App Store Google Play

Дніпровським студентам розповіли про ризики закордонного навчання

07.11.2018 16:40
Дніпровським студентам розповіли про ризики закордонного навчання

Дніпровські студенти часто цікавляться освітньою системою, яка існує поза межами України. У зв’язку з цим молодь вирушає на навчання за кордон. Однак мало хто зважає на підводні камені іноземної освіти.

Про ризики повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів заступника проректора з наукової роботи, начальника Науково-дослідної частини, директора Центру українсько-польського співробітництва, професора кафедри підземної розробки родовищ НТУ «Дніпровська політехніка» Романа Дичковського.

«На сьогодні є дуже популярним навчання за кордоном, тож багато українців намагаються отримати освіту в інших державах. Попри це, студенти не розуміють, що українська освіта не є поганою. Більшість вступають в іноземні виші, віддаючи данину моді або ж за рішенням батьків, які думають, що дають власні дитині більше можливостей», - зазначив Роман Дичковський.

Серед проблем, з якими можуть зіткнутися українські студенти після закінчення іноземного вишу фахівець називає наступні:

  • Закордонний диплом на території України потребує нострифікації, в іншому випадку - він не буде дійсний.
  • Можливостей працювати за спеціальністю за кордоном, навіть закінчивши іноземний університет, небагато. Справа в тому, що влада та жителі цієї країни не зацікавлені в тому, щоб іноземці отримували престижні робочі місця на їх території.

«Я переконаний, що легше вступити до Гарварду, аніж до пересічного вищого навчального закладу України, та Дніпра зокрема. Адже для вступу до Гарварду не потрібно складати ДПА та ЗНО, необхідно лише мати середню освіту та 60 тисяч доларів. Та ж сама ситуація склалася з університетами Європи. Тоді як в Україні необхідно скласти ряд іспитів», - акцентував Роман Дичковський.

Крім того, існують ризики під час навчання за кордоном, оскільки студентам можуть не до кінця пояснити умови здобування освіти в тому чи іншому виші Польщі, Чехії, Німеччини. На думку фахівця, на цьому заробляють більшість рекрутингових агентств. Наприклад, при вступі до закордонного освітнього закладу не оговорюється, що окрім контракту студент має додатково платити за проживання на території тої країни.

Зважаючи на всі недоліки, професор радить студентам отримати диплом бакалавра в Україні, а далі продовжити навчання в іноземному виші. Таким чином, можна на власному досвіді порівняти освітні можливості та рівні вищих навчальних закладів.

Раніше повідомлялося, що Дніпропетровщина відроджуватиме профтехосвіту за німецьким досвідом.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...