App Store Google Play

Дніпрянам розповіли як вберегтися від інсульту

29.10.2018 19:00
Дніпрянам розповіли як вберегтися від інсульту

Сьогодні, 29 жовтня, дніпрянам розповіли про те, як вберегти себе від такої небезпечної хвороби, іноді з летальними наслідками, як інсульт. Про це повідомляє Дніпроград зі слів фахівців.

Лікар-невропатолог 9-ї міської лікарні Діана Костенко розповіла, що ішемічний інсульт – це гостре судинне захворювання, яке виникає внаслідок судинної катастрофи в організмі. Найчастіше воно виникає при підвищеному тиску, який може провокувати погіршення проходження крові в певні зони головного мозку. Існує цілий ряд інсультів по підтипам.

Виявлення інсульту відбувається за допомогою тестів – face, arm, speech, тобто по видозмінам на обличчі, слабкості в руках та порушеннях у мові. Зокрема симптомами інсульту є вираженні запаморочення, втрата свідомості, тощо.

Лікар-невропатолог наголосила, що перше та найголовніше, що повинні зробити люди, які оточують людину з підозрою на інсульт, це негайно викликати швидку, оскільки допомогу може надати лише кваліфікований фахівець.

Для попередження інсульту можна робити ряд профілактичних заходів. Лікар-кардіолог консультативно-діагностичного відділення №1 поліклініки 9-ї міської лікарні Лариса Маслова розповіла, що існують модифіковані та немодифіковані фактори ризику захворювання. На немодифіковані фактори людина вплинути не може – це генетична схильність та вік. У 60-річному віці реєструють випадки інсульту у 17 разів частіше, ніж у пацієнтів у віці 40-45 років.

Загалом для попередження інсульту необхідно контролювати тиск та цукор у крові. Потрібно вести здоровий спосіб життя, щоденно давати хоча б півгодинне фізичне навантаження на організм, слідкувати за харчуванням – не вживати смаженої їжі, фастфуд та інше. Також хронічний стрес може негативно вплинути на організм людини та стати одним з факторів виникнення інсульту.

Нагадаємо, що нещодавно медики розповіли про ситуацію із захворюванням на поліомієліт на Дніпропетровщині.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...