App Store Google Play

Списання боргів за комунальні послуги сприятимуть подорожчанню комунальних тарифів, - експерти

25.10.2018 16:20
Списання боргів за комунальні послуги сприятимуть подорожчанню комунальних тарифів, - експерти

Народні депутати зареєстрували у Верховній Раді законопроект Кодексу України з процедур банкрутства. Його суть полягає у тому, що коли фізична особа не може розрахуватися із кредиторами, вона ініціює процедуру, за допомогою якої може об’явити себе банкрутом. Діяти закон розпочне у наступному році. Як це вплине на ринки кредитування та інші частини економіки, сьогодні, 25 жовтня, дніпрянам розповіли економічні експерти, передає Дніпроград.

Процедура банкрутства відбувається наступним чином. Арбітражний управляючий у судовому процесі складає план реструктуризації і пропонує його на утвердження кредиторам. Після його погодження фізична особа сплачує відповідну суму протягом конкретного періоду. Також може відбуватись прощення боргу, списання окремих штрафних санкцій або відсотків - умови максимально вигідні. У випадку якщо кредитори або суд не схвалюють поданий план, у фізичної особи примусово реалізується те майно, яке може бути реалізоване. Максимальний строк процедури банкрутства - 120 днів.

Після того як процедура банкрутства завершиться, фізична особа не матиме боргів. Усі його колишні кредити більше не будуть стягуватись. Людина має шанс розпочати все заново.

За словами керуючого партнера Адвокатського об'єднання ПАКС Станіслава Ліфлянчіка, нині громадськість хвилює скасування мораторію на реалізацію житла.

“Як на мене, ця паніка необґрунтована. Дійсно цей мораторій припиняє свою дію. Утім, до складу ліквідаційної маси не включається житло, яке є єдиним місцем проживання сім’ї боржника та не є предметом забезпечення, а також іншим майном боржника, яким не може бути зроблене стягнення. У нас не скасували мораторій, а розширили цю норму”, - додає експерт Станістав Ліфлянчік.

Тобто тепер, якщо фізична особа знаходиться у процедурі банкрутства і єдиним його майном є квартира, в якій мешкає він і його сім’я, то це житло не може бути відчужене.

Водночас економічний експерт Михайло Крапивко зауважив: питання того, що у 100% випадків житло залишатиметься у боржника - дуже сумнівне.

“Все залежитиме від обставин. А остаточне рішення прийматиме суд”, - наголосив Михайло Крапивко.

Списання боргів за комунальні послуги, за словами експерта, сприятиме тому, що їхні постачальники подадуть на перерахування свого тарифу. Вони вкажуть по-новому сформований резерв сумнівних боргів, який покриватимуть ті, хто мають змогу платити. Тобто у результаті ми отримаємо хвилю подорожчання комунальних тарифів.

“Чи запрацює закон так, як його запланували творці, під питанням. Внутрішній економіці від цього легше не стане, але стане легше деяким громадянам, які зуміють грамотно їм скористатися” - зазначив Михайло Крапивко.

З погляду банків цей закон корисний, зазначає президент Асоціації «Дніпровський банківський союз» Володимир Косюга. Водночас, він наголошує, що дана можливість надає недобросовісним зайомникам маніпулювати і спекулювати - брати кредити на діючу нерухомість і після цього йти у самобанкрутство.

“Інше питання, чи дасть хоч якийсь банк банкруту новий кредит”, - прокоментував Володимир Косюга.

Тому, за словами експерта, у перспективі банки посилюватимуть свої вимоги і більш уважно будуть стежити, на що саме береться кредит.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...