App Store Google Play

Укрзалізниця як найбільша соціальна мережа: у Дніпрі презентували книгу репортажів про подорожі Україною

28.10.2018 19:00
Укрзалізниця як найбільша соціальна мережа: у Дніпрі презентували книгу репортажів про подорожі Україною

27 жовтня у дніпровській Книгарні “Є” відбулась презентація книжки репортажів про подорожі Україною “Над прірвою в іржі” журналіста та автора онлайн-журналу «Люк» Павла Стеха, передає Дніпроград із місця події.

Задум цієї книжки з'явився під час участі автора у конкурсі “Самовидець” від видавництва Темпора. На ньому учасники мали дати відповідь на питання “Чому я ніколи звідси не поїду?”. 

“Як на мене, це дуже закрите питання. За тебе вже вирішили, що ти не поїдеш, а тепер поясни, чому. І я вирішив цю тему перекрутити і написати про людей, які хотіли би поїхати з країни, але не мають можливості. І мені здається, що найбільша кількість таких людей в електричках”, - прокоментував Павло Стех.

Після перемоги на конкурсі харківський журналіст продовжив подорожі Україною і проїхав десятьма електричками зі сходу на захід, часто ночуючи на вокзалах. Після цього він описав людей і діалоги, які зустрілися на його шляху, що стало основою для книги.

“Під час написання я користувався правилом польського гуру репортажистики Капчинського, який (перефразовуючи) казав — якщо ви пишете про людей, які ночують на вокзалі, ви не можете ночувати в готелі, а зранку запитати, як вам тут спалося” - прокоментував автор Павло Стех.

За його словами, електричка — це метафора на державу. 

“Грубий натяк на це є на першій сторінці, де я перефразував французького короля Людовика ХІV. Він казав :“Держава — це я”, а в мене книжка починається з цитати “Електричка — це я”, - зазначив Павло Стех.

Крім того, книжка має багато алюзій на українських та світових класиків. Тут простежуються відсилання на Джерома Девіда Селінджера, Тараса Шевченка, Леся Подрев'янського, Йосипа Бродського, Стівена Хокінга та багато інших.

Також зазначимо, що текст супроводжує низка світлин, які зробив харківський митець Гамлет Зінківський. Фотографії покликані не так ілюструвати, як подати власну точку зору на життя в електричках.

Раніше повідомлялося, що дніпрян запрошують на презентацію книжки репортажів "Над прірвою в іржі".

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...