App Store Google Play

У Дніпрі побудують перший в Україні Храм на честь загиблих героїв війни

18.10.2018 16:20
У Дніпрі побудують перший в Україні Храм на честь загиблих героїв війни

Четвертий рік поспіль триває російсько-українська війна, яка назавжди забирає життя наших воїнів. Саме Дніпропетровська область втратила найбільшу кількість бійців, а це – понад 500 хлопців та дівчат. Питання вшанування їхньої пам’яті нині стоїть нагально. Через це у Дніпрі побудують перший в Україні Храм на честь загиблих на Сході країни героїв. Про задум проекту, а також, на якому етапі будівництво, 18 жовтня під час прес-конференції у медіа-центрі «Відкритий» розповів священик Дніпровської єпархії УПЦ КП, капелан полку «Дніпро-1» Дмитро Поворотний.

«Важливість вшанування пам’яті загиблих героїв я зрозумів під час своєї роботи військовим священником, який поховав багато хлопців і дівчат особисто. Таких втрат, як у нашій області, немає в жодному регіоні», – зазначив майбутній настоятель храму Дмитро Поворотний.

Храм побудують на честь Ікони Божої Матері «Нерушима Стіна», яка є визначною для історії нашого народу. Вона знаходиться у Храмі Святої Софії – найдревнішому, який зберігся на теренах Східної Європи.

«Цей храм перебудовувався, руйнувався, реставрувався, але його єдиною незмінною частиною залишилась ця Ікона. У побожних людей навіть виникло повір’я – допоки стоїть ця Ікона, стоїть Україна і Київ», – прокоментував Дмитро Поворотний.

За задумом ініціаторів ідеї, символічно у храмі втілять «три нерушимі стіни». По-перше, він уособлюватиме духовну нерушиму стіну, що пов’язана із Іконою Божої Матері. По-друге, рукотворний храм означатиме вияв духовної стіни, до якої завжди можна буде прийти помолитися. І, крім того, символом стануть загиблі воїни – «нерушима стіна», об яку розбилася «руська весна».

Храм побудують у сучасному модерному вигляді. Його деталі будуть підтверджувати ідеологічну, духовну і моральну ідею проекту.

За словами Дмитра Поворотного, куб із грубими стінами уособлює фундамент, на якому будується як будівля, так і підвалини культури. Несиметричні віконця на ньому означають розстріляну основу, яка вистояла попри всі перешкоди. Довершує побудову купол, який символізує голгофу, і хрест, який завжди увінчує храм.

Також зараз працюють над виглядом, у якому вшанують пам’ять загиблих: «Ми не хочемо увічнювати людину рядком у стовпчик, як це робили в Радянському Союзі. Людина – не гвинтик, а особистість. І зараз ми думаємо, як краще її розкрити. Можливо, це буде в сучасному вигляді – через кью-ар код, який направлятиме на посилання з інформацією про кожного загиблого. Можливо, це будуть зірки чи бронзові цвяхи, що уособлюватимуть героїв».

Крім того, храм не будуть огороджувати парканами. Він буде доступний для кожного у будь-який час. У певні дні тут планують робити богослужіння на вулиці.

Знаходитиметься Храм у центральній частині міста. Його точне місце розташування стане відоме до кінця наступного тижня.

Нагадаємо, у Дніпрі планують побудувати храм на честь загиблих на Сході України воїнів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...