App Store Google Play

За два місяці Нацбанк відсудив у Коломойського майже мільярд гривень

30.10.2018 12:40
За два місяці Нацбанк відсудив у Коломойського майже мільярд гривень

За останні два місяці господарські суди ухвалили 19 рішень на користь НБУ на загальну суму 947 мільйонів гривень у спорах зі структурами, пов’язаними з екс-акціонером “Приватбанку” Ігорем Коломойським.  Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на Новинарню.

Як зазначає начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук, за останні чотири місяці проти Ігоря Коломойського було подано майже 150 позовів від Нацбанку.

“Цьогоріч одним з важливих напрямів роботи НБУ в судовій площині став процес стягнення заборгованості за кредитами рефінансування, зокрема, з колишнього акціонера “ПриватБанку” Ігоря Коломойського. Майже чотири місяці тому Національний банк подав 148 позовів проти бізнесмена та пов’язаних з ним 32 компаній на загальну суму близько 10 млрд грн”, — зазначив Григорчук.

Як зауважує посадовець, мета схожих заходів — змусити відповідачів виконати взяті на себе зобов’язання.

Задовго до входження держави в капітал “Приватбанку” НБУ надавав фінустанові кредити рефінансування. Коломойський, який тоді був співвласником банку, надав центральному банку персональну гарантію, що ці кредити будуть погашені. Окрім особистої поруки, Національний банк за відповідними договорами отримав забезпечення від підконтрольних Коломойському компаній.

У забезпечення зобов’язань до НБУ передавалися такі відомі об’єкти, як “Буковель”, “Біола”, літаки МАУ, агротермінал, нерухомість по всій країні та інше рухоме і нерухоме майно.

“Оскільки на травень 2018 року у “Приватбанку” сформувалась прострочена заборгованість перед НБУ на суму близько 10 млрд. грн., Національний банк отримав законне право вимагати погашення цього боргу за рахунок, зокрема, майна поручителів. Вже зараз можемо говорити про перші успіхи при розгляді цих позовів, адже за останні два місяці господарські суди ухвалили 19 рішень на користь Національного банку на загальну суму 947 млн грн”, — наголосив начальник управління Нацбанку.

Деякі з ухвалених 19 судових рішень вже набрали законної сили.

Це відкриває для Національного банку можливість розпочати процедуру стягнення вартості заставного майна шляхом його продажу на публічних торгах.

Нагадаємо, що у Дніпрі ПриватБанк виставив на продаж Дніпро-Арену та ТРЦ Приозерний.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...