App Store Google Play

Чи ввійде Україна в еру штучного інтелекту?

24.10.2018 18:00
Чи ввійде Україна в еру штучного інтелекту?

Головна освітня новина США – легендарний MIT, найкращий політехнічний університет світу, відкриває шостий факультет. Зватися він буде «College of Computing», але його вже встигли наректи «факультетом штучного інтелекту, бо саме таким буде основний фокус його діяльності.

Університет взяв на себе зобов’язання знайти на новий факультет один мільярд доларів – перші 350 мільйонів вже пожертвував співзасновник інвестиційного фонду Blackstone Стівен Шварцман. Відкриття нового факультету – найбільша організаційна зміна для MIT за останні 70 років. Задум ще більш амбітний, ніж здається. Новий факультет має стати світовим центром академічних досліджень в галузі штучного інтелекту й аналізу даних, а також міждисциплінарним центром, завдяки якому технології штучного інтелекту в своїх галузях почнуть використовувати дослідники і студенти інших, в тому числі не технічних, факультетів.

Причина такого безпрецедентного рішення проста – стає все більше зрозумілим, що штучний інтелект має всі шанси стати новою базовою технологією XXI століття. Так само як паровий двигун чи електрика радикально змінили майже всі галузі людської діяльності, так само і штучний інтелект може фундаментально змінити економіку і суспільство, створивши колосальні блага, але й не менші небезпеки. MIT вирішив зіграти на випередження і змінитися, аби першим пристосуватися до тих тектонічних змін, які вже відбуваються у світі.

Задум ще більш амбітний, ніж здається

В інтерв’ю Стівен Шварцман заявив, що сподівається, що його щедра пожертва стане гучним сигналом до уряду США вкладати більше грошей у фундаментальні дослідження штучного інтелекту. Багато хто з американських наукових і бізнес-лідерів занепокоєний тим, що поки Китай агресивно інвестує у власні дослідження штучного інтелекту і робить все можливе, щоб його компанії в цій галузі вибилися в лідери, американський уряд займає пасивну позицію. В сучасному світі це неприпустимо – всі країни думають над тим, як їм стати частиною економіки штучного інтелекту, яка зароджується на наших очах. Хтось хоче допомогти власним компаніям розробляти продукти, хтось планує заманити чужі компанії працювати у себе найкращими умовами, хтось пропонує дозволити іноземцям простіше працювати з місцевими цифровими даними в обмін на надання доступу до останніх розробок штучного інтелекту.

Цікаво, що поки Україна та державні університети мляво реагують на початок ери штучного інтелекту, всі успіхи робляться в рамках приватних ініціатив. Буквально сьогодні стало відомо, що заснований українцем Олегом Рогинським стартап People Ai отримав 30 мільйонів доларів інвестицій від легендарних Andreessen Horowitz та інших інвесторів. У приватному Українському католицькому університеті працюють майстерні з машинного навчання. Віталій Гончарук заснував Augmented Pixels і робить круту конференцію AI Ukraine. На Prometheus Олесь Петрів кілька років тому запустив безкоштовний онлайн-курс з машинного навчання.

В Україні є багато людей, які мають серйозну університетську математичну базу і вміють програмувати. Та ні від уряду, ні від кандидатів перед виборами не звучить жодних конструктивних ідей щодо розвитку штучного інтелекту в Україні. Замість цього ми обговорюємо яскраву, але вторинну технологію 3D-друку. Приватним особам і компаніям знову доведеться брати все в свої руки?

Сторінка автора

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...
Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...
Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...