App Store Google Play

Укрзалізниця як найбільша соціальна мережа: у Дніпрі презентували книгу репортажів про подорожі Україною

28.10.2018 19:00
Укрзалізниця як найбільша соціальна мережа: у Дніпрі презентували книгу репортажів про подорожі Україною

27 жовтня у дніпровській Книгарні “Є” відбулась презентація книжки репортажів про подорожі Україною “Над прірвою в іржі” журналіста та автора онлайн-журналу «Люк» Павла Стеха, передає Дніпроград із місця події.

Задум цієї книжки з'явився під час участі автора у конкурсі “Самовидець” від видавництва Темпора. На ньому учасники мали дати відповідь на питання “Чому я ніколи звідси не поїду?”. 

“Як на мене, це дуже закрите питання. За тебе вже вирішили, що ти не поїдеш, а тепер поясни, чому. І я вирішив цю тему перекрутити і написати про людей, які хотіли би поїхати з країни, але не мають можливості. І мені здається, що найбільша кількість таких людей в електричках”, - прокоментував Павло Стех.

Після перемоги на конкурсі харківський журналіст продовжив подорожі Україною і проїхав десятьма електричками зі сходу на захід, часто ночуючи на вокзалах. Після цього він описав людей і діалоги, які зустрілися на його шляху, що стало основою для книги.

“Під час написання я користувався правилом польського гуру репортажистики Капчинського, який (перефразовуючи) казав — якщо ви пишете про людей, які ночують на вокзалі, ви не можете ночувати в готелі, а зранку запитати, як вам тут спалося” - прокоментував автор Павло Стех.

За його словами, електричка — це метафора на державу. 

“Грубий натяк на це є на першій сторінці, де я перефразував французького короля Людовика ХІV. Він казав :“Держава — це я”, а в мене книжка починається з цитати “Електричка — це я”, - зазначив Павло Стех.

Крім того, книжка має багато алюзій на українських та світових класиків. Тут простежуються відсилання на Джерома Девіда Селінджера, Тараса Шевченка, Леся Подрев'янського, Йосипа Бродського, Стівена Хокінга та багато інших.

Також зазначимо, що текст супроводжує низка світлин, які зробив харківський митець Гамлет Зінківський. Фотографії покликані не так ілюструвати, як подати власну точку зору на життя в електричках.

Раніше повідомлялося, що дніпрян запрошують на презентацію книжки репортажів "Над прірвою в іржі".

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...
Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...