App Store Google Play

Дніпрянам розповіли як вберегтися від інсульту

29.10.2018 19:00
Дніпрянам розповіли як вберегтися від інсульту

Сьогодні, 29 жовтня, дніпрянам розповіли про те, як вберегти себе від такої небезпечної хвороби, іноді з летальними наслідками, як інсульт. Про це повідомляє Дніпроград зі слів фахівців.

Лікар-невропатолог 9-ї міської лікарні Діана Костенко розповіла, що ішемічний інсульт – це гостре судинне захворювання, яке виникає внаслідок судинної катастрофи в організмі. Найчастіше воно виникає при підвищеному тиску, який може провокувати погіршення проходження крові в певні зони головного мозку. Існує цілий ряд інсультів по підтипам.

Виявлення інсульту відбувається за допомогою тестів – face, arm, speech, тобто по видозмінам на обличчі, слабкості в руках та порушеннях у мові. Зокрема симптомами інсульту є вираженні запаморочення, втрата свідомості, тощо.

Лікар-невропатолог наголосила, що перше та найголовніше, що повинні зробити люди, які оточують людину з підозрою на інсульт, це негайно викликати швидку, оскільки допомогу може надати лише кваліфікований фахівець.

Для попередження інсульту можна робити ряд профілактичних заходів. Лікар-кардіолог консультативно-діагностичного відділення №1 поліклініки 9-ї міської лікарні Лариса Маслова розповіла, що існують модифіковані та немодифіковані фактори ризику захворювання. На немодифіковані фактори людина вплинути не може – це генетична схильність та вік. У 60-річному віці реєструють випадки інсульту у 17 разів частіше, ніж у пацієнтів у віці 40-45 років.

Загалом для попередження інсульту необхідно контролювати тиск та цукор у крові. Потрібно вести здоровий спосіб життя, щоденно давати хоча б півгодинне фізичне навантаження на організм, слідкувати за харчуванням – не вживати смаженої їжі, фастфуд та інше. Також хронічний стрес може негативно вплинути на організм людини та стати одним з факторів виникнення інсульту.

Нагадаємо, що нещодавно медики розповіли про ситуацію із захворюванням на поліомієліт на Дніпропетровщині.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...
Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...