App Store Google Play

У Дніпрі влаштували автопробіг ретро-машин

29.10.2018 11:00
У Дніпрі влаштували автопробіг ретро-машин

У Дніпрі до Дня автомобіліста в центрі міста зустрілися власники ретро-авто і влаштували святковий автопробіг. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на 056, передає Дніпроград.

В Дніпрі зібралися власники ретро-авто, влаштувавши автопробіг.

«28 жовтня святкують день автомобіліста і тут зібралися 20 ретро-автомобілів. Сама мета заходу - це спілкування. Коли ми зустрічаємося, ми розмовляємо, бачимо, хто яку машину зробив, хтось може відсутню запчастину купив. Ну і, звичайно, показуємо людям, що в нашому місті є ретро-автомобілі, є таке захоплення», - розповідає директор музею «Машини часу» Михайло Прудніков.

Побачити такі машини на вулицях міста можна, проте дуже рідко. Це пояснюється тим, що власники колекційних авто не завжди хочуть хвалитися своєю машиною і бояться зіпсувати її зовнішній вигляд, тому тримають такі авто в гаражах і показують лише на подібних зустрічах.

«Є різні стадії у колекціонерів. Спочатку вони старанно роблять автомобіль, а це розтягується на роки. Якщо якийсь запчастини не вистачає, то її дуже довго шукають, щоб було не соромно з'явитися в місті на вулиці. І ось коли все потрібне знайдено, то стає страшно шкода свій автомобіль, але одночасно їм хочеться похвалитися. І ось на розриві цих почуттів колекціонери і знаходяться. Відповідно, вони так і діляться: ті, хто сховає авто в гараж і буде їм милуватися і ті, хто виїжджають на своїх авто на вулиці», - каже Михайло Прудніков.

Подібні пробіги - це гарний привід для колекціонерів поспілкуватися зі своїми однодумцями, поділитися здобутками і планами на майбутнє. Найстарший ретро-автомобіль на сьогоднішній зустрічі - це «Побєда» 1955 року. Її власник Валерій Гамануха витратив на реставрацію два роки і це його перший досвід подібної роботи.

«Це перший мій відреставрований автомобіль. У 2000-х роках я їхав з Криму і побачив на дорозі «Побєду», тоді і загорівся ідеєю. Коли приїхав додому, купив у знайомого авто, два роки плідної роботи і машина зібрана стовідсотково в оригіналі. А далі пішли вже інші машини. «Побєда» стоїть в гаражі, а коли такі виїзди трапляються, то приїжджаю на ній. І в інші міста їздимо. Але кожен день я на ній не їжджу, ця машина для цього не призначена», - розповідає власник Валерій Гамануха.

Реставрація авто, за словами Валерія, недешеве хобі. Чоловік займається цим виключно для себе і не розглядає цю справу, як бізнес. Розповідає, що зварювальники, малярі та інші роблять свою роботу за пару днів, а реставратор потім два роки збирає все по частинах і підганяє деталі.

«Реставрація ніколи не закінчується, все одно кожен господар знає, де є маленькі нюанси, що хотілося б замінити і так далі. А коли знаходиш потрібний «гвинтик-шпунтик», радієш, як дитина. В цьому і принадність цього захоплення. Продавати «Побєду» я не буду. Це не вид бізнесу, це робиться для душі», - говорить Валерій Гамануха.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...
Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...