App Store Google Play

Високомінералізовані шахтні води з Дніпропетровщини планують скидувати трубопроводом в Чорне море

18.10.2018 18:30
Високомінералізовані шахтні води з Дніпропетровщини планують скидувати трубопроводом в Чорне море

Сьогодні, 18 жовтня, у Дніпропетровській обласній раді розглянули питання щодо будівництва трубопроводу до Чорного моря з метою транспортування шахтних вод, які шкідливо впливають на екологію одразу в трьох областях. Про це з місця події повідомляє кореспондент Дніпрограда.

Робоча група працювала над вирішенням проблеми високомінералізованих шахтних вод протягом останніх двох років. У співробітництві з німецькими фахівцями та місцевими науковцями найбільш ефективним методом було обрано побудову трубопроводу через Дніпропетровську, Херсонську та Миколаївську області, по якому здійснювалося б транспортування шкідливих вод у Чорне море. 

Небезпека шахтних вод з полягає у тому, що їхній вплив на ґрунт унеможливлює ведення на ньому сільськогосподарської діяльності. Наразі більша частина високомінералізованих шахтних вод скидується в річку Інгулець. Через це найбільше страждають Херсонська та Миколаївська області, які знаходяться за течією річки.

Проблему розглядали ще за радянських часів, але ніяких заходів так і не було вжито. 

Бюджет будівництва такого трубопроводу складає 3,2 мільярди гривень, але для початку потрібно розробити усю необхідну проектну документацію. Саме фінансування розроблення проектної документації і розглядали сьогодні члени постійної комісії з питань екології обласної ради.

В цілому, будівництво такого трубопроводу на сьогодні є найбільш можливим виходом із ситуації. Втім, член комісії Павло Хазан виступив проти такої ініціативи і зауважив, що очищенням шахтних вод мають займатися власники цих шахт на місцях.

"Я не уявляю реалізацію такого фантастичного проекту як будівництво трубопроводу до Чорного моря. До того ж, мені незрозуміло чому підприємства, які отримають колосальні прибутки з шахт, не долучаються до вирішення цієї проблеми. Вони також мають витрачати на це кошти. Втім, я вважаю, що треба мислити стратегічно і шукати способи очистки цих вод на місцях", - зазначив Павло Хазан.

Остаточне рішення мають прийняти депутати завтра під час сесії Дніпропетровської обласної ради. У разі позитивного рішення розпочнеться розробка документації, яка стане основою для подальшої реалізації проекту трубопроводу до Чорного моря.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Спрощена видача російських паспортів для жителів ТОТ (тимчасові окуповані території) - крок передбачуваний. Аналогічні кроки Кремль здійснював на рубежі 90-их/2000-их для Абхазії та Осетії.Що це дає К...
Марія СОЛОМОНОВА

Нехай нас єднає наша мова

22 квітня настало. Світ не зрушився з місця. А Україна – тим паче)Тож, життя продовжується, і нам, звісно ж, своє робити – суто українське, національне, гідне нашої нації та наших Героїв.Н...
Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...