App Store Google Play

ОТГ Дніпропетровщини запроваджуватимуть гендерне бюджетування

25.10.2018 13:40
ОТГ Дніпропетровщини запроваджуватимуть гендерне бюджетування

Сьогодні, 25 жовтня, під час практичного тренінгу представникам ОТГ Дніпропетровщини пояснили суть та переваги гендерно-орієнтованого бюджетування. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення - Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування.

«У листопаді та грудні ми проведемо цикл тренінгів, які стосуватимуться підготовки бюджету 2019 року. Тож сьогодні ми розповідаємо про гендерне бюджетування, тому що наразі такої практики не існує майже в жодній ОТГ», - пояснив радник з питань місцевих фінансів Дніпропетровського ЦРМС Андрій Мужевський.

Фахівець зазначив, що Покровська громада – єдина ОТГ Дніпропетровщини, яка має програму рівності чоловіків і жінок. В ній діє місцева програма, яка забезпечує певне фінансування та передбачає різноманітні заходи, в тому числі позашкільну освіту для дітей.

«Справа в тому, що наразі діють гуртки, в які приймають лише дівчат або хлопців, адже не у всіх громадах є можливість зробити всі секції. Тож наразі в ОТГ працюють над запровадженням позашкільної освіти в повній мірі», - додав радник ЦРМС.

Під час семінару представникам 15 громад Дніпропетровщини розповіли про те, що включає в поняття гендер та гендерне бюджетування та про те, як на сьогодні можна застосовувати цю категорію на практиці.

Експерти Дніпропетровського ЦРМС пояснили, що гендерне бюджетування неправильно розділяти на потреби жінок та чоловіків, адже це визначення стосується різних соціальних груп. Серед таких категорій: жінки з візками, люди похилого віку, особи з інвалідністю та інші.

Зі слів Андрія Мужевського, планується, що в наступному році громади зможуть поступово впроваджувати гендерне бюджетування, щоб послуги були більш доступними.

Радниця з питань комунікацій Дніпропетровського ЦРМС Валерія Дідковська акцентувала увагу на різниці продуктивної та репродуктивної праці.

«Продуктивна праця приносить фінансовий заробіток людині за її роботу. Репродуктивна праця – це робота по господарству, яка не оплачується і часто взагалі не рахується за працю. У зв’язку з цим існують стереотипи щодо жінок-домогосподарок, адже вважається, що вони не працюють. Насправді жінки вдома працюють багато годин на добу, особливо в сільській місцевості, в якій є город та домашня худоба. Якщо порахувати це в грошовому еквіваленті, наприклад, якби ці обов’язки виконувала найнята прибиральниця, то її зарплатня б була значною», - розповіла Валерія Дідковська.

Раніше повідомлялося, що одними з найбільш гендернозбалансованими в Україні є місцеві ради ОТГ Дніпропетровської області, які включають 50,3% жінок та 49,7% чоловіків. 

Дізнавайтеся найсвіжіші новини першими: підписуйтесь на наш канал у Telegram та на сторінку в Instagram.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...