App Store Google Play

ОТГ Дніпропетровщини запроваджуватимуть гендерне бюджетування

25.10.2018 13:40
ОТГ Дніпропетровщини запроваджуватимуть гендерне бюджетування

Сьогодні, 25 жовтня, під час практичного тренінгу представникам ОТГ Дніпропетровщини пояснили суть та переваги гендерно-орієнтованого бюджетування. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення - Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування.

«У листопаді та грудні ми проведемо цикл тренінгів, які стосуватимуться підготовки бюджету 2019 року. Тож сьогодні ми розповідаємо про гендерне бюджетування, тому що наразі такої практики не існує майже в жодній ОТГ», - пояснив радник з питань місцевих фінансів Дніпропетровського ЦРМС Андрій Мужевський.

Фахівець зазначив, що Покровська громада – єдина ОТГ Дніпропетровщини, яка має програму рівності чоловіків і жінок. В ній діє місцева програма, яка забезпечує певне фінансування та передбачає різноманітні заходи, в тому числі позашкільну освіту для дітей.

«Справа в тому, що наразі діють гуртки, в які приймають лише дівчат або хлопців, адже не у всіх громадах є можливість зробити всі секції. Тож наразі в ОТГ працюють над запровадженням позашкільної освіти в повній мірі», - додав радник ЦРМС.

Під час семінару представникам 15 громад Дніпропетровщини розповіли про те, що включає в поняття гендер та гендерне бюджетування та про те, як на сьогодні можна застосовувати цю категорію на практиці.

Експерти Дніпропетровського ЦРМС пояснили, що гендерне бюджетування неправильно розділяти на потреби жінок та чоловіків, адже це визначення стосується різних соціальних груп. Серед таких категорій: жінки з візками, люди похилого віку, особи з інвалідністю та інші.

Зі слів Андрія Мужевського, планується, що в наступному році громади зможуть поступово впроваджувати гендерне бюджетування, щоб послуги були більш доступними.

Радниця з питань комунікацій Дніпропетровського ЦРМС Валерія Дідковська акцентувала увагу на різниці продуктивної та репродуктивної праці.

«Продуктивна праця приносить фінансовий заробіток людині за її роботу. Репродуктивна праця – це робота по господарству, яка не оплачується і часто взагалі не рахується за працю. У зв’язку з цим існують стереотипи щодо жінок-домогосподарок, адже вважається, що вони не працюють. Насправді жінки вдома працюють багато годин на добу, особливо в сільській місцевості, в якій є город та домашня худоба. Якщо порахувати це в грошовому еквіваленті, наприклад, якби ці обов’язки виконувала найнята прибиральниця, то її зарплатня б була значною», - розповіла Валерія Дідковська.

Раніше повідомлялося, що одними з найбільш гендернозбалансованими в Україні є місцеві ради ОТГ Дніпропетровської області, які включають 50,3% жінок та 49,7% чоловіків. 

Дізнавайтеся найсвіжіші новини першими: підписуйтесь на наш канал у Telegram та на сторінку в Instagram.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...
Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...