App Store Google Play

Січ не може бути маленькою інсталяцією – це ціла історія, - Юрій Голик про парк в Нікополі

05.11.2018 16:20
Січ не може бути маленькою інсталяцією – це ціла історія, - Юрій Голик про парк в Нікополі

Нещодавно депутати Дніпропетровської обласної ради виступили з ініціативою реконструкції парку Перемоги, що у Нікополі, проте проект викликав бурхливу реакцію у деяких активістів міста, оскільки там не було передбачено ніяких згадок про Січ. Радник голови ДніпроОДА Юрій Голик пояснив позицію влади та шляхи компромісу у коментарі для Дніпрограда.

Він зазначає, що хоча заплановані роботи називають «реконструкцією», але по факту це побудова парку заново. Такого парку у Нікополі ніколи не було, вартість проекту перевищує 200 мільйонів гривень. Проект викликав бурхливу реакцію у місцевих активістів, зокрема у Олега Фельдмана, який на своїй сторінці у Facebook написав обурений пост стосовно відсутності згадки про Микитинську Січ у парку. Думка людей у коментарях розділилася, половина вважає, що цю ідею потрібно включати в проект, інша наполягає залишити його у первозданному сучасному вигляді.

Юрій Голик наголосив, що якби подання з включенням згадки Січей у проект реконструкції парку надійшло від органів місцевої влади Нікополя, то обласна рада його розглянула. Також радник голови ДніпроОДА додав, що пан Фельдман може піти законним шляхом: написати звернення від громадських організацій та ініціативних груп на мера Нікополя, а міська рада винесе рішення стосовно нього. Далі звернення піде на рівень області.

Юрій Голик вважає, що якщо будується сучасний парк, то історичну цінність там створювати не треба. Її потрібно будувати в окремому місці на величезній площі, щоб туди приїжджали туристи.

«За моєю суб’єктивною думкою це не може бути маленька інсталяція в рамках існуючого парку, це ціла історія, яку потрібно розвивати», - наголосив він.

Також він запропонував шлях компромісу, а саме розбити парк на етапи. Місце, де активісти хочуть виділити на згадку про Січ, поки що відгородити парканом і не проводити там роботи, а з часом вирішити, чого хоче громада Нікополя – окремо сучасний парк та історичну пам’ятку, або поєднати ці дві концепції.   

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...
Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...