App Store Google Play

Студенти Дніпровської політехніки обмінюються досвідом з німецькими "колегами по цеху"

31.10.2018 17:00
Студенти Дніпровської політехніки обмінюються досвідом з німецькими "колегами по цеху"

До Дніпра завітала делегація німецьких студентів, які на прикладі студентського самоврядування Дніпровської політехніки вивчають "родзинки" самоорганізації українського ВНЗ, повідомляє Дніпроград.

Зокрема, в Дніпро завітали представники Технічного університету Дрездена та Фрайбергської гірничої академії. Німецькі студенти вже протягом трьох років регулярно відвідують Дніпровську політехніку в рамках проекту "Тандем-партнерство Україна-Німеччина". За цей час обидві сторони постійно обмінюються досвідом студентського самоврядування у навчальних закладах.

За словами Франко Кунстманн, студентки Фрайбергської гірничої академії, для неї є унікальним те, що студенти політехніки не обмежені суворими обов'язками і працюють суто за власною ініціативою.

"В нас робота студентського самоврядування чітко регламентована. Зокрема, ми обов'язково маємо збиратися раз на тиждень аби обговорити проблеми студентів. Це наш обов'язок, який прописаний у документах. В Дніпровській політехніці студентів нічого не зобов’язує це робити, але вони все одно, з власної ініціативи проводять такі зустрічі та вирішують проблемні питання", - зазначила гостя з Німеччини.

У свою чергу, проректор з наукової роботи НТУ Дніпровська політехніка Юрій Хоменко зазначив, що такі зустрічі - найкращий досвід для розвитку обох країн.

"Безпосереднє спілкування німецьких та українських студентів дозволяє їм не тільки особисто відкривати нові можливості в розвитку студентського життя, а і налагоджувати зв'язки, які можуть стати у нагоді в майбутньому. Таке спілкування і є справжньою інтеграцією в європейську родину", - зауважив Хоменко.

Він також додав, що в політехніці зацікавлені у тому, аби перейняти німецький досвід організації студентських гуртожитків, які мають перетворитися на кампуси.

"Я вважаю, що нинішня організація життя в гуртожитку - це радянський рудимент і ми маємо відходити від того, щоб студенти не займалися господарськими справами поза навчанням. Ми маємо переймати досвід німецьких кампусів, де вся організація проживання студентів лежить на плечах відповідних фахівців", - зазначив проректор.

Разом із цим, німецькі студенти переймають досвід і в українців. Зокрема, в плані державного фінансування студентського самоврядування. За словами Юрія Хоменка, студентські організації в Німеччині існують за рахунок благодійних внесків, тож підтримка з бюджету для них є новинкою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...
Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...