App Store Google Play

Будівництво за сучасними технологіями: на будмайданчику метро затонув екскаватор

06.11.2018 18:30
Будівництво за сучасними технологіями: на будмайданчику метро затонув екскаватор

Метробудівці Дніпра зіткнулися з пливуном. Він знаходиться на позначці мінус чотири метри в районі майбутньої станції Театральна. Про це йдеться в сюжеті d1newschannel, передає Дніпроград.

Виявили пливун влітку. Тоді представники міськради Дніпра та турецької компанії Limak заявляли, що ніякої загрози для сусідніх будівель та центрального проспекту міста не існує. Мовляв, все йде за планом, а новоавстрійський метод будівництва метро ще покаже свою ефективність. Тепер експерти висловлюють сумніви, що цей спосіб підходить для нашої місцевості. А субпідрядники заявляють, що займаються в основному відкачуванням води — на інше не вистачає фінансування.

Пливун заповнив вертикальний шахтний ствол. Тоді там затонув екскаватор.

"Був обраний спосіб цементування шахтного стовбура через свердловини навколо нього, щоб забезпечити гідроізоляцію, але, як виявилося, цього недостатньо", - пояснив завкафедри гідрогеології та інженерної геології НТУ «Дніпровська політехніка» Дмитро Рудаков.

Зіткнулися з пливуном і на будівництві станції біля входу в парк Глоби. Це підтвердили в субпідрядній організації - Дніпрометробуд.

"Поки побороти плавун не можуть. Якщо заморожувати, то це довго - 2-3 місяці. Хотіли без заморозки, за іншою технологією, але вона нам не підходить", - повідомив голова профкому ПАТ «Дніпрометробуд» Юрій Биковський. 

Новоавстрійска технологія, за якою будують метро у Дніпрі, застосовувалася при будівництві Бескидського залізничного тунелю, але він знаходиться в Карпатах, а наше метро будується в долині річки Дніпро. Тут на глибині 3-10 метрів залягають дрібнозернисті піски, природно, при будівництві відбувається розщільнення грунту.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...