App Store Google Play

У Дніпрі намагаються позбавити будинок статусу об'єкта культурної спадщини задля будівництва багатоповерхівки

30.10.2018 11:40
У Дніпрі намагаються позбавити будинок статусу об'єкта культурної спадщини задля будівництва багатоповерхівки

У Дніпрі партнер Геннадія Гуфмана хоче побудувати багатоповерхівку на місці історичної споруди на вул.Короленка, 22 і вимагає в суді позбавити будинок статусу об'єкта культурної спадщини. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на "Громадський контроль".

У Дніпрі будівлю на вул.Короленка, 22, яке є об'єктом культурної спадщини, намагаються через суд позбавити нинішнього статусу. Щоб побудувати в центрі міста новий будинок - як раз через дорогу від обласного управління СБУ. Про це йдеться у постанові Дніпропетровського окружного адміністративного суду.

Позбавлення будівель по вул. Короленка, 22 статусу культурної спадщини (архітектури і містобудування) у суді намагається домогтися ТОВ "БМТ Дніпро". Ця будівля, а також кілька прилеглих до неї споруд побудовані ще на початку 20-го століття - в 1910-11 роках, вони відомі як комплекс будівель лікарні Червоного Хреста. Однак уже багато років перебувають у занедбаному стані.

В березні 2017 року пам'ятник архітектури викупила та сама фірма ТОВ «БМТ Дніпро». Далі для історичної будівлі настали чорні дні - у травні 2017 року будинок обвалився. Перед цим він кілька разів "випадково" горів.

"У лютому 2018 року на сесії міськради депутати депутати дозволили ТОВ «БМТ Дніпро» звільнити землю за адресою Короленка, 22 і Костомарова, 1 А для будівництва багатоповерхового житлового будинку з комерційними приміщеннями та паркінгом. Формально - все законно. Але сама ситуація, коли в Дніпрі зносять історичну будівлю без широкого обговорення з громадськістю, істориками, архітекторами, вкрай тривожна", - зазначають активісти "Громадського контролю".

"Пішли радянським, адміністративним, кулуарним шляхом, без залучення громадянського суспільства. Це, на мій погляд, суперечить сьогоднішньої європейської філософії збереження історико-культурної спадщини міст. Адже через 20 років ми будемо сумувати і говорити, що місто втратило історичний центр", - каже історик Максим Кавун.

Восени 2018 році фірма ТОВ "БМТ Дніпро" звернулася до окружного адмінсуду з позовом до Дніпровської міської ради, Департаменту по роботі з активами Дніпровської міської ради в особі Головного архітектурно-планувального управління, Управління культури, національностей і релігій Дніпропетровської обласної державної адміністрації про визнання протиправними меж історичних ареалів та меж зон охорони. 

Відзначимо, що власник ТОВ Євген Ліфшиц - діловий партнер Геннадія Гуфмана, який був ще 2013 році замішаний в грандіозному скандалі з виведенням з комунальної власності 96 об'єктів нерухомості. Ліфшиц є керівником в декількох підприємствах, співвласником яких вказано пана Гуфмана.

Геннадій Гуфман, який в 2010 р обирався депутатом міської ради від Партії регіонів, зараз очолює міську організацію партії "За життя" у Дніпрі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...
Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...