App Store Google Play

Ляльки - для дорослих: як у Дніпрі Фестиваль театрів ляльок підіймає гострі соціальні питання

19.10.2018 14:00
Ляльки - для дорослих: як у Дніпрі Фестиваль театрів ляльок підіймає гострі соціальні питання

Багатогранне Дніпро з кожним роком набуває нових традицій та обростає унікальними масштабними заходами, які залучають не лише місцевих жителів, а й приваблюють гостей з інших міст та, навіть, країн. Так, наприклад наступного тижня, 22-24 жовтня, місто поглине чарівна атмосфера з нагоди Третього Міжнародного фестивалю театрів ляльок «ДніпроПаппетФест», на який завітають десять колективів з України, Хорватії, Білорусі та Чорногорії. Подробицями та родзинками заходу з кореспондентом Дніпрограда поділився директор Дніпровського міського театру ляльок та організатор фестивалю Валентин Фетісов.

«Ляльковий фестиваль – це дуже глибоко, інтелектуально, символічно та цікаво. Таких дивовижних видів мистецтва та діяльності немає ніде», - наголошує директор театру.

«ДніпроПаппетФест» проходить  вже третій рік поспіль, ідею впровадження проекту виношували протягом 15 років під час тривалих подорожей та театральних фестивалів, поки нарешті й до дніпровського глядача дійшов феномен фестивалю театрів ляльок. Під час першого «ДніпроПаппетФест» організатори не знали, як відреагує місцевий поціновувач мистецтва, проте серед аудиторії Дніпра це викликало неабиякий живий інтерес, що дало впевнений поштовх для реалізації подальших фестивалів.

Кожний рік вистави в рамках події об’єднують однією темою. Минулого року це була «Класика в театрі ляльок», цього разу – «Унікальність вистав театрів ляльок».

На фестиваль із року в рік приїжджають театри з різних міст та країн. Цього року дніпровський глядач ознайомиться з 12 виставами від трьох іноземних та семи українських театрів. Кожен колектив підготував спектакль з унікальною подачею та глибокою темою.

Валентин Фетісов зазначив, що в Україні проходять 18 подібних фестивалів, проте у Дніпрі він відрізняється акцентом на дорослого глядача. Програма розрахована на широку аудиторію – від найменшеньких до дорослих інтелектуалів та циніків.

У понеділок, 22 жовтня, «ДніпроПаппетФест» відкриє вистава «Колобок» від Дніпропетровського академічного молодіжного театру. Цього разу молодий та перспективний режисер Сергій Олійник подає класичну казку з іншої, української, сторони – з гумором та іронією.

«Потім два рази підряд покажуть спектакль «Дев’ята овечка» гості з Хорватії, місто Осієк. Актори приїжджають заради участі на фестивалі всього на одну добу з різних куточків світу – Венеції, Будапешту, Вени. Це дуже затребуваний театр, а сама вистава несе цікаву та іронічну тему, що буде цікавою для розумних батьків. Спектакль йтиме хорватською мовою – досвід проведення фестивалів запевнив організаторів, що перекладати вистави не потрібно» , - зауважив Фетісов.

Дітям досить десяти хвилин, щоб зрозуміти про що говорять герої. Зокрема ведучий перед початком прочитає невелике лібрето про сюжет.

Закінчить перший день фестивалю родзинка програми – «Пікова дама», яку поставив культовий режисер Олег Жужда. На сцені відбудеться конфлікт між двома піковими дамами – Чайковського та Пушкіна. Валентин Фетісов запевнив, що вистава не залишить байдужим дніпровського глядача.

На другий день фестивалю, 23 жовтня,  Дніпровський міський театр ляльок презентує свою прем’єру «Кіт у чоботях». Це гарна нагода театру продемонструвати виставу широкій аудиторії.

Далі естафету перейме ніжна українська вистава з автентичними піснями та поліською мовою «Пливе човен, казок повен». Містичний спектакль матиме незвичайну форму – три актриси з великим досвідом розповідатимуть малятам казку. У цей час грань між сценою та залою стирається, аудиторію поглинає сімейна атмосфера.

Відразу після них на сцені розпочнеться надзвичайно колоритний львівський спектакль «Музична крамничка» з міською львівсько-австрійською мовою. Спектакль, як натякає назва, про музику.

Увечері відбудеться соціальна драма «Легені». Це відома п’єса, проте Незалежна театральна компанія ТРИ’Со продемонструє свою унікальну інтерпретацію. Вистава підніме гостре соціальне питання – чи потрібні діти молодим людям?

На третій, завершальний день глядачі ознайомляться зі спектаклем з Чорногорії під назвою «Золота рибка». Ця вистава проходить практично без слів, усе побудовано на метафорах та символах. Тут мова не потрібна, треба лише дивитися та розуміти.

Далі відбудеться вистава гостів з Хмельницького «Стара вітряниця» за мотивами відомого твору Ганса Крістіана Андерсона. У даному випадку вітряниця виступає у ролі всесвітньої матері, яка дає життя, дах над головою та їжу, але від безсердечних дітей за все тепло та турботу отримує зовсім неадекватну реакцію.

Закриває фестиваль вистава «Історія однієї матері». Це заміна запланованого заздалегідь спектаклю «Гамлет», оскільки провідний артист театру В’ячеслав Гіндін отримав тяжку травму і не може виступати. Проте Миколаївський театр актора та ляльки відгукнувся на прохання організаторів, знайшов вікно та погодилися взяти участь у фестивалі. «Історія однієї матері» - камерний спектакль, який пройде на малій сцені театру Шевченка.

Валентин Фетісов додав, що головним принципом відбору колективів та вистав для участі «ДніпроПаппетФест» - це цікаві спектаклі. Проте під час перемов виникають проблеми через відсутність відповідних площадок на території Дніпра – театри готові приїхати, проте умов, щоб їх прийняти, немає.

Вистави відбуватимуться у Дніпропетровському академічному обласному українському молодіжному театрі, що за адресою Володимира Мономаха, 21. Остання вистава, «Історія однієї матері», пройде на малій сцені театру Шевченка, що на вулиці Воскресенській, 5. Замовити квитки можна на сайті театру.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...