App Store Google Play

У Дніпрі змінили правила підпису електронних петицій

24.10.2018 14:20
У Дніпрі змінили правила підпису електронних петицій

Сьогодні, 24 жовтня, Дніпровська міська рада збільшила період збору підписів у Дніпрі - з 30 днів до 90. Також, за новими правилами, щоб потрапити на розгляд, документ має зібрати тисячу голосів, а не 900, як раніше. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій. 

«Ми збільшили термін голосування за петицію - з 30 до 90 днів. Та збільшили кількість підписів на 100. Та навіть така кількість може, так би мовити, зміцнити петицію. Крім цього, за місяць не всі встигають вивчити петицію, зареєструватися та проголосувати», – зазначив заступник міського голови Дніпра Олександр Шикуленко.

У мерії переконані: ця ініціатива допоможе людям більш виважено підходити до голосування за різні пропозиції та дасть удосталь часу для роздумів. Проте такі дії більше схожі на розтягування строків, аби петиція за 3 місяці просто втратила актуальність.

"Цей варіант гірший за попередній. Тепер за петиції відповідає робоча група, яка повинна "опрацьовувати" петиції перед тим, як передати їх меру. Саме ця робоча група незаконно заблокувала, наприклад, нашу петицію про звільнення командира дніпровського "беркута" з посади в міській раді, де він до цього дня працює. Ми оскаржили це в суді і вже виграли першу інстанцію. Бачу тільки один сенс в легалізації цієї робочої групи - зайвий раз зняти відповідальність за саботаж петицій з мера Філатова", - прокоментував активісти Артем Романюков.

Зазначимо, що спочатку міська рада намагалася збільшити кількість необхідних голосів з 900 до 3000, що значно б ускладнило розгляд депутатами волевиявлення мешканців. 

"Норму про підняття порогу підписів за електронні петиції в Дніпрі з 900 до 3000 таки вдалося збити. Поріг підняли з 900 до 1000. В цьому немає нічого страшного. Бачу тут виключно "пацанство". Щоб всуху не програвати", - зазначив Романюков.

Втім, під час сесії Борис Філатов вкотре відкрито заявив, що електронні петиції у Дніпрі, як і думки містян, не мають для нього жодного сенсу.

"Нам треба інколи робити вигляд, що нас перемагають місцеві активісти. Хочуть голосувати - нехай голосують", - зазначив Борис Філатов.

Нагадаємо, під час сесії депутати проголосували за програму боротьби з амброзією на наступний рік.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...
Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...
Ось і минуло свято 14 жовтня – день священний для кожного українського націоналіста. При чому незалежно від його релігійних, історичних чи будь-яких інших поглядів. Це свято, особливо у такий не...