App Store Google Play

Учасники Всеукраїнського форуму з децентралізації відвідали найуспішніші громади Дніпропетровщини

27.10.2018 11:15
Учасники Всеукраїнського форуму з децентралізації відвідали найуспішніші громади Дніпропетровщини

У Дніпрі стартував Всеукраїнський форум “Децентралізація — трансформація сучасної України”. У рамках заходу представники об'єднаних громад, експерти з економічного розвитку та децентралізації, науковці й іноземні гості відвідали найуспішніші громади Дніпропетровщини, передає Дніпроград із місця подій.

“Дніпропетровська область є одним із лідерів реалізації реформи Децентралізації. Якщо декілька років тому ми говорили про те, наскільки вона необхідна і вивчали досвід інших країн, то сьогодні ми вже маємо конкретні досягнення, а також об'єднані територіальні громади, яким є, що показати — і це реальні результати реформи”, - зазначив радник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Віталій Литвин.

Серед об'єктів, які відвідали учасники форуму - Центр матері та дитини імені Руднєва. У цьому році його капітально відремонтували вперше за 50 років. Тепер тут перше в Україні надсучасне відділення реабілітації новонароджених.

За словами головного лікаря Центру Ігоря Македонського, дизайн лікарні спеціально розроблявся так, щоби діти не відчували, що вони у медичному закладі.

Також усі охочі мали змогу побачити Обухівський дитячий садок, який відкрили 22 жовтня і побудували за шведським проектом у скандинавському стилі. Навчальний заклад реалізували спільними зусиллями та коштами громади й обласної влади. 

"Важливо, що тут дійсно спільна участь центральної, обласної і місцевої влади. Місцева влада має усвідомити, що вона теж може щось робити для реалізації змін у своєму житті, житті своїх дітей і, власне, це те, що має поступово сприяти розумінню, що і надалі потрібно самостійно робити кроки до якісних змін у громаді",  - підкреслив заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень Ярослав Жаліло.

Кінцевою зупинкою делегації стали Петриківська опорна школа та Інклюзивно-ресурсний центр.

«Децентралізація, ініційована Президентом України Петром Порошенком, змінила країну. Мешканці Дніпропетровщини відчули це на собі. Такого розвитку інфраструктури область не знала за всі роки незалежності країни. Нові садочки, відремонтовані дороги, реконструйовані школи та лікарні – за останні три роки в регіоні втілили проекти, про які люди мріяли десятиліттями. », - зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко. 
Ранішк повідомлялося, що Агентство США з міжнародного розвитку оголосило про партнерство з двома громадами Січеславщини.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Під тиском багатотисячних протестів нам дійсно вдалося уникнути швидкої капітуляції, але загроза повзучої капітуляції, з далекосяжними для держави та нації наслідками, є цілком реальною.Зе суттєво ско...
Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...