App Store Google Play

Мешканці Кам'янського встановлюють електроопалення - енергетики погрожують відключеннями

06.11.2018 11:00
Мешканці Кам'янського встановлюють електроопалення - енергетики погрожують відключеннями

Мешканці двох мікрорайнов Кам`янського - Соцмісто і БАМ - змушені в екстреному режимі встановлювати автономне опалення. Щодня в пункт прийому «Теплотехнік» приходять по 20-30 осіб і годинами стоять у черзі, щоб оформити документи на автономне опалення. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на "Деньги.Информатор".

Ще влітку на будинках мешканців правобережжя з'явилися оголошення про те, що в зв'язку з вимушеною зупинкою «ДніпроАзот» не працюватиме і ТЕЦ підприємства, яка опалювала два віддалених від центру мікрорайона міста. Влада запропонувала кам'янчанам переходити на електроопалення. Відповідне рішення було прийняте на сесії міськради ще 30 березня 2018 року.

Як пояснив начальник відділу інформаційної діяльності та взаємодії з громадськістю Кам'янської міськради Юрій Бережний, пільговикам вирішили встановлювати електрокотли безкоштовно. В їх число потрапило майже половина населення Соцміста і БАМу. Йдеться про сім'ї, в яких на одну людину припадає менше чотирьох тисяч грн щомісячного доходу. Місто також пообіцяло замінити внутрішньобудинкові електромережі.

За даними на початок листопада, електроопалення за рахунок коштів міста встановили в 85% квартир пільговиків Соцміста, на мікрорайоні БАМ ці цифри нижче. Роботи тривають, незважаючи на початок опалювального сезону, а він стартував в Кам'янському 1 листопада. Складніше йде ситуація з квартирами, власники яких в пільгову категорію не потрапили. З трьох тисяч жителів Соцміста автономку у себе встановили тільки 700. Люди сподіваються, що ТЕЦ «ДніпроАзот» все-таки запустять і в соцмережах висловлюють побоювання, що якщо всіх перевести на електроопалення, мережі просто не витримають такого навантаження.

З цього приводу в червні 2018 року була створена петиція «Призупинити примусове переведення будинків Правобережжя на електроопалення та перенести на наступний рік». Але вона не набрала необхідних голосів.

Планується, що в 2019 році Соцмісто і БАМ остаточно переведуть на електроопалення. А в поточному сезоні котельню «ДніпроАзот» запустять, щоб Соцмісто і БАМ опалювати в гібридному режимі. Таким чином ті, хто не встиг встановити автономку, взимку не замерзнуть.

У перспективі все Кам'янське переведуть на електроопалення або на опалення альтернативними видами палива.

Журналісти поцікавилися у енергетиків, чи готове Кам'янське до переходу на електроопалення. Керівник департаменту з оперативного управління ДТЕК «Дніпрообленерго» Олександр Кожухар повідомив, що вони закликали владу міста не поспішати відмовлятися від послуг централізованого теплопостачання, здійснюваного Дніпровською ТЕЦ і ТЕЦ «ДніпроАзот».

«За розрахунками Харківського науково-дослідного інституту «Енергопроект», всі мережі повинні бути замінені - навантаження зросте вдвічі. Для реалізації проекту необхідно не менше чотирьох років та 5 млрд.грн. Тільки на модернізацію мереж Соцміста і БАМу необхідно 600 тис.грн. Потрібно знайти джерело фінансування і скласти поетапний план, що і в якому порядку буде реконструюватися і будуватися», - зазначив Кожухар.

Якщо не поспішати і все робити по проекту, то перехід Кам`янського на електроопалення відбудеться безболісно. В іншому випадку проблеми будуть у всіх, вважає енергетик Олександр Кожухар. Існуюча пропускна здатність мереж не дозволяє передавати таку високу потужність, тому енергокомпанія буде змушена періодично припиняти електропостачання половині споживачів міста, застосовуючи так звані віялові відключення за заздалегідь затвердженим графіком. Не виключені і масові випадки пошкодження електрообладнання: вигоряння електрокабелів і цілих трансформаторних підстанцій.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...