App Store Google Play

Дніпрян запевняють: спалене листя не приносить користі, лише штрафи та додаткові захворювання

19.10.2018 13:40
Дніпрян запевняють: спалене листя не приносить користі, лише штрафи та додаткові захворювання

У Дніпрі триває боротьба з порушниками, які спалюють опале листя. Про це сьогодні, 19 жовтня, під час прес-конференції в інформаційному агентстві «Мост Днепр» розповів начальник інспекції з благоустрою міської ради Руслан Мороз, передає Дніпроград.

За місяць інспекція провела 14 виїзних перевірок. На виявлених порушників склали 59 адміністративних протоколів за статтею 152 Кодексу України (порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів). А також видали 62 письмових попередження.

«Вчора ми проінспектували Амур-Нижньодніпровський, Соборний та Новокодацький райони. За день склали п’ять адміністративних протоколів та видали 12 попереджень» – додав Руслан Мороз.

Розмір штрафу за спалення листя складає від 340 грн до 1360 грн. Для юридичних осіб – до 1700 грн. Рейди інспекція здійснює 3-4 рази на тиждень. 

Зазначимо також, що спалене листя є джерелом викиду діоксину, який впливає на збільшення ризику виникнення онкологічних та легеневих захворювань. Година, проведена біля такого вогнища, прирівнюється п’яти годинам на автомагістралі з великим вантажним транспортом.

«Крім того, через спалення опалого листя знижується здатність до відтворення ґрунту – виникає у два рази більше промерзання. Найкраща альтернатива – компостування», – прокоментувала директор департаменту екологічної політики міської ради Ірина Козлова.

Фахівці зазначають, місце для компостування має знаходитись за 15 метрів від джерела питної води, бути у напiвзатiнку та добре провітрюватись. Висота i ширина компостної маси не повинна перевищувати 100-150 сантиметрів, довжина може бути необмежена.

Раніше повідомлялося, що Лисенко пообіцяв звільняти двірників, які палять листя.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...
Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...