App Store Google Play

Кривавий січень 1918-го: дніпрянам розповіли про події в Катеринославі після більшовицького перевороту

28.10.2018 11:00
Кривавий січень 1918-го: дніпрянам розповіли про події в Катеринославі після більшовицького перевороту

Сьогодні, 27 жовтня, в інформаційно-виставковому центрі Mediaprostir відбулася вже друга лекція, присвячена подіям 1917-1921 років на території нашого регіону. Про це з місця події повідомляє кореспондент Дніпрограда.

Лекцію традиційно провів дослідник зазначеного періоду Максим Мірошниченко

Зокрема, він розповів про підготовку більшовицького перевороту в Катеринославі, який починався з тодішнього Брянського заводу. Саме на цьому заводі згуртувалися перші адепти російських більшовиків, кількість яких на кінець 1917-початок 1918 сягала приблизно 2000 осіб.

У свою чергу, в місті існувала і згуртована прореспубліканська українська спілка, яка підтримувала владу Центральної Ради. Тож, рано чи пізно така поляризація суспільства мала призвести до початку відкритого протистояння.

Це і відбулося на зламі 1917-1918 років, коли в Катеринослав з Петрограду більшовики відправили потяг з озброєнням, прибуття якого і розпалило відкритий конфлікт між українцями та більшовиками. Головними «гарячими точками» битви був залізничний вокзал, «Озерка» та нинішній проспект Дмитра Яворницькому на відрізку між Головпоштамтом та Будинком губернатора.

Згодом вуличні бої розпочалися і в тогочасних Нижньодніпровську та Ігрені, які тоді становили стратегічно важливе значення у зв’язку із розміщенням там залізничних вузлів.

Відкрите протистояння на території міста та в приміських населених пунктах тривав лише декілька тижнів та завершився для українських сил поразкою – на допомогу катеринославським більшовикам згодом прийшли вояки з Росії, які й вибили Вільне козацтво та гайдамаків з міста і встановили тут свій режим.

Загалом, в боротьбі за контроль міста брали участь декілька тисяч вояків.

Саме окупація більшовиками Катеринослава і стане темою наступної лекції, анонс якої можна буде побачити на офіційній сторінці Mediaprostir у Facebook.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...
Ви хочете зупинити зелений реванш?Відрубати зелену голову совково-рашистській гідрі так само, як перед тим відрубали синю і червону?Я теж. Але ще дужче хочу зупинити, нарешті, постійні коливання внутр...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

Офіційно. У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Г...