App Store Google Play

Регіонали повертаються. Чому Україну чекає реванш

04.11.2018 18:00
Регіонали повертаються. Чому Україну чекає реванш

Наприкінці жовтня, на офіційному сайті Партії регіонів з’явилося повідомлення про відновлення роботи інтернет-сторінки. На сайті пишуть, що це відбулося завдяки зусиллям ініціативної групи, яка складається із членів Партії регіонів, які не вийшли з її складу і сподіваються реанімувати цей проект. Також повідомляється, що незабаром запрацює колл-центр і з’явиться інформація, як долучитися до лав регіоналів.

Поки на сайті відсутні якісь прізвища, склад ініціативної групи і партійних лідерів. Це лише справа часу.

Після революції деякі представники Партії регіонів і команди колишнього президента Віктора Януковича втекли з країни, хто в Росію, а хто і в ЄС, але багато хто залишився, утворивши нові політичні об’єднання, такі як Опозиційний блок, чи увійшов до складу депутатських груп Відродження та Воля народу. А комусь пощастило і він приєднався навіть до команди влади. Але пов’язувати себе із Партією регіонів, увесь цей час після революції було непопулярно, токсично і трохи страшно.

Зараз, схоже, вже ніхто нічого не боїться. Реанімація Партії регіонів, навіть якщо вона відбувається виключно в інтернеті – це нахабний вчинок, схожий на інформаційну провокацію, мета якої підтвердити повільний реванш. До нього призвела відсутність результатів розслідувань економічних злочинів часів Януковича і покарання за них. Колишні регіонали не бояться і скоро підуть до виборців зі старими лідерами і гаслами. Сподіваюсь за цей час, їхній виборець все ж змінився.

Крім перезапуску сайту Партії регіонів, цього тижня вразило також розслідування програми Наші гроші з Денисом Бігусом. Журналісти зафіксували, що в київський офіс Віктора Медведчука регулярно приїжджають керівники Опозиційного блоку. Ця новина якраз не дивує, адже партія За життя, до якої входить Медведчук і Опозиційний блок підтверджували, що ведуть перемовини про можливе об’єднання на виборах.

Здивувало інше. Серед гостей, які приїжджають до Медведчука, журналісти помітили людину схожу на Андрія Портнова, який у часи Януковича був заступником голови Адміністрації президента і займався питаннями судоустрою. Після Майдану він втік з України, спочатку в Росію, а потім переїхав до австрійського Відня. Якщо це був дійсно Портнов, як стверджують журналісти, це доводить, що попри публічну критику нинішньої влади у фейсбуці, він вміє домовлятися про свої візити в Україну.

Я не кажу вже про Медведчука, який взагалі нічого не приховує і відкрито заявляє про свої проросійські погляди. У нього є для цього вже свої телеканали.

Минулого тижня у впливовому французському виданні Le Monde вийшла стаття про Медведчука із характерною назвою «Віктор Медведчук, людина Путіна в Україні». Французький журналіст під час розмови з кумом Путіна у Києві звернув увагу на те, що у його кабінеті транслюється пропагандистський російський канал – Росія 24. Стаття щодо Медведчука вийшла критичною, там багато разів згадуються його зв’язки з Росією. Але переклад статті з’явився на сайті Українського вибору Медведчука. Він нічого і не заперечує, працюючи у Києві.

Нагадав минулого тижня про себе ще один представник команди Януковича – Микола Злочевський, колишній голова Міністерства екології і природніх ресурсів. У списку 100 найбагатших українців, опублікованому у журналі Новое время, він посідає 11-ту сходинку, продовжуючи розвивати газовидобувний бізнес в Україні.

Але в ці дні найбільше пощастило міліцейському керівнику часів Януковича. Нещодавно, президент Петро Порошенко призначив на посаду голови Київської обласної державної адміністрації Олександра Терещука. Це міліціонер із 30-річним стажем роботи у правоохоронних органах, який до Майдану очолював управління МВС у Волинській області. Журналісти нагадали, що він відправляв Беркут з Волині на Майдан у Київ. Але президент врятував його від люстрації і напередодні 5-ї річниці революції гідності міліціонер, пов’язаний із Беркутом, очолив керівництво Київської області.

Логіку влади можна зрозуміти. Їй здається, що вона контролює і проросійські сили, і колишніх регіоналів, і інших діячів часів Януковича, які звикли домовлятися і виконувати накази керівництва, і не будуть сперечатися, як опозиційні політики.

Але прорахувати реакцію громадянського суспільства і виборців на все це до кінця неможливо. Ці політичні хитрощі небезпечні і можуть нашкодити їхнім ініціаторам. Побачимо, як далеко зайде цей поки що повільний реванш.

Новое время

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...
Ось і минуло свято 14 жовтня – день священний для кожного українського націоналіста. При чому незалежно від його релігійних, історичних чи будь-яких інших поглядів. Це свято, особливо у такий не...
Між іншим, альтернативи Мінському процесу варто шукати. Молдова, Грузія, Україна. Це - держави, на території яких є російські окупаційні війська. Їх об'єднує бажання деокупації власних територій. ПМР,...
Уявила собі той жах, який би відчули дніпряни, якщо б кремлівські терористи впритул наблизилися до нашого міста Дніпро.Звісно, наші військові зайняли б оборону, стягнувши до східного кордону міста воє...