App Store Google Play

Профспілки звинуватили керівництво "АрселорМіттал Кривий Ріг" в брехні про зарплатню

29.10.2018 14:40
Профспілки звинуватили керівництво "АрселорМіттал Кривий Ріг" в брехні про зарплатню

Керівник профспілкової організації "Свобода Праці" Ігор Токовенко вважає, що зростання зарплат на "АрселорМіттал Кривий Ріг" досягається за рахунок масових скорочень. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на «УКРРУДПРОМ».

На основі статті «Першого Криворізького» Ігор Токовенко навів цифри та висновки про зарплатню працівників ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг".

Він зазначив, що у 2016 році собівартість реалізованої продукції складала 48 млрд. грн, річний фонд оплати праці — 2,568 млрд. грн, доля зарплати у собівартості продукції — 5,3%, середньосписочна чисельність працівників — 24 633.

У 2017 році собівартість реалізованої продукції склала 56,5 млрд. грн, річний фонд оплати праці — 2,868 млрд. грн, доля зарплати у собівартості продукції — 6,5%, середньосписочна чисельність працівників — 23 256.

«По-перше, заявлене зростання долі зарплати у собівартості продукції (з 5,3% до 6,5%), схоже, не відповідає дійсності, бо 2,868,000,000 грн / 56,500,000,000 грн = 0,0506, а аж ніяк не 0,065. Тобто, або зростання долі зарплати у структурі витрат немає, або один із фондів оплати праці вказаний неправильно», - йдеться у повідомленні.

За повідомленням, якщо виходити з того, що фонди оплати праці вказані вірно, середньомісячна зарплата на одного працівника складала (з урахуванням 13-тої зарплати): у 2016 році — 8019 грн, у 2017 році — 9486 грн .

«Тобто основне зростання відбувається більше за рахунок зменшення чисельності працівників (на 1377 людей за рік), ніж за рахунок збільшення фонду оплати праці (всього на 0,3 млрд. грн за рік). Отже, навантаження на одного працівника збільшується непропорційно до збільшення оплати його праці», - пояснив Ігор Токовенко.

Нагадаємо, працівники заводу залізничного цеху "АрселорМіттал Кривий Ріг" розпочали акцію протесту, вимагаючи належні умови праці та підвищення заробітної плати. У ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" вважають страйк залізничників незаконним.

Раніше повідомлялося, що ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», через який місто та область все більше занурюються у небезпечні для здоров`я смоги, систематично не пускає екологічну перевірку на територію заводу та ігнорує закон.  

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...