App Store Google Play

Форум з децентралізації зібрав у Дніпропетровській ОДА кілька тисяч учасників

29.10.2018 17:40
Форум з децентралізації зібрав у Дніпропетровській ОДА кілька тисяч учасників

Кілька тисяч учасників та десятки спікерів. У Дніпропетровській ОДА пройшов перший Всеукраїнський форум з децентралізації. Про реформу місцевого самоврядування вітчизняні та закордонні експерти говорили протягом двох днів. Про це Дніпрограду повідомили в прес-службі ДніпроОДА,

«Чого вже досягли та куди рухатися далі? Відповіді на ці питання дали учасники масштабного форуму з децентралізації у Дніпропетровській ОДА. На зустріч з’їхалися українські та закордонні експерти. Всі були одностайні – реформа місцевого самоврядування Президента України Петра Порошенко - одна з ключових для розвитку країни», - зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко. 

 У другий день форуму про децентралізацію говорили одночасно на кількох конференціях та семінарах.

«Про реформи можна дуже багато говорити. Але коли бачиш, що місцева влада, об’єднані територіальні громади не тільки очікують на зміни, а й діють та доводять справу до кінця, розумієш, що вони великі молодці», - поділилася начальник відділу департаменту впровадження пріоритетних проектів регіонального розвитку Мінрегіону Олена Ніколаєва. 

Одна з основних тем другого дня форуму - технічна допомога громадам. За словами керівника проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPR Оксани Гарнець, ресурси донорів мають стати основою для подальшого розвитку громад. Але вони не вічні, тож маємо вибудувати систему, яка буде сталою і незалежною ні від кого.

«Один з основних напрямів роботи DE SPRO на Дніпропетровщині – сільське водопостачання. Вже втілили близько 15 таких  проектів, - розповіла Оксана Гарнець. - Водопостачання – один з інструментів, який дозволяє показати - послуги теж можуть бути децентралізовані. Що не обов’язково тягти трубу з центру регіону, щоб люди в селі отримали воду». 

Ще одна тема – інклюзія в громадах.

«Інклюзивність не закінчується пандусом і стосується не лише людей з інвалідністю. Варто пам’ятати, що до маломобільних відносяться діти до 6 років, люди похилого віку, батьки з дітьми на колясках, люди з інвалідністю, після травм та операцій, - сказав державний експерт Директорату захисту прав осіб з інвалідністю Мінсоцполітики Олексій Краснощоков. – Послуги, наприклад, у ЦНАП, мають бути доступними кожному. Сподіваюся, що із часом на Дніпропетровщині напрям інклюзії тільки посилиться». 

Йшлося під час форуму і про регіональні особливості децентралізації, е-урядування, грантрайтинг, енергоефективні технології.

«Дуже правильно, що форум із децентралізації пройшов на Дніпропетровщині, адже тут є реальні результати, - зазначила кандидат політичних наук Олеся Яхно-Бєлковська. - Можна мати більше ресурсів, але треба мати і більше відповідальності та свідомо підходити до того, як їх витрачати. І тут є правильна співпраця між обласною адміністрацією та ОТГ, коли потенціал об’єднується».  

За два дні форум «Децентралізація – трансформація сучасної України» зібрав кілька тисяч учасників.

Раніше повідомлялося, що учасники Всеукраїнського форуму з децентралізації відвідали найуспішніші громади Дніпропетровщини.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...