App Store Google Play

Регіонали повертаються. Чому Україну чекає реванш

04.11.2018 18:00
Регіонали повертаються. Чому Україну чекає реванш

Наприкінці жовтня, на офіційному сайті Партії регіонів з’явилося повідомлення про відновлення роботи інтернет-сторінки. На сайті пишуть, що це відбулося завдяки зусиллям ініціативної групи, яка складається із членів Партії регіонів, які не вийшли з її складу і сподіваються реанімувати цей проект. Також повідомляється, що незабаром запрацює колл-центр і з’явиться інформація, як долучитися до лав регіоналів.

Поки на сайті відсутні якісь прізвища, склад ініціативної групи і партійних лідерів. Це лише справа часу.

Після революції деякі представники Партії регіонів і команди колишнього президента Віктора Януковича втекли з країни, хто в Росію, а хто і в ЄС, але багато хто залишився, утворивши нові політичні об’єднання, такі як Опозиційний блок, чи увійшов до складу депутатських груп Відродження та Воля народу. А комусь пощастило і він приєднався навіть до команди влади. Але пов’язувати себе із Партією регіонів, увесь цей час після революції було непопулярно, токсично і трохи страшно.

Зараз, схоже, вже ніхто нічого не боїться. Реанімація Партії регіонів, навіть якщо вона відбувається виключно в інтернеті – це нахабний вчинок, схожий на інформаційну провокацію, мета якої підтвердити повільний реванш. До нього призвела відсутність результатів розслідувань економічних злочинів часів Януковича і покарання за них. Колишні регіонали не бояться і скоро підуть до виборців зі старими лідерами і гаслами. Сподіваюсь за цей час, їхній виборець все ж змінився.

Крім перезапуску сайту Партії регіонів, цього тижня вразило також розслідування програми Наші гроші з Денисом Бігусом. Журналісти зафіксували, що в київський офіс Віктора Медведчука регулярно приїжджають керівники Опозиційного блоку. Ця новина якраз не дивує, адже партія За життя, до якої входить Медведчук і Опозиційний блок підтверджували, що ведуть перемовини про можливе об’єднання на виборах.

Здивувало інше. Серед гостей, які приїжджають до Медведчука, журналісти помітили людину схожу на Андрія Портнова, який у часи Януковича був заступником голови Адміністрації президента і займався питаннями судоустрою. Після Майдану він втік з України, спочатку в Росію, а потім переїхав до австрійського Відня. Якщо це був дійсно Портнов, як стверджують журналісти, це доводить, що попри публічну критику нинішньої влади у фейсбуці, він вміє домовлятися про свої візити в Україну.

Я не кажу вже про Медведчука, який взагалі нічого не приховує і відкрито заявляє про свої проросійські погляди. У нього є для цього вже свої телеканали.

Минулого тижня у впливовому французському виданні Le Monde вийшла стаття про Медведчука із характерною назвою «Віктор Медведчук, людина Путіна в Україні». Французький журналіст під час розмови з кумом Путіна у Києві звернув увагу на те, що у його кабінеті транслюється пропагандистський російський канал – Росія 24. Стаття щодо Медведчука вийшла критичною, там багато разів згадуються його зв’язки з Росією. Але переклад статті з’явився на сайті Українського вибору Медведчука. Він нічого і не заперечує, працюючи у Києві.

Нагадав минулого тижня про себе ще один представник команди Януковича – Микола Злочевський, колишній голова Міністерства екології і природніх ресурсів. У списку 100 найбагатших українців, опублікованому у журналі Новое время, він посідає 11-ту сходинку, продовжуючи розвивати газовидобувний бізнес в Україні.

Але в ці дні найбільше пощастило міліцейському керівнику часів Януковича. Нещодавно, президент Петро Порошенко призначив на посаду голови Київської обласної державної адміністрації Олександра Терещука. Це міліціонер із 30-річним стажем роботи у правоохоронних органах, який до Майдану очолював управління МВС у Волинській області. Журналісти нагадали, що він відправляв Беркут з Волині на Майдан у Київ. Але президент врятував його від люстрації і напередодні 5-ї річниці революції гідності міліціонер, пов’язаний із Беркутом, очолив керівництво Київської області.

Логіку влади можна зрозуміти. Їй здається, що вона контролює і проросійські сили, і колишніх регіоналів, і інших діячів часів Януковича, які звикли домовлятися і виконувати накази керівництва, і не будуть сперечатися, як опозиційні політики.

Але прорахувати реакцію громадянського суспільства і виборців на все це до кінця неможливо. Ці політичні хитрощі небезпечні і можуть нашкодити їхнім ініціаторам. Побачимо, як далеко зайде цей поки що повільний реванш.

Новое время

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...