App Store Google Play

Січ не може бути маленькою інсталяцією – це ціла історія, - Юрій Голик про парк в Нікополі

05.11.2018 16:20
Січ не може бути маленькою інсталяцією – це ціла історія, - Юрій Голик про парк в Нікополі

Нещодавно депутати Дніпропетровської обласної ради виступили з ініціативою реконструкції парку Перемоги, що у Нікополі, проте проект викликав бурхливу реакцію у деяких активістів міста, оскільки там не було передбачено ніяких згадок про Січ. Радник голови ДніпроОДА Юрій Голик пояснив позицію влади та шляхи компромісу у коментарі для Дніпрограда.

Він зазначає, що хоча заплановані роботи називають «реконструкцією», але по факту це побудова парку заново. Такого парку у Нікополі ніколи не було, вартість проекту перевищує 200 мільйонів гривень. Проект викликав бурхливу реакцію у місцевих активістів, зокрема у Олега Фельдмана, який на своїй сторінці у Facebook написав обурений пост стосовно відсутності згадки про Микитинську Січ у парку. Думка людей у коментарях розділилася, половина вважає, що цю ідею потрібно включати в проект, інша наполягає залишити його у первозданному сучасному вигляді.

Юрій Голик наголосив, що якби подання з включенням згадки Січей у проект реконструкції парку надійшло від органів місцевої влади Нікополя, то обласна рада його розглянула. Також радник голови ДніпроОДА додав, що пан Фельдман може піти законним шляхом: написати звернення від громадських організацій та ініціативних груп на мера Нікополя, а міська рада винесе рішення стосовно нього. Далі звернення піде на рівень області.

Юрій Голик вважає, що якщо будується сучасний парк, то історичну цінність там створювати не треба. Її потрібно будувати в окремому місці на величезній площі, щоб туди приїжджали туристи.

«За моєю суб’єктивною думкою це не може бути маленька інсталяція в рамках існуючого парку, це ціла історія, яку потрібно розвивати», - наголосив він.

Також він запропонував шлях компромісу, а саме розбити парк на етапи. Місце, де активісти хочуть виділити на згадку про Січ, поки що відгородити парканом і не проводити там роботи, а з часом вирішити, чого хоче громада Нікополя – окремо сучасний парк та історичну пам’ятку, або поєднати ці дві концепції.   

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Отже, як на мене, досить вже у розпачі заламувати руки і шукати винних у тому, що ПАРЄ так очікувано проголосувала за повернення Московії до участі в засіданнях.Поразка нашої дипломатії цілком законом...
Нема жодної відомої людини в нашій країні, яку українці не облили б брудом. Навіть дісталось Тарасу Григоровичу і Григорій Савичу.Шевченко – дівчат кохав. Сковорода – вино і сир любив, їзд...
Ярема ГАЛАЙДА

Більше агресії!

Давно кажу: Біда українців - це, нав‘язана їм ззовні, оборонницька психологія. Ми типу такі миролюбні, такі добрі і тихі, що аж за край. І на чуже не зазіхаємо, і всіх ми поважаємо, і до всіх до...
Регулярно чую від мешканців нашого міста, що тут немає роботи. При цьому, від керівництва міської ради (та їхніх партнерів) постійно лунають скарги на те, що в місті нікому працювати — кляті лях...