App Store Google Play

Скандальна оптимізація: попри невикористану субвенцію та мільярди на депозитах міськрада продовжує звільняти освітян

05.11.2018 17:20
Скандальна оптимізація: попри невикористану субвенцію та мільярди на депозитах міськрада продовжує звільняти освітян

Сьогодні, 5 листопада, в Дніпропетровському окружному адміністративному суді пройшло судове засідання щодо визнання протиправними пунктів наказу № 29 Департаменту гуманітарної політики "Про оптимізацію штатних розкладів". Про це повідомляє Дніпроград з місця подій. 

Під час засідання до судді Володимира Горбалінського звернулися голови районних профспілок, які повідомили, що у рамках наказу №29 на сьогодні вже звільнено 1 500 працівників освіти. Під так звану "оптимізацію" потрапили вчителі фізкультури та музики, соцпрацівники, бібліотекарі, медики, керівники гуртків, а також низка персоналу навчальних закладів: слюсарі, електрики, гардеробники, двірники, охоронці. Окрім того, позивачі наголосили, що Департамент гуманітарної політики тисне на директорів шкіл і садочків, погрожуючи не продовжити контракти з тими, хто не проведе у себе «оптимізацію». Також профспілки повідомили, що попри рішення суду призупинити звільнення музичних педагогів до завершення судового процесу, вчителів продовжують звільняти.

"Наразі у звільненнях працівників по факту винні директори. Адже уся "оптимізація" відбувається не за підписом департаменту, а за розпорядженням підлеглих йому директорів шкіл та завідуючих садками. Департамент тільки "рекомендує". Також після конкурсу директорів у 40% шкіл Дніпра немає керівників. Наразі один завуч поєднує в собі три посади. На сьогодні маємо трагічний випадок - померла колишня директорка школи №35, у якої просто не витримало серце від того, що відбувається", - зазначила голова Соборної районної організації профспілок Валентина Галущенко. 

Представники Департаменту в суді  запевнили, що звільненні необхідні задля економії бюджетних коштів. Проте на вимогу суду надати докази щодо заощаджених коштів в результаті звільнень персоналу, чиновники їх так і не надали. Представник громадської організації «Правозахисна справа» Михайло Яценко наголосив: наказ є незаконним і не несе жодної користі ані для дітей, ані для викладачів в школах.

"Він посіяв хаос в навчальних закладах і призвів до повного безладу в школах. Було звільнено велику кількість працівників. Їхні функції тепер виконують ті, хто залишився. Без збільшення зарплатні. Прибиральниці і вчителі наразі працюють гардеробниками, адже обіцяні шафи закупили тільки в деякі школи. Наприклад, в Самарському районі про необхідність встановити у себе такі шафки просили 15 шкіл. Поки їх отримали тільки 3 школи. Приватна охоронна фірма наразі обходиться бюджету вдвічі дорожче, ніж охоронці, яких звільнили. Також у суспільстві актуальним є питання булінгу у школах, проте для Дніпра певно це не проблема, адже соцпраівціників теж звільнили. Незрозуміло в чому економія, адже усі звільнені пішли на біржу праці, і тепер держава їм виплачує кошти", - зазначив Михайло Яценко. 

Також виявилося, що наразі невикористаними лишаються 14,7 млн грн цільової державної субвенції, яку виділяють на оплату праці працівників навчальних закладів. Ще 16 млрд грн бюджетних коштів лежить на депозитах в банку. 

"Під час судового засідання пролунало дуже багато фактів, які переконливо твердять про те, що ми маємо справу не з оптимізацією, а з масовим примусовим скороченням працівників сфери культури. Мета такої оптимізації абсолютно корупційна. В той час, коли на депозитних рахунках міста знаходяться понад 16 мрлд грн, в той час, коли не використовуються кошти державної цільової субвенції на підтримку освіти, керівництво міста заходилося скорочувати працівників, аби забрані із фонду гроші - а по суті зарплати працівників - перекинути із захищених в незахищені статті бюджету", - зазначив народний депутат Андрій Денисенко.

Суду в якості доказу також було надано клопотання, у якому Державна служба якості освіти України у відповідь на депутатський запит Андрія Денисенко відповіла, що департамент гумполітікі перевищив свої повноваження, коли видавав наказ про оптимізацію. 

Суддя призначив перерву в розгляді справи. Наступне засідання відбудеться 26 листопада о 10.00.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...