App Store Google Play

У Дніпрі намагаються позбавити будинок статусу об'єкта культурної спадщини задля будівництва багатоповерхівки

30.10.2018 11:40
У Дніпрі намагаються позбавити будинок статусу об'єкта культурної спадщини задля будівництва багатоповерхівки

У Дніпрі партнер Геннадія Гуфмана хоче побудувати багатоповерхівку на місці історичної споруди на вул.Короленка, 22 і вимагає в суді позбавити будинок статусу об'єкта культурної спадщини. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на "Громадський контроль".

У Дніпрі будівлю на вул.Короленка, 22, яке є об'єктом культурної спадщини, намагаються через суд позбавити нинішнього статусу. Щоб побудувати в центрі міста новий будинок - як раз через дорогу від обласного управління СБУ. Про це йдеться у постанові Дніпропетровського окружного адміністративного суду.

Позбавлення будівель по вул. Короленка, 22 статусу культурної спадщини (архітектури і містобудування) у суді намагається домогтися ТОВ "БМТ Дніпро". Ця будівля, а також кілька прилеглих до неї споруд побудовані ще на початку 20-го століття - в 1910-11 роках, вони відомі як комплекс будівель лікарні Червоного Хреста. Однак уже багато років перебувають у занедбаному стані.

В березні 2017 року пам'ятник архітектури викупила та сама фірма ТОВ «БМТ Дніпро». Далі для історичної будівлі настали чорні дні - у травні 2017 року будинок обвалився. Перед цим він кілька разів "випадково" горів.

"У лютому 2018 року на сесії міськради депутати депутати дозволили ТОВ «БМТ Дніпро» звільнити землю за адресою Короленка, 22 і Костомарова, 1 А для будівництва багатоповерхового житлового будинку з комерційними приміщеннями та паркінгом. Формально - все законно. Але сама ситуація, коли в Дніпрі зносять історичну будівлю без широкого обговорення з громадськістю, істориками, архітекторами, вкрай тривожна", - зазначають активісти "Громадського контролю".

"Пішли радянським, адміністративним, кулуарним шляхом, без залучення громадянського суспільства. Це, на мій погляд, суперечить сьогоднішньої європейської філософії збереження історико-культурної спадщини міст. Адже через 20 років ми будемо сумувати і говорити, що місто втратило історичний центр", - каже історик Максим Кавун.

Восени 2018 році фірма ТОВ "БМТ Дніпро" звернулася до окружного адмінсуду з позовом до Дніпровської міської ради, Департаменту по роботі з активами Дніпровської міської ради в особі Головного архітектурно-планувального управління, Управління культури, національностей і релігій Дніпропетровської обласної державної адміністрації про визнання протиправними меж історичних ареалів та меж зон охорони. 

Відзначимо, що власник ТОВ Євген Ліфшиц - діловий партнер Геннадія Гуфмана, який був ще 2013 році замішаний в грандіозному скандалі з виведенням з комунальної власності 96 об'єктів нерухомості. Ліфшиц є керівником в декількох підприємствах, співвласником яких вказано пана Гуфмана.

Геннадій Гуфман, який в 2010 р обирався депутатом міської ради від Партії регіонів, зараз очолює міську організацію партії "За життя" у Дніпрі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...