App Store Google Play

У Дніпрі побудують перший в Україні Храм на честь загиблих героїв війни

18.10.2018 16:20
У Дніпрі побудують перший в Україні Храм на честь загиблих героїв війни

Четвертий рік поспіль триває російсько-українська війна, яка назавжди забирає життя наших воїнів. Саме Дніпропетровська область втратила найбільшу кількість бійців, а це – понад 500 хлопців та дівчат. Питання вшанування їхньої пам’яті нині стоїть нагально. Через це у Дніпрі побудують перший в Україні Храм на честь загиблих на Сході країни героїв. Про задум проекту, а також, на якому етапі будівництво, 18 жовтня під час прес-конференції у медіа-центрі «Відкритий» розповів священик Дніпровської єпархії УПЦ КП, капелан полку «Дніпро-1» Дмитро Поворотний.

«Важливість вшанування пам’яті загиблих героїв я зрозумів під час своєї роботи військовим священником, який поховав багато хлопців і дівчат особисто. Таких втрат, як у нашій області, немає в жодному регіоні», – зазначив майбутній настоятель храму Дмитро Поворотний.

Храм побудують на честь Ікони Божої Матері «Нерушима Стіна», яка є визначною для історії нашого народу. Вона знаходиться у Храмі Святої Софії – найдревнішому, який зберігся на теренах Східної Європи.

«Цей храм перебудовувався, руйнувався, реставрувався, але його єдиною незмінною частиною залишилась ця Ікона. У побожних людей навіть виникло повір’я – допоки стоїть ця Ікона, стоїть Україна і Київ», – прокоментував Дмитро Поворотний.

За задумом ініціаторів ідеї, символічно у храмі втілять «три нерушимі стіни». По-перше, він уособлюватиме духовну нерушиму стіну, що пов’язана із Іконою Божої Матері. По-друге, рукотворний храм означатиме вияв духовної стіни, до якої завжди можна буде прийти помолитися. І, крім того, символом стануть загиблі воїни – «нерушима стіна», об яку розбилася «руська весна».

Храм побудують у сучасному модерному вигляді. Його деталі будуть підтверджувати ідеологічну, духовну і моральну ідею проекту.

За словами Дмитра Поворотного, куб із грубими стінами уособлює фундамент, на якому будується як будівля, так і підвалини культури. Несиметричні віконця на ньому означають розстріляну основу, яка вистояла попри всі перешкоди. Довершує побудову купол, який символізує голгофу, і хрест, який завжди увінчує храм.

Також зараз працюють над виглядом, у якому вшанують пам’ять загиблих: «Ми не хочемо увічнювати людину рядком у стовпчик, як це робили в Радянському Союзі. Людина – не гвинтик, а особистість. І зараз ми думаємо, як краще її розкрити. Можливо, це буде в сучасному вигляді – через кью-ар код, який направлятиме на посилання з інформацією про кожного загиблого. Можливо, це будуть зірки чи бронзові цвяхи, що уособлюватимуть героїв».

Крім того, храм не будуть огороджувати парканами. Він буде доступний для кожного у будь-який час. У певні дні тут планують робити богослужіння на вулиці.

Знаходитиметься Храм у центральній частині міста. Його точне місце розташування стане відоме до кінця наступного тижня.

Нагадаємо, у Дніпрі планують побудувати храм на честь загиблих на Сході України воїнів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....