App Store Google Play

Субсидії 2019: які зміни чекають мешканців Дніпра та області

30.10.2018 15:00
Субсидії 2019: які зміни чекають мешканців Дніпра та області

З першого жовтня вступають у дію зміни до порядку надання субсидій на житлово-комунальні послуги. Про те, як мешканцям Дніпропетровщини отримати субсидії за новими правилами повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів начальника управління сім’ї та соціальної підтримки населення ДніпроОДА Олександри Довидовської.

Відтепер розширено перелік осіб, яким може бути збільшена норма житла, на яку надається субсидія. Застосування на понаднормову площу житла можуть мати: особи, які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника; які досягли пенсійного віку, і отримують пенсію за вислугою років; які отримують державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

Субсидія нараховуватиметься на опалювальну площу, яка не перевищує 120 квадратних метрів для квартир та 200 квадратних метрів для індивідуальних будинків. Прикметно, що норма застосовується лише на опалювальну площу, тоді як загальний розмір будинку або квартири може бути більшим.

Крім того, перелік послуг, на оплату яких призначається субсидія доповнюється новими внесками. Йдеться про внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку та внесками за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами.

Також при розрахунку розміру субсидії доходи батьків не враховуються у разі призначення субсидії студентам, які зареєстровані у гуртожитку за місцем навчання.

Громадяни, які перебувають за кордоном легально мають право отримувати субсидію. Це потрібно підтвердити документально. Якщо ж податки не сплачуються за кордоном, то такі громадяни мають можливість укласти договір про сплату єдиного соціального внеску в Україні та отримати право на субсидію.

В свою чергу, працездатні онкохворі (за наявності висновку ЛКК) чи сім’ї, в яких є алко- чи наркозалежні (за наявності довідки від лікаря), отримуватимуть субсидію на основі звернення на комісію.

За новими правилами втратили право на отримання субсидії неплатники аліментів, які мають заборгованість по сплаті на понад 3 місяці. Виключення складають особи, які є алко- та наркозалежними, якщо це підтверджується довідкою від лікаря.

Дещо змінилися норми щодо оформлення субсидії, адже з 1 жовтня визначено, що заява і декларація не можуть бути розглянуті, поки до них не внесено у повному обсязі всі передбачені формами дані.

Прикметно, що всім домогосподарствам, яким субсидія була призначена на неопалювальний сезон 2018 року, у тому числі без визначення її розміру, продовжується термін дії субсидії до кінця опалювального сезону.

«Наразі в Дніпропетровській області нараховуються 236 тисяч сімей, яким призначено житлову субсидію в неопалювальний період, в тому числі за рішенням комісії. Їм наново подавати декларації та заяви не потрібно. Загалом передбачається, що кількість сімей, які отримуватимуть субсидію в області суттєво не збільшиться. Адже основна частина родин вже подала заявки для її нарахування», - зазначила Олександра Довидовська.

Раніше повідомлялося, що за дев'ять місяців 2018 року по субсидію на відшкодування витрат за послуги ЖКГ звернулись втричі менше родин, ніж за той самий період 2017 року. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...
Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...
Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...