App Store Google Play

У Дніпрі змінили правила підпису електронних петицій

24.10.2018 14:20
У Дніпрі змінили правила підпису електронних петицій

Сьогодні, 24 жовтня, Дніпровська міська рада збільшила період збору підписів у Дніпрі - з 30 днів до 90. Також, за новими правилами, щоб потрапити на розгляд, документ має зібрати тисячу голосів, а не 900, як раніше. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій. 

«Ми збільшили термін голосування за петицію - з 30 до 90 днів. Та збільшили кількість підписів на 100. Та навіть така кількість може, так би мовити, зміцнити петицію. Крім цього, за місяць не всі встигають вивчити петицію, зареєструватися та проголосувати», – зазначив заступник міського голови Дніпра Олександр Шикуленко.

У мерії переконані: ця ініціатива допоможе людям більш виважено підходити до голосування за різні пропозиції та дасть удосталь часу для роздумів. Проте такі дії більше схожі на розтягування строків, аби петиція за 3 місяці просто втратила актуальність.

"Цей варіант гірший за попередній. Тепер за петиції відповідає робоча група, яка повинна "опрацьовувати" петиції перед тим, як передати їх меру. Саме ця робоча група незаконно заблокувала, наприклад, нашу петицію про звільнення командира дніпровського "беркута" з посади в міській раді, де він до цього дня працює. Ми оскаржили це в суді і вже виграли першу інстанцію. Бачу тільки один сенс в легалізації цієї робочої групи - зайвий раз зняти відповідальність за саботаж петицій з мера Філатова", - прокоментував активісти Артем Романюков.

Зазначимо, що спочатку міська рада намагалася збільшити кількість необхідних голосів з 900 до 3000, що значно б ускладнило розгляд депутатами волевиявлення мешканців. 

"Норму про підняття порогу підписів за електронні петиції в Дніпрі з 900 до 3000 таки вдалося збити. Поріг підняли з 900 до 1000. В цьому немає нічого страшного. Бачу тут виключно "пацанство". Щоб всуху не програвати", - зазначив Романюков.

Втім, під час сесії Борис Філатов вкотре відкрито заявив, що електронні петиції у Дніпрі, як і думки містян, не мають для нього жодного сенсу.

"Нам треба інколи робити вигляд, що нас перемагають місцеві активісти. Хочуть голосувати - нехай голосують", - зазначив Борис Філатов.

Нагадаємо, під час сесії депутати проголосували за програму боротьби з амброзією на наступний рік.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...