App Store Google Play

Студенти Дніпровської політехніки обмінюються досвідом з німецькими "колегами по цеху"

31.10.2018 17:00
Студенти Дніпровської політехніки обмінюються досвідом з німецькими "колегами по цеху"

До Дніпра завітала делегація німецьких студентів, які на прикладі студентського самоврядування Дніпровської політехніки вивчають "родзинки" самоорганізації українського ВНЗ, повідомляє Дніпроград.

Зокрема, в Дніпро завітали представники Технічного університету Дрездена та Фрайбергської гірничої академії. Німецькі студенти вже протягом трьох років регулярно відвідують Дніпровську політехніку в рамках проекту "Тандем-партнерство Україна-Німеччина". За цей час обидві сторони постійно обмінюються досвідом студентського самоврядування у навчальних закладах.

За словами Франко Кунстманн, студентки Фрайбергської гірничої академії, для неї є унікальним те, що студенти політехніки не обмежені суворими обов'язками і працюють суто за власною ініціативою.

"В нас робота студентського самоврядування чітко регламентована. Зокрема, ми обов'язково маємо збиратися раз на тиждень аби обговорити проблеми студентів. Це наш обов'язок, який прописаний у документах. В Дніпровській політехніці студентів нічого не зобов’язує це робити, але вони все одно, з власної ініціативи проводять такі зустрічі та вирішують проблемні питання", - зазначила гостя з Німеччини.

У свою чергу, проректор з наукової роботи НТУ Дніпровська політехніка Юрій Хоменко зазначив, що такі зустрічі - найкращий досвід для розвитку обох країн.

"Безпосереднє спілкування німецьких та українських студентів дозволяє їм не тільки особисто відкривати нові можливості в розвитку студентського життя, а і налагоджувати зв'язки, які можуть стати у нагоді в майбутньому. Таке спілкування і є справжньою інтеграцією в європейську родину", - зауважив Хоменко.

Він також додав, що в політехніці зацікавлені у тому, аби перейняти німецький досвід організації студентських гуртожитків, які мають перетворитися на кампуси.

"Я вважаю, що нинішня організація життя в гуртожитку - це радянський рудимент і ми маємо відходити від того, щоб студенти не займалися господарськими справами поза навчанням. Ми маємо переймати досвід німецьких кампусів, де вся організація проживання студентів лежить на плечах відповідних фахівців", - зазначив проректор.

Разом із цим, німецькі студенти переймають досвід і в українців. Зокрема, в плані державного фінансування студентського самоврядування. За словами Юрія Хоменка, студентські організації в Німеччині існують за рахунок благодійних внесків, тож підтримка з бюджету для них є новинкою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...