App Store Google Play

Дніпровський центр, який рятує жінок, потребує підтримки влади для подальшого функціонування

22.10.2018 16:00
Дніпровський центр, який рятує жінок, потребує підтримки влади для подальшого функціонування

У Дніпрі функціонує Центр ресоціалізації матері та дитини «Нова Я», який протягом двох років подарував нове життя 44 жінкам та 102 дітям, рятуючи їх від домашнього насилля. Про проблеми та успіхи сьогодні, 22 жовтня, розповіла директор Центру Людмила Коломоєць, передає Дніпроград.

Вона давно займається проблемами жінок, вела спеціальні групи. Поштовхом для створення такого центру слугував випадок, коли загинула одна з відвідувачок курсів – причиною смерті був розрив селезінки через побої чоловіка.

Фонд ЮНІСЕВ надав достатню кількість грошей і вже 22 вересня 2016-го року був відкритий Центр ресоціалізації матері та дитини «Нова Я» на 14 спальних місць. До того ж інколи ці місця можуть займати багатодітні матері, оскільки центр не розлучає їх з родинами. Проте фінансування центру вистачило до листопада 2017-го року. Людмила Коломоєць зазначила, що протягом всього часу представники центру зверталися до влади неодноразово та намагалися пояснити важливість даного закладу, але марно.

Центр ресоціалізації – це комплекс. Там є і відділення денного перебування, куди приходять на курси жінки, займаються з дітьми, а є шелтер – притулок, де вони знаходяться стаціонарно. Особливістю закладу є процес після ресоціалізації. Загалом жінка знаходиться у шелтері від трьох до шести місяців, за цей час вирішується питання з житлом після її одужання, після цього вона продовжує відвідувати курси. Термін перебування у притулку визначається індивідуально. На сьогоднішній день курс ресоціалізації в Центрі пройшли 44 жінки та 102 дитини – вони набули нове життя.

До центру звертаються особи різного рівня тяжкості – усі вони жертви жорстокого поводження та домашнього насильства. Людмила Коломоєць наголошує, що такі заклади є пріоритетними та вкрай важливими у місті.

На «виживання» шелтеру представники Центру ресоціалізації матері та дитини «Нова Я» просять всього близько 200 тисяч гривень. Експерт з адвокації та комунікації Іван Карасиков додав, що це мізерна сума для міста, а протидія насильству – це комплексна державна політика. Вони продовжують боротися за те, щоб міська та обласна влада звернула увагу на цю проблему та почала нею займатися.

Соціальний притулок розташований за адресою: вул. Робоча, 24-А.

Раніше зазначалося, що  Дніпрі спільними зусиллями протидіють цькуванню дітей.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...