App Store Google Play

“Про нас не забувають, про нас не знають”: у Дніпрі презентували книгу і фільм про оборону Луганського аеропорту

22.10.2018 11:40
“Про нас не забувають, про нас не знають”: у Дніпрі презентували книгу і фільм про оборону Луганського аеропорту

Українські десантники тримали оборону Луганського аеропорту та прилеглих населених пунктів із квітня 2014 року. Оскільки більшу частину часу вони знаходились у цілковитому оточенні, інформації надходило дуже мало. За 146 днів оборони до аеропорту не зміг потрапити жоден журналіст. Для багатьох українців деталі операції досі невідомі. Безпосередні учасники тих подій виклали їх самі у документальній хроніці “У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту”. Презентували її 21 жовтня у Дніпропетровській обласній державній адміністрації, передає кореспондент Дніпрограда із місця події.

У книзі автори зібрали свідчення учасників однієї з найгероїчніших і найтрагічніших операцій початку російсько-української війни. У документальній хроніці вони описали події, пов'язані з обороною міжнародного аеропорту “Луганськ”, а також події, що передували окупації міста.

За словами керівника сектору інформаційної реінтеграції Криму та Донбасу Міністерства інформаційної політики України Віктора Литвінова, “ця книжка не лише про військовий подвиг. Вона про те, як місцеві привозили їжу, воду, медикаменти та, ризикуючи життям, допомагали інформаційно. Безліч цивільних людей за це були закатовані і вбиті. Тому це вшанування пам'яті не тільки військових, а й громадян України в першу чергу”.

Ініціатором ідеї та одним із авторів книги є волонтер, луганчанин Сергій Глотов. У 2016 році до написання книги долучився і Юрій Руденко.

“Мені було дуже приємно заїхати у Дніпро і побачити те, що ви робите для учасників бойових дій. Я одразу звернув на це увагу, адже мені є із чим порівнювати” — прокоментував учасник оборони летовища, командир першої десантної штурмової роти 80-ої бригади, співавтор книги “У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту” Юрій Руденко.

 

Разом із командою волонтерів автори зібрали спогади більше 140 учасників та очевидців тих подій — військових, місцевих мешканців, працівників міліції та аеропорту, медиків. Також тут побачити унікальні фотографії та картосхеми, що ілюструють військові операції, які відбувалися навколо летовища. Крім того, книга містить коментарі військових дослідників, офіцерів та експертів із аналізом основних подій.

На останніх сторінках хроніки “У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту” — імена 196 героїв, які залишилися в Луганському аеропорті назавжди. Про кожного міститься певна інформація: ким був до війни, як загинув, хто з сім'ї залишився.

Придбати книжки неможливо, вони надруковані за державні кошти для безкоштовного розповсюдження.

 

Також у цей день учасники заходу мали змогу переглянути документальний фільм про учасників оборони “Луганський форпост”.

“Я спілкувався із дніпровськими десантниками, із матерями загиблих у літаку ІЛ-76, тому ви маєте повну причетність до цього фільму. В подальшому ми хочемо продовжувати цю тематику. Я приїхав не лише показати готову стрічку, а й для того, щоб поспілкувавшись із вами, розробити нові проекти” — наголосив генеральний продюсер фільму Олександр Дріз.

Також він зазначив, що у планах — зробити так, щоби фільм побачили у світі. Найближчим часом його подаватимуть на міжнародні фестивалі і будуть організовувати його перегляд для іноземних послів та військових аташе.

Нагадаємо, нещодавно у Дніпрі презентували книгу «Позивний «Бандерас».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...
Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...
Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...