App Store Google Play

АМКУ через два роки таки забанив постачальників паршивих відеокамер для Кам’янського

29.10.2018 09:20
АМКУ через два роки таки забанив постачальників паршивих відеокамер для Кам’янського

Дніпропетровське ОТВ АМКУ оштрафувало ТОВ «Диспетчер Сіті» та ТОВ «Атлас ТВком» за змову на закупівлі Департаменту ЖКГ та будівництва Кам’янської міської ради систем відеоспостереження за понад 3 мільйони гривень. Про це свідчить рішення відділення від 18 жовтня.

На спірні торги у 2016 році прийшли п’ятеро учасників. При чому, цінові пропозиції трьох з них коливались в межах 719-774 тис. грн, тоді як «Диспетчер Сіті» та «Атлас ТВком» оцінили лот у 3,14 та 3,25 млн грн відповідно. Пропозиції цих компаній перевищували й очікувану вартість закупівлі – майже у чотири рази.

Попри це, замовник відхилив усі три дешевші пропозиції, визначивши переможцем торгів «Диспетчер Сіті».

Однак, одна із викинутих фірм, ТОВ «Дніпронет», поскаржилась в АМКУ, який визнав рішення замовника неправомірними, а саму закупівлю зобов’язав відмінити. Договір із «Диспетчер Сіті» так і не був підписаний.

Далі уже Дніпропетровське ОТВ перевірило учасників згаданої закупівлі на предмет дотримання ними приписів конкурентного законодавства.

При аналізі конкурсних документів компаній «Диспетчер Сіті» та «Атлас ТВком», антимонопольники відмітили схожість викладення текстів документів при відсутності шаблону замовника. Деякі довідки були видані в один день, деякі однаково не містили ні номеру ні дати. У період, близький до проведення торгів, як з’ясувалось, компанії використовували одну IP-адресу, яка обліковувалася на Романові Велітовському – це бенефіціар та директор «Диспетчер Сіті».

Крім того, антимонопольники встановили, що конкурсні пропозиції обох фірм подавав один представник.

Також факт змови підтвердили дані, отримані у ході обшуку офісу «Атлас ТВком», що пройшов в рамках кримінального провадження Кам’янського ВП ГУНП в Дніпропетровській області. Аналіз комп’ютерної техніки показав, що обидві компанії зберігали електронні документи на одному ПК.

Так, «Диспетчер Сіті» отримав 68 тис. грн штрафу, а «Атлас ТВком» – 55 тис. грн. Тепер компанії не зможуть брати участь у конкурентних публічних закупівлях протягом наступних трьох років.

Нагадаємо, ТОВ «Атлас ТВком» ділять Ірина Рогава, Григорій Таценко та Олег Сабанцев. За даними «Прозорро», з 2016 року у межах неконкурентних процедур закупівель компанія отримала від бюджетників Кам’янського замовлень всього на 48 тис. грн.

ТОВ «Диспетчер Сіті» ділять згадуваний Роман Велітовський та Катерина Гашко. З 2016 року фірма отримала замовлень на 7,86 млн грн. Зокрема, майже два мільйони гривень на виконання робіт з монтажу систем відеоспостереження та серверного обладнання у місті Кам’янське (колишній Дніпродзержинськ) Дніпропетровської області. Як переможець тодішніх торгів, «Диспетчер Сіті» залучив в якості субпідрядника «Атлас ТВКОМ», яке на торгах було його єдиним конкурентом.

За результатами згаданої закупівлі, Кам’янський ВП ГУ НП зареєстрував ще одне кримінальне провадження – за підозрою у привласненні бюджетних коштів службовими особами ТОВ «Диспетчер Сіті». З’ясувалось, що станом на січень 2017 року були змонтовані не всі камери, а характеристики вуличних IP-відеокамер не відповідали вимогам, що були вказані в технічному завданні конкурсних торгів.

Наші гроші

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...