App Store Google Play

Форум з децентралізації зібрав у Дніпропетровській ОДА кілька тисяч учасників

29.10.2018 17:40
Форум з децентралізації зібрав у Дніпропетровській ОДА кілька тисяч учасників

Кілька тисяч учасників та десятки спікерів. У Дніпропетровській ОДА пройшов перший Всеукраїнський форум з децентралізації. Про реформу місцевого самоврядування вітчизняні та закордонні експерти говорили протягом двох днів. Про це Дніпрограду повідомили в прес-службі ДніпроОДА,

«Чого вже досягли та куди рухатися далі? Відповіді на ці питання дали учасники масштабного форуму з децентралізації у Дніпропетровській ОДА. На зустріч з’їхалися українські та закордонні експерти. Всі були одностайні – реформа місцевого самоврядування Президента України Петра Порошенко - одна з ключових для розвитку країни», - зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко. 

 У другий день форуму про децентралізацію говорили одночасно на кількох конференціях та семінарах.

«Про реформи можна дуже багато говорити. Але коли бачиш, що місцева влада, об’єднані територіальні громади не тільки очікують на зміни, а й діють та доводять справу до кінця, розумієш, що вони великі молодці», - поділилася начальник відділу департаменту впровадження пріоритетних проектів регіонального розвитку Мінрегіону Олена Ніколаєва. 

Одна з основних тем другого дня форуму - технічна допомога громадам. За словами керівника проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPR Оксани Гарнець, ресурси донорів мають стати основою для подальшого розвитку громад. Але вони не вічні, тож маємо вибудувати систему, яка буде сталою і незалежною ні від кого.

«Один з основних напрямів роботи DE SPRO на Дніпропетровщині – сільське водопостачання. Вже втілили близько 15 таких  проектів, - розповіла Оксана Гарнець. - Водопостачання – один з інструментів, який дозволяє показати - послуги теж можуть бути децентралізовані. Що не обов’язково тягти трубу з центру регіону, щоб люди в селі отримали воду». 

Ще одна тема – інклюзія в громадах.

«Інклюзивність не закінчується пандусом і стосується не лише людей з інвалідністю. Варто пам’ятати, що до маломобільних відносяться діти до 6 років, люди похилого віку, батьки з дітьми на колясках, люди з інвалідністю, після травм та операцій, - сказав державний експерт Директорату захисту прав осіб з інвалідністю Мінсоцполітики Олексій Краснощоков. – Послуги, наприклад, у ЦНАП, мають бути доступними кожному. Сподіваюся, що із часом на Дніпропетровщині напрям інклюзії тільки посилиться». 

Йшлося під час форуму і про регіональні особливості децентралізації, е-урядування, грантрайтинг, енергоефективні технології.

«Дуже правильно, що форум із децентралізації пройшов на Дніпропетровщині, адже тут є реальні результати, - зазначила кандидат політичних наук Олеся Яхно-Бєлковська. - Можна мати більше ресурсів, але треба мати і більше відповідальності та свідомо підходити до того, як їх витрачати. І тут є правильна співпраця між обласною адміністрацією та ОТГ, коли потенціал об’єднується».  

За два дні форум «Децентралізація – трансформація сучасної України» зібрав кілька тисяч учасників.

Раніше повідомлялося, що учасники Всеукраїнського форуму з децентралізації відвідали найуспішніші громади Дніпропетровщини.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...
Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...