App Store Google Play

У Дніпрі презентували книгу, присвячену литовському народу на теренах Подніпров’я

26.10.2018 21:00
У Дніпрі презентували книгу, присвячену литовському народу на теренах Подніпров’я

Сьогодні, 26 жовтня, у Дніпрі презентували книгу, присвячену історії литовського народу на теренах Подніпров’я. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця презентації – історичного музею імені Яворницького.

Книга «Литовці Дніпропетровщини: історія та сучасність» є результатом діяльності литовців Дніпропетровщини під керівництвом голови Литовського культурно-ділового центру «Гінтарас» Галини Хмель-Дунай.

Як зазначається, презентоване видання надає можливість ближче познайомитися з Литвою, більше дізнатися про литовців, які мешкають в Дніпропетровській області, їх внесок у соціально-економічний розвиток регіону.

«Представники різних національностей обирали Дніпропетровщину-Січеславщину своєю батьківщиною, що дає усім мешканцям різнобарв’я культур та традицій. Книга – це доробок литовців, який вони створили на нашій землі. Вони відчули себе складовою частиною суспільства, історії та культури нашого регіону. Тож книга буде доречна для жителів усієї України», - відзначила директорка Дніпропетровського історичного музею Надія Капустіна.

За повідомленням, в книзі висвітлюється не тільки історична взаємодіями між литовцями та українцями, а й діяльність литовського культурно-ділового центру «Гінтарас», який з’явився у Дніпрі у 2002 році. За мету центр поставив для себе збереження литовської мови, національних звичаїв, традицій і культури шляхом спілкування між етнічними литовцями та проведенням культурних заходів.

«Цьогоріч Литва відзначає сторіччя своєї державної незалежності, тож вихід книги у 2018 році – цінний подарунок для литовців. Литва близька по духу Україні і допомагає стати сильною завдяки проектам, які реалізуються у Дніпрі. Йдеться про гуманітарні місії, передачу медикаментів, можливість пройти лікування бійцям, які отримали поранення на передовій», - додав почесний консул Литви у Дніпрі Віталій Півняк.

Видання «Литовці Дніпропетровщини: історія та сучасність» було упорядковане та надруковане за сприяння Дніпропетровської облдержадміністрації.

Нагадаємо, що у Центральній міській бібліотеці Дніпра відомі українські письменники брати Капранови презентували свій новий ретро-роман "Справа Сивого".

Дізнавайтеся найсвіжіші новини першими - підписуйтесь на наш канал у Telegram та на сторінку в Instagram.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...
Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...