Екологічна стежина «Чарівне Присамар’я» була прокладена у 1986 році учнями Булахівської школи та членами екологічного гуртка. Вона налічує шість зупинок, а ліс, повз який пролягає стежина, містить велику кількість червонокнижних тварин та рослин. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця розташування об’єкту - Межиріцької ОТГ.
Першою зупинкою є орнітологічний заказник, який знаходиться перед лісом, далі – 400-річний дуб, галявина орхідей, барвінкова галявина, галявина з величезною кількістю диких гладіолусів та остання зупинка – Чиста Криниця.
Як розповіла вчитель біології та екології в Булахівському НВК Наталя Соболь, Чиста Криниця була викопана у 1986-му році лісничим Володимиром Ткачуком та його командою. Одного дня він вирішив, що у підніжжі осик, які ростуть у лісі в великій кількості, обов’язково повинна бути чиста вода.

Дослідники приїхали з лопатами та викопали яму, проте вода з’явилася лише через декілька тижнів.

Криницю назвали «чистою», оскільки там дійсно протікає чиста та прозора вода. Вона є гідрологічною пам’яткою обласного значення.

Ліс у Межиріцькій громаді є найпівденнішим сосновим лісом в Україні. Ці дерева росли тут споконвіків, деяким соснам більше ста років. Зокрема ліс містить велику кількість червонокнижних рослин – це зозулинець шоломоносний, хохлатка, гладіолуси, сосна звичайна. В орнітологічному заказнику є 15 видів птахів, які занесені до Червоної книги, 13 з яких гніздяться у лісі. Близько тридцяти видів птахів використовують лиман під час весняних та осінніх перельотів.
Також неподалік лісу розташований лісничий будинок зі справжнім оазисом.

Це озеро – колишній кар’єр, який привели до ладу жителі Павлоградського району.

Раніше повідомлялося, що проектом-фіналістом "Ярмарку Добросусідства" став проект Межиріцької ОТГ.
Автор: Ольга АНДРОСОВА