App Store Google Play

У Дніпрі всіх охочих безкоштовно навчають жестовій мові

25.10.2018 20:00
У Дніпрі всіх охочих безкоштовно навчають жестовій мові

У Дніпрі будь-хто охочий може завітати на безкоштовні курси жестової мови. Про це сьогодні, 25 жовтня, в ІА “Інформатор” розповіли організатори курсів, передає Дніпроград.

“Насправді у нашій країні дуже багато людей із вадами слуху. За статистикою, це кожен дев’ятий. Тобто є запит від суспільства, але немає пропозицій. На всю Україну не так багато курсів, де люди могли б вивчити жестову мову, а також заходів, у яких глухі могли б взяти участь разом із чуючими”, - зазначає організатор соціального проекту “Звук тиші” Євген Божевський.

Розпочинають навчання з дактиля. Після цього йде запам’ятовування загальних жестів. Також на курсах розповідають про особливості світосприйняття слабочуючих та людей із вадами слуху, а ще - вчать читати вірші і співати пісні жестовою мовою.

“Вже після першого заняття, людина може вийти на вулицю і спокійно познайомитись з людьми із вадами слуху”, - наголошує викладач курсів жестової мови Анастасія Чалая.

За словами організаторів, на сьогодні курси відвідало більше 300 людей.

Також окрім теоретичних занять, учасники проекту “Звук тиші” організовують різноманітні неформальні заходи, на яких чуючі можуть попрактикуватися жестовій мові разом із глухими.

Наразі діють дві групи курсів жестової мови. Початковий курс проводять щонеділі о 13:00 у Соціокультурному центрі Дніпровської Центральної міської бібліотеки. Група рівня Pre-Intermediate навчається щоп’ятниці о 17:00 у Молодіжному центрі “Освіторіум”.

Он-лайн уроки можна подивитись на сторінці “Sound of silence” у Facebook.

Найближчий захід, на якому можна попрактикувати свою жестову мову у неформальній обстановці, відбудеться 3 листопада у Книгарні “Є”, а саме - показ фільму жестовою мовою “Плем’я”.

Раніше повідомлялося про новий набір на курси жестової мови.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...
Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...