App Store Google Play

За чотири роки війни в Україні так і не вирішили питання соціального житла для переселенців, - правозахисники

25.10.2018 15:00
За чотири роки війни в Україні так і не вирішили питання соціального житла для переселенців, - правозахисники

З початком збройної агресії Російської Федерації десятки тисяч українських родин були вимушені покинути власні домівки та переїхати на мирну території України. У зв’язку з цим, в країні гостро постало питання надання переселенцям соціального житла. Втім, на п’ятому році війни держава так і не запровадила комплексний підхід до вирішення цієї критичної проблеми. Про це сьогодні, 25 жовтня, під час прес-конференції повідомила представниця Правозахисної групи “СІЧ” Наталія Кожина, передає Дніпроград.

Правозахисниця наголошує, що саме відсутність житла є першочерговою проблемою, яка згодом породжує інші соціальні негаразди в житті внутрішньо переміщених осіб в Україні.

“Ми можемо констатувати на цей час, що наразі в Україні немає повноцінної державної стратегії вирішення соціальних питань і соціальних проблем ВПО. І в першу чергу це стосується житлових проблем. Ми бачимо лише якісь поодинокі кроки і дії, які не пов’язуються в цілісну концепцію”, - зазначає Наталія Кожина.

Окрім цього, нормативно-правова база, яка регулює можливість отримання соціального житла переселенцями, наразі має значну кількість прогалин. Наприклад, в Україні прийнято закон, який дозволяє переселенцям ставати в чергу на квартирний облік, втім, підзаконні акти, які регулюють його реалізацію, не містять чітких понять, які б зазначали, що кожен переселенець може скористатися такою можливістю.

Разом із цим, та кількість соціального житла, що передбачено в Україні, не задовольняє потреби не тільки переселенців, а й інших соціально вразливих категорій населення. Таким чином, аби отримати житло від держави, внутрішньо переміщеним особам доведеться стояти в чергах декілька років.

Ярослав Копил, переселенець з Донбасу та боєць добровольчих батальйонів, наголошує, що більшість його знайомих і досі не отримали свого постійного житла від держави.

“В моєму підрозділі більша частина бійців були переселенцями. Згодом всі або покинули службу, або перейшли в інші військові частини. Звичайно, що ми підтримуємо зв’язок з ними і я знаю, що відсутність житла це велика проблема для них. Всі вони різними способами шукали собі житло. Хтось правдами і неправдами зміг продати квартири на окупованих територіях, хтось досі орендує житло або живе у своїх рідних. Але на державному рівні це питання ніяк не вирішено”, - розповів Ярослав Копил.

У свою чергу, правозахисниця Наталія Кожина зазначила, що згідно з нещодавно прийнятою постановою Кабінету Міністрів України, переселенці, які брали участь в бойових діях мають право на отримання соціального житла або компенсацію від держави на його придбання.

“Ця постанова дає нам надію на те, що хоча б частина переселенців зможе вирішити питання з житлом”, - зауважила вона.

Правозахисна група “СІЧ” наразі активно займається проблематикою соціального захисту переселенців, які можуть звертатися до них за консультацію чи допомогою. Детальну інформацію можна знайти на сторінці ПГ “СІЧ” у Facebook.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...
Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...
Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...