App Store Google Play

Кривавий січень 1918-го: дніпрянам розповіли про події в Катеринославі після більшовицького перевороту

28.10.2018 11:00
Кривавий січень 1918-го: дніпрянам розповіли про події в Катеринославі після більшовицького перевороту

Сьогодні, 27 жовтня, в інформаційно-виставковому центрі Mediaprostir відбулася вже друга лекція, присвячена подіям 1917-1921 років на території нашого регіону. Про це з місця події повідомляє кореспондент Дніпрограда.

Лекцію традиційно провів дослідник зазначеного періоду Максим Мірошниченко

Зокрема, він розповів про підготовку більшовицького перевороту в Катеринославі, який починався з тодішнього Брянського заводу. Саме на цьому заводі згуртувалися перші адепти російських більшовиків, кількість яких на кінець 1917-початок 1918 сягала приблизно 2000 осіб.

У свою чергу, в місті існувала і згуртована прореспубліканська українська спілка, яка підтримувала владу Центральної Ради. Тож, рано чи пізно така поляризація суспільства мала призвести до початку відкритого протистояння.

Це і відбулося на зламі 1917-1918 років, коли в Катеринослав з Петрограду більшовики відправили потяг з озброєнням, прибуття якого і розпалило відкритий конфлікт між українцями та більшовиками. Головними «гарячими точками» битви був залізничний вокзал, «Озерка» та нинішній проспект Дмитра Яворницькому на відрізку між Головпоштамтом та Будинком губернатора.

Згодом вуличні бої розпочалися і в тогочасних Нижньодніпровську та Ігрені, які тоді становили стратегічно важливе значення у зв’язку із розміщенням там залізничних вузлів.

Відкрите протистояння на території міста та в приміських населених пунктах тривав лише декілька тижнів та завершився для українських сил поразкою – на допомогу катеринославським більшовикам згодом прийшли вояки з Росії, які й вибили Вільне козацтво та гайдамаків з міста і встановили тут свій режим.

Загалом, в боротьбі за контроль міста брали участь декілька тисяч вояків.

Саме окупація більшовиками Катеринослава і стане темою наступної лекції, анонс якої можна буде побачити на офіційній сторінці Mediaprostir у Facebook.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...
Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...
Ось і минуло свято 14 жовтня – день священний для кожного українського націоналіста. При чому незалежно від його релігійних, історичних чи будь-яких інших поглядів. Це свято, особливо у такий не...