App Store Google Play

Укрзалізниця як найбільша соціальна мережа: у Дніпрі презентували книгу репортажів про подорожі Україною

28.10.2018 19:00
Укрзалізниця як найбільша соціальна мережа: у Дніпрі презентували книгу репортажів про подорожі Україною

27 жовтня у дніпровській Книгарні “Є” відбулась презентація книжки репортажів про подорожі Україною “Над прірвою в іржі” журналіста та автора онлайн-журналу «Люк» Павла Стеха, передає Дніпроград із місця події.

Задум цієї книжки з'явився під час участі автора у конкурсі “Самовидець” від видавництва Темпора. На ньому учасники мали дати відповідь на питання “Чому я ніколи звідси не поїду?”. 

“Як на мене, це дуже закрите питання. За тебе вже вирішили, що ти не поїдеш, а тепер поясни, чому. І я вирішив цю тему перекрутити і написати про людей, які хотіли би поїхати з країни, але не мають можливості. І мені здається, що найбільша кількість таких людей в електричках”, - прокоментував Павло Стех.

Після перемоги на конкурсі харківський журналіст продовжив подорожі Україною і проїхав десятьма електричками зі сходу на захід, часто ночуючи на вокзалах. Після цього він описав людей і діалоги, які зустрілися на його шляху, що стало основою для книги.

“Під час написання я користувався правилом польського гуру репортажистики Капчинського, який (перефразовуючи) казав — якщо ви пишете про людей, які ночують на вокзалі, ви не можете ночувати в готелі, а зранку запитати, як вам тут спалося” - прокоментував автор Павло Стех.

За його словами, електричка — це метафора на державу. 

“Грубий натяк на це є на першій сторінці, де я перефразував французького короля Людовика ХІV. Він казав :“Держава — це я”, а в мене книжка починається з цитати “Електричка — це я”, - зазначив Павло Стех.

Крім того, книжка має багато алюзій на українських та світових класиків. Тут простежуються відсилання на Джерома Девіда Селінджера, Тараса Шевченка, Леся Подрев'янського, Йосипа Бродського, Стівена Хокінга та багато інших.

Також зазначимо, що текст супроводжує низка світлин, які зробив харківський митець Гамлет Зінківський. Фотографії покликані не так ілюструвати, як подати власну точку зору на життя в електричках.

Раніше повідомлялося, що дніпрян запрошують на презентацію книжки репортажів "Над прірвою в іржі".

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...