App Store Google Play

У Зеленодольській об’єднаній громаді капітально відремонтували чотири вулиці

29.10.2018 14:20
У Зеленодольській об’єднаній громаді капітально відремонтували чотири вулиці

У 2018-му в Зеленодольській ОТГ Дніпропетровська облдержадміністрація капітально відремонтувала чотири комунальні дороги з півстолітньою історією. Дві – у центрі об’єднаної громади, ще дві – у селах Мала Костромка й Велика Костромка. Приведення до ладу дорожньої інфраструктури – один з пріоритетів обласної влади. Про це повідомив очільник регіону Валентин Резніченко, передаэ Дныпроград.

«Держава має допомагати громадам, що об’єдналися. Це один з маркерів реформи децентралізації, ініційованої Президентом України Петром Порошенком. Мешканці Дніпропетровщини, які згуртувалися, взяли на себе відповідальність за долю громад. Вони самостійно визначають, як розвивати території, – чи реконструювати лікарні, чи будувати дитсадки, чи освітлювати вулиці, чи ремонтувати дороги. Всіляко підтримуємо ці ініціативи», – підкреслив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко. 

Вдалим прикладом імплементації реформи з децентралізації є Зеленодольська громада, створена на Дніпропетровщині серед перших. Тут цьогоріч обласним коштом капітально відремонтували чотири вулиці, які ніколи не мали якісного покриття.

«Основна маса наших доріг виконана з бетонних плит. За десятиліття вони пішли тріщинами й вимагали кардинального оновлення, – зазначив голова Зеленодольської ОТГ Андрій Савченко. – Цьогоріч відчули реальну підтримку Дніпропетровської облдержадміністрації і вперше за багато років отримали капітально відремонтовані шляхи. Розраховуємо на плідну співпрацю й наступного року».

У центрі громади – місті Зеленодольську – оновили вулицю Садову.

«Раніше цю вулицю намагалися оминати, тепер їздимо тільки нею. Котиш і насолоджуєшся. Це як смачний хліб їсти. Мріємо, щоб усі міські дороги були такими, ідеальними», – побажав місцевий мешканець Сергій Браганець.

Ще одна зеленодольська вулиця позбулася вибоїн – Наталії Малаєвої. Мешканці приємно здивовані.

«Коли виїхала дорожня техніка, ми не могли повірити своїм очам. Як-то кажуть, дочекалися. І хоча машини гриміли й пилили, ми витримали. Адже розуміли: це все заради гарної дороги. Безмежно задоволені і вдячні. Зробили відмінно, ще й бордюрчики поставили», – поділилася враженнями мешканка вулиці Ольга Бурова.

Нарешті спекалася ямкових ремонтів і вулиця Високопільна в селі Мала Костромка, яке межує із Зеленодольськом. Водії кажуть, тепер по ній не скачуть, а по-справжньому їдуть.

«До недавнього дружина везла дитину до дитсадка півгодини, зараз дістається за 10 хвилин. Дуже задоволені. Дякуємо тим, хто виділив кошти на ремонт шляху», – подякував місцевий мешканець Володимир Борщевський.

«Я був у шоці, коли побачив оновлену дорогу», – не приховував емоцій криворожанин Юрій Колос, який приїздить в село до батьків.

Радіють й жителі села Велика Костромка. Вони тепер із задоволення рухаються вулицею Центральна. На ній – новий асфальт і розмітка, вздовж – дорожні знаки й освітлення.

«Дорога, наче у столиці. Можна їздити й не перейматися за ходову частину автівки. Моїй машині більше 40 років – якби всі такі шляхи якісні, бігала б ще стільки ж», – сказав водій Микола Романенко.

На відремонтовані дороги підрядники дають п'ятирічну гарантію. В іншому випадку ліквідовуватимуть дефекти власним коштом.

План на 2018-й рік – привести до ладу майже 130 доріг в межах населених пунктів.

Зеленодольська ОТГ утворилася у 2015-му. Наразі до її складу входять місто Зеленодольськ та села Мала Костромка, Велика Костромка й Мар’янське. Населення – майже 20 тисяч.

Нагадаємо, що на Січеславщині вже капітально відремонтували 90% комунальних доріг, запланованих на цей рік.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...
Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...