App Store Google Play

Співвласники ОСББ/ЖБК/ОК збирають підписи, аби мерія Дніпра виділила необхідні кошти на ремонт будинків

29.10.2018 20:30
Співвласники ОСББ/ЖБК/ОК збирають підписи, аби мерія Дніпра виділила необхідні кошти на ремонт будинків

Співвласники багатоквартирних будинків ОСББ/ЖБК/ОК подали е-петицію з проханням збільшити фінансування з міського бюджету Дніпра у 2019 році до 120 мільйонів гривень. Представники ОСББ/ЖБК/ОК пояснюють, що попри їх внесок у бюджет Дніпра, як членів територіальної громади та платників місцевих податків, їх дискримінують при виділенні коштів на ремонт будинків, інформує Дніпроград. 

Як зазначається, у 2016 році за ініціативою громадських організацій, які системно відстоюють інтереси ОСББ/ЖБК/ОК, міською радою було прийнято Програму сприяння діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельних кооперативів та обслуговуючих кооперативів у багатоквартирних будинках міста Дніпра на 2016 – 2020 роки (далі - Програма).

Однак, за повідомленням, щороку фінансування Програми, співавтором якої є і міський голова Борис Філатов, зменшується, а реалізація саботується Департаментом з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційно політики міської ради.

У рамках реалізації цієї Програми було співфінансовано з боку міського бюджету ремонтів у будинках ОСББ/ЖБК/ОК: у 2016 - на 14 млн. грн.; у 2017 - на 35 млн. грн.

А от у 2018 році на реалізацію Програми було передбачено лише 27,9 млн. грн. Це призвело до суттєвого збільшення відсотку співфінансування з боку співвласників будинків ОСББ/ЖБК/ОК - до 30%.

«На сьогодні профінансовано робіт лише на 14,4 млн. грн., в тому числі і тому, що за результатами півріччя, як це має бути за Програмою, Департаментом з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційно політики міської ради не були розподілені серед учасників з меншим відсотком співфінансування вивільнені кошти, які залишилися після проведення закупівель через систему Prozorro», - написав автор е-петиції голова правління Асоціації взаємодії ОСББ і ЖБК «Наш дім» Павло Хобот.

В проекті міського бюджету 2019 року передбачено на реалізацію Програми для ремонтів близько 1350 будинків ОСББ/ЖБК/ОК, які складають понад 20% від всієї багатоквартирної забудови міста - лише 15 млн. грн. Це в 40 разів менше 575,4 млн.грн., які підуть на “титульні ремонти” будинків, що знаходяться в управлінні комунальних житлово-експлуатаційних підприємств.

Тож з метою справедливого ставлення міської влади до співвласників ОСББ/ЖБК/ОК представники багатоквартирних будинків просять міського голову та міську раду передбачити у міському бюджеті 2019 року на реалізацію Програми 120 млн. грн. Звернення ґрунтується відповідно до Додатку 1 Програми та до дольової участі ОСББ/ЖБК/ОК у багатоквартирній забудові міста.

До кінця збору підписів залишилось 30 днів. Підтримати петицію можна, натиснувши тут

Раніше повідомлялося, що попри гучні заяви міського голови Бориса Філатова про те, що він хоче "опустити гроші вниз" на ОСББ, в проекті бюджету на 2019 рік на допомогу об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків виділяється менше, ніж на КП "Зооконтроль".

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...
Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...