App Store Google Play

У Зеленодольській об’єднаній громаді капітально відремонтували чотири вулиці

29.10.2018 14:20
У Зеленодольській об’єднаній громаді капітально відремонтували чотири вулиці

У 2018-му в Зеленодольській ОТГ Дніпропетровська облдержадміністрація капітально відремонтувала чотири комунальні дороги з півстолітньою історією. Дві – у центрі об’єднаної громади, ще дві – у селах Мала Костромка й Велика Костромка. Приведення до ладу дорожньої інфраструктури – один з пріоритетів обласної влади. Про це повідомив очільник регіону Валентин Резніченко, передаэ Дныпроград.

«Держава має допомагати громадам, що об’єдналися. Це один з маркерів реформи децентралізації, ініційованої Президентом України Петром Порошенком. Мешканці Дніпропетровщини, які згуртувалися, взяли на себе відповідальність за долю громад. Вони самостійно визначають, як розвивати території, – чи реконструювати лікарні, чи будувати дитсадки, чи освітлювати вулиці, чи ремонтувати дороги. Всіляко підтримуємо ці ініціативи», – підкреслив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко. 

Вдалим прикладом імплементації реформи з децентралізації є Зеленодольська громада, створена на Дніпропетровщині серед перших. Тут цьогоріч обласним коштом капітально відремонтували чотири вулиці, які ніколи не мали якісного покриття.

«Основна маса наших доріг виконана з бетонних плит. За десятиліття вони пішли тріщинами й вимагали кардинального оновлення, – зазначив голова Зеленодольської ОТГ Андрій Савченко. – Цьогоріч відчули реальну підтримку Дніпропетровської облдержадміністрації і вперше за багато років отримали капітально відремонтовані шляхи. Розраховуємо на плідну співпрацю й наступного року».

У центрі громади – місті Зеленодольську – оновили вулицю Садову.

«Раніше цю вулицю намагалися оминати, тепер їздимо тільки нею. Котиш і насолоджуєшся. Це як смачний хліб їсти. Мріємо, щоб усі міські дороги були такими, ідеальними», – побажав місцевий мешканець Сергій Браганець.

Ще одна зеленодольська вулиця позбулася вибоїн – Наталії Малаєвої. Мешканці приємно здивовані.

«Коли виїхала дорожня техніка, ми не могли повірити своїм очам. Як-то кажуть, дочекалися. І хоча машини гриміли й пилили, ми витримали. Адже розуміли: це все заради гарної дороги. Безмежно задоволені і вдячні. Зробили відмінно, ще й бордюрчики поставили», – поділилася враженнями мешканка вулиці Ольга Бурова.

Нарешті спекалася ямкових ремонтів і вулиця Високопільна в селі Мала Костромка, яке межує із Зеленодольськом. Водії кажуть, тепер по ній не скачуть, а по-справжньому їдуть.

«До недавнього дружина везла дитину до дитсадка півгодини, зараз дістається за 10 хвилин. Дуже задоволені. Дякуємо тим, хто виділив кошти на ремонт шляху», – подякував місцевий мешканець Володимир Борщевський.

«Я був у шоці, коли побачив оновлену дорогу», – не приховував емоцій криворожанин Юрій Колос, який приїздить в село до батьків.

Радіють й жителі села Велика Костромка. Вони тепер із задоволення рухаються вулицею Центральна. На ній – новий асфальт і розмітка, вздовж – дорожні знаки й освітлення.

«Дорога, наче у столиці. Можна їздити й не перейматися за ходову частину автівки. Моїй машині більше 40 років – якби всі такі шляхи якісні, бігала б ще стільки ж», – сказав водій Микола Романенко.

На відремонтовані дороги підрядники дають п'ятирічну гарантію. В іншому випадку ліквідовуватимуть дефекти власним коштом.

План на 2018-й рік – привести до ладу майже 130 доріг в межах населених пунктів.

Зеленодольська ОТГ утворилася у 2015-му. Наразі до її складу входять місто Зеленодольськ та села Мала Костромка, Велика Костромка й Мар’янське. Населення – майже 20 тисяч.

Нагадаємо, що на Січеславщині вже капітально відремонтували 90% комунальних доріг, запланованих на цей рік.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...