центру українсько-польського співробітництва, професора кафедри підземної розробки родовищ НТУ «Дніпровська політехніка» Романа Дичковського.

«На сьогодні є дуже популярним навчання за кордоном, тож багато українців намагаються отримати освіту в інших державах. Попри це, студенти не розуміють, що українська освіта не є поганою. Більшість вступають в іноземні виші, віддаючи данину моді або ж за рішенням батьків, які думають, що дають власні дитині більше можливостей», - зазначив Роман Дичковський.

Серед проблем, з якими можуть зіткнутися українські студенти після закінчення іноземного вишу фахівець називає наступні:

  • Закордонний диплом на території України потребує нострифікації, в іншому випадку - він не буде дійсний.
  • Можливостей працювати за спеціальністю за кордоном, навіть закінчивши іноземний університет, небагато. Справа в тому, що влада та жителі цієї країни не зацікавлені в тому, щоб іноземці отримували престижні робочі місця на їх території.

«Я переконаний, що легше вступити до Гарварду, аніж до пересічного вищого навчального закладу України, та Дніпра зокрема. Адже для вступу до Гарварду не потрібно складати ДПА та ЗНО, необхідно лише мати середню освіту та 60 тисяч доларів. Та ж сама ситуація склалася з університетами Європи. Тоді як в Україні необхідно скласти ряд іспитів», - акцентував Роман Дичковський.

Крім того, існують ризики під час навчання за кордоном, оскільки студентам можуть не до кінця пояснити умови здобування освіти в тому чи іншому виші Польщі, Чехії, Німеччини. На думку фахівця, на цьому заробляють більшість рекрутингових агентств. Наприклад, при вступі до закордонного освітнього закладу не оговорюється, що окрім контракту студент має додатково платити за проживання на території тої країни.

Зважаючи на всі недоліки, професор радить студентам отримати диплом бакалавра в Україні, а далі продовжити навчання в іноземному виші. Таким чином, можна на власному досвіді порівняти освітні можливості та рівні вищих навчальних закладів.

Раніше повідомлялося, що Дніпропетровщина відроджуватиме профтехосвіту за німецьким досвідом.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ярема ГАЛАЙДА

Правосеки, з ювілеєм!

Ну що, правосеки!  Зі святом вас)))Цього дня у 2014 був заснований Добровольчий Український Корпус Правого Сектора, якщо хтось щось забув. Майже рік відносив цей шеврон і я. На початку «пол...
Костянтин Когтянц

Замах на серце країни

До загрози Разумкова перенести столицю України в Умань слід поставитися більш ніж серйозно. Тим більше, що цій ідеї біля 20 років.Коли Кучма вперше зіткнувся з масовими протестами, він озвучив «...
Слідом за численними віртуальними партіями та мажоритарниками-блогерами у рекламі Фейсбуку раптово (ні) з’явилася якась дивна «Партія ̶Ш̶а̶р̶і̶к̶о̶в̶а̶Шарія». Спочатку я не повірив,...
Отже, як на мене, досить вже у розпачі заламувати руки і шукати винних у тому, що ПАРЄ так очікувано проголосувала за повернення Московії до участі в засіданнях.Поразка нашої дипломатії цілком законом...