App Store Google Play

У Дніпрі відкрилась виставка творів, які складають літературний портрет Катеринослава

25.10.2018 08:00
У Дніпрі відкрилась виставка творів, які складають літературний портрет Катеринослава

Вчора, 24 жовтня, у Дніпрі відкрилась виставка письмових творів, які складають літературний портрет Катеринослава. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення - музею «Літературне Придніпров’я».

Виставка в музеї «Літературне Придніпров’я» – це зібрання письменницьких раритетів діячів культури та літератури Катеринослава-Дніпра другої половини ХІХ – початку ХХ століття. Разом з тим, це мемуарно-біографічний нарис, в якому представлені літературні портрети відомих майстрів слова. Над створенням експозиції працювала старший науковий співробітник музею Наталія Василенко.

Серед унікальних літературних експонатів вирізняється перша українська книжка в Катеринославі «Жар-птиця» А. Кащенка, перша літературна газета «Степь», перші українські часописи «Добра порада», «Дніпрові хвилі».

Також на виставці представлені перші україномовні твори, видані у Катеринославі та рідкісні видання творів письменників, чиї життя і творчість пов’язані з містом. Йдеться про поетичну збірку «Степові думи та співи» Манжури, «Дозвілля» Кузьменка, збірку «Народних оповідань» Сулими, роман-хроніку «За чужий гріх» Дмитра Яворницького, книгу-бестселер «Оповідання про славне Військо Запорозьке низове» Кащенка.

Виставка «Літературний портрет Катеринослава» ґрунтується на використанні раритетних книжкових та періодичних видань, архівних документів, іконографічних матеріалів, листів, мемуарів письменників, поетів, публіцистів минулих епох. Крім того, експозиція вміщує меморіальні речі з фондової колекції Дніпропетровського національного історичного музею імені Яворницького.

Музейники «Літературного Придніпров’я» запрошують усіх жителів та гостів міста відвідати екскурсію 27, 28, 30, 31 жовтня з 10:00 до 17:00, а також 2, 3, 4, 6, 7, 9, 10,11 листопада з 10:00 до 17:00. В тому числі, можна завітати на авторську екскурсію Наталі Василенко 28 жовтня, 2, 4, 9, 11 листопада. Телефон для довідок – 0665700701.

Нагадаємо, що до Дня українського козацтва та Дня захисника України у Дніпропетровському історичному музеї відбулась авторська екскурсія, присвячена військовому мистецтву запорізьких козаків.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...
Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...
Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...