App Store Google Play

У Дніпрі відкрилась виставка кольорових каменів-самоцвітів та ювелірних виробів

19.10.2018 08:00
У Дніпрі відкрилась виставка кольорових каменів-самоцвітів та ювелірних виробів

Вчора, 18 жовтня, у історичному музеї Дніпра відкрилась виставка самоцвітів з усієї України. Авторська експозиція нараховує 126 кольорових каменів та ювелірних виробів. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення.

Організатором виставки виступив доктор геологічних наук, професор кафедри науки про Землю Дніпровського національного університету імені Олеся Ганчара Петро Баранов. Він зазначив, що вже вдруге підготував експозицію самоцвітів для жителів міста.

«Мета виставки – популяризація гемологічного напрямку, який я разом з колегами розвиваю з 1994 року. Ця галузь зародилась у Дніпрі, у 1996 році відбувались перші виставки. З того часу проводились наукові дослідження, результати яких відображені у цій виставці», - пояснив Петро Баранов.

На виставці представлені невідомі та маловідомі самоцвіти України, у тому числі із приватних колекцій. Так, один з каменів відкрив один з відомих в історії нашого міста й краю дворянин та підприємець Олександр Поль  під час становлення промисловості у Катеринославі-Дніпрі.

Окрім необроблених самоцвітів, експозиція включає авторські художні, оригінальні дизайнерські роботи з натурального каміння.

Виставка «Самоцвіти України» триватиме до 16 листопада, крім понеділка та останньої п’ятниці місяця у 13 залі музею імені Яворницького. Час роботи: з 10.00 до 17.00 години.

Раніше повідомлялося, що у Дніпровському історичному музею розпочато роботу над експонатами у новому форматі. В результаті деякі з них можна буде побачити у 3D вимірі.

Дізнавайтеся найсвіжіші новини першими: підписуйтесь на наш канал у Telegram та на сторінку в Instagram.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...
Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...
Ось і минуло свято 14 жовтня – день священний для кожного українського націоналіста. При чому незалежно від його релігійних, історичних чи будь-яких інших поглядів. Це свято, особливо у такий не...