App Store Google Play

У Дніпрі відкрилась виставка кольорових каменів-самоцвітів та ювелірних виробів

19.10.2018 08:00
У Дніпрі відкрилась виставка кольорових каменів-самоцвітів та ювелірних виробів

Вчора, 18 жовтня, у історичному музеї Дніпра відкрилась виставка самоцвітів з усієї України. Авторська експозиція нараховує 126 кольорових каменів та ювелірних виробів. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення.

Організатором виставки виступив доктор геологічних наук, професор кафедри науки про Землю Дніпровського національного університету імені Олеся Ганчара Петро Баранов. Він зазначив, що вже вдруге підготував експозицію самоцвітів для жителів міста.

«Мета виставки – популяризація гемологічного напрямку, який я разом з колегами розвиваю з 1994 року. Ця галузь зародилась у Дніпрі, у 1996 році відбувались перші виставки. З того часу проводились наукові дослідження, результати яких відображені у цій виставці», - пояснив Петро Баранов.

На виставці представлені невідомі та маловідомі самоцвіти України, у тому числі із приватних колекцій. Так, один з каменів відкрив один з відомих в історії нашого міста й краю дворянин та підприємець Олександр Поль  під час становлення промисловості у Катеринославі-Дніпрі.

Окрім необроблених самоцвітів, експозиція включає авторські художні, оригінальні дизайнерські роботи з натурального каміння.

Виставка «Самоцвіти України» триватиме до 16 листопада, крім понеділка та останньої п’ятниці місяця у 13 залі музею імені Яворницького. Час роботи: з 10.00 до 17.00 години.

Раніше повідомлялося, що у Дніпровському історичному музею розпочато роботу над експонатами у новому форматі. В результаті деякі з них можна буде побачити у 3D вимірі.

Дізнавайтеся найсвіжіші новини першими: підписуйтесь на наш канал у Telegram та на сторінку в Instagram.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Спрощена видача російських паспортів для жителів ТОТ (тимчасові окуповані території) - крок передбачуваний. Аналогічні кроки Кремль здійснював на рубежі 90-их/2000-их для Абхазії та Осетії.Що це дає К...
Марія СОЛОМОНОВА

Нехай нас єднає наша мова

22 квітня настало. Світ не зрушився з місця. А Україна – тим паче)Тож, життя продовжується, і нам, звісно ж, своє робити – суто українське, національне, гідне нашої нації та наших Героїв.Н...
Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...