App Store Google Play

У Зеленодольській об’єднаній громаді капітально відремонтували чотири вулиці

29.10.2018 14:20
У Зеленодольській об’єднаній громаді капітально відремонтували чотири вулиці

У 2018-му в Зеленодольській ОТГ Дніпропетровська облдержадміністрація капітально відремонтувала чотири комунальні дороги з півстолітньою історією. Дві – у центрі об’єднаної громади, ще дві – у селах Мала Костромка й Велика Костромка. Приведення до ладу дорожньої інфраструктури – один з пріоритетів обласної влади. Про це повідомив очільник регіону Валентин Резніченко, передаэ Дныпроград.

«Держава має допомагати громадам, що об’єдналися. Це один з маркерів реформи децентралізації, ініційованої Президентом України Петром Порошенком. Мешканці Дніпропетровщини, які згуртувалися, взяли на себе відповідальність за долю громад. Вони самостійно визначають, як розвивати території, – чи реконструювати лікарні, чи будувати дитсадки, чи освітлювати вулиці, чи ремонтувати дороги. Всіляко підтримуємо ці ініціативи», – підкреслив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко. 

Вдалим прикладом імплементації реформи з децентралізації є Зеленодольська громада, створена на Дніпропетровщині серед перших. Тут цьогоріч обласним коштом капітально відремонтували чотири вулиці, які ніколи не мали якісного покриття.

«Основна маса наших доріг виконана з бетонних плит. За десятиліття вони пішли тріщинами й вимагали кардинального оновлення, – зазначив голова Зеленодольської ОТГ Андрій Савченко. – Цьогоріч відчули реальну підтримку Дніпропетровської облдержадміністрації і вперше за багато років отримали капітально відремонтовані шляхи. Розраховуємо на плідну співпрацю й наступного року».

У центрі громади – місті Зеленодольську – оновили вулицю Садову.

«Раніше цю вулицю намагалися оминати, тепер їздимо тільки нею. Котиш і насолоджуєшся. Це як смачний хліб їсти. Мріємо, щоб усі міські дороги були такими, ідеальними», – побажав місцевий мешканець Сергій Браганець.

Ще одна зеленодольська вулиця позбулася вибоїн – Наталії Малаєвої. Мешканці приємно здивовані.

«Коли виїхала дорожня техніка, ми не могли повірити своїм очам. Як-то кажуть, дочекалися. І хоча машини гриміли й пилили, ми витримали. Адже розуміли: це все заради гарної дороги. Безмежно задоволені і вдячні. Зробили відмінно, ще й бордюрчики поставили», – поділилася враженнями мешканка вулиці Ольга Бурова.

Нарешті спекалася ямкових ремонтів і вулиця Високопільна в селі Мала Костромка, яке межує із Зеленодольськом. Водії кажуть, тепер по ній не скачуть, а по-справжньому їдуть.

«До недавнього дружина везла дитину до дитсадка півгодини, зараз дістається за 10 хвилин. Дуже задоволені. Дякуємо тим, хто виділив кошти на ремонт шляху», – подякував місцевий мешканець Володимир Борщевський.

«Я був у шоці, коли побачив оновлену дорогу», – не приховував емоцій криворожанин Юрій Колос, який приїздить в село до батьків.

Радіють й жителі села Велика Костромка. Вони тепер із задоволення рухаються вулицею Центральна. На ній – новий асфальт і розмітка, вздовж – дорожні знаки й освітлення.

«Дорога, наче у столиці. Можна їздити й не перейматися за ходову частину автівки. Моїй машині більше 40 років – якби всі такі шляхи якісні, бігала б ще стільки ж», – сказав водій Микола Романенко.

На відремонтовані дороги підрядники дають п'ятирічну гарантію. В іншому випадку ліквідовуватимуть дефекти власним коштом.

План на 2018-й рік – привести до ладу майже 130 доріг в межах населених пунктів.

Зеленодольська ОТГ утворилася у 2015-му. Наразі до її складу входять місто Зеленодольськ та села Мала Костромка, Велика Костромка й Мар’янське. Населення – майже 20 тисяч.

Нагадаємо, що на Січеславщині вже капітально відремонтували 90% комунальних доріг, запланованих на цей рік.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...