App Store Google Play

Дніпрян запевняють: спалене листя не приносить користі, лише штрафи та додаткові захворювання

19.10.2018 13:40
Дніпрян запевняють: спалене листя не приносить користі, лише штрафи та додаткові захворювання

У Дніпрі триває боротьба з порушниками, які спалюють опале листя. Про це сьогодні, 19 жовтня, під час прес-конференції в інформаційному агентстві «Мост Днепр» розповів начальник інспекції з благоустрою міської ради Руслан Мороз, передає Дніпроград.

За місяць інспекція провела 14 виїзних перевірок. На виявлених порушників склали 59 адміністративних протоколів за статтею 152 Кодексу України (порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів). А також видали 62 письмових попередження.

«Вчора ми проінспектували Амур-Нижньодніпровський, Соборний та Новокодацький райони. За день склали п’ять адміністративних протоколів та видали 12 попереджень» – додав Руслан Мороз.

Розмір штрафу за спалення листя складає від 340 грн до 1360 грн. Для юридичних осіб – до 1700 грн. Рейди інспекція здійснює 3-4 рази на тиждень. 

Зазначимо також, що спалене листя є джерелом викиду діоксину, який впливає на збільшення ризику виникнення онкологічних та легеневих захворювань. Година, проведена біля такого вогнища, прирівнюється п’яти годинам на автомагістралі з великим вантажним транспортом.

«Крім того, через спалення опалого листя знижується здатність до відтворення ґрунту – виникає у два рази більше промерзання. Найкраща альтернатива – компостування», – прокоментувала директор департаменту екологічної політики міської ради Ірина Козлова.

Фахівці зазначають, місце для компостування має знаходитись за 15 метрів від джерела питної води, бути у напiвзатiнку та добре провітрюватись. Висота i ширина компостної маси не повинна перевищувати 100-150 сантиметрів, довжина може бути необмежена.

Раніше повідомлялося, що Лисенко пообіцяв звільняти двірників, які палять листя.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...