App Store Google Play

Січеславщина з'єднує минуле і майбутнє та надихає на вчинки, - Андрій Денисенко

18.10.2018 16:00
Січеславщина з'єднує минуле і майбутнє та надихає на вчинки, - Андрій Денисенко

Січеславщина – найкраща назва для нашого краю. У цьому переконані історики, громадські активісти, політики та представники інтелігенції - мешканці області, яка, всупереч ухваленому кілька років тому закону про декомунізацію, досі носить ім’я ката українського народу Григорія Петровського.

«Терміни Січеславський край, Січеславщина, Січеслав широко ввів у обіг понад сотню років тому академік Яворницький, дослідник козаччини, дніпрових порогів, якого за його велетенську подвижницьку культурну й просвітницьку роботу ще за життя прозвали «козацький батько», - нагадав сьогодні дніпровський народний депутат Андрій Денисенко на своїй сторінці у соцмережі.

Сьогодні  ім‘ям історика заслужено названий центральний проспект Дніпра, а найкрасивішу вулицю нашого міста, набережну - Січеславською. За доби УНР, під час визвольних змагань, наш край, де знаходилися п'ять з восьми козацьких січей, так і називався - Січ.

«У наш сучасний етап боротьби за незалежність один із місцевих добробатів зажив назви Січеслав, а головну базу Української добровольчої армії, розташовану на східній межі нашої області, називають не інакше, як Дібрівська або Покровська Січ. Символи і смисли - це те, що з‘єднує минуле і майбутнє, виповнює життя, надихає на вчинки і сповиває вічною славою», - підкреслив політик важливість значення нової назви області.

Як відомо, перейменування краю саме на Січеславську підтримали  історик Українського інституту національної пам'яті Богдан Короленко, доктор історичних наук Павло Гай-Нижник, директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович, завідувач відділу Інституту української археографії та джерелознавства ім. Грушевського Віктор Брехуненко, Директор Науково-дослідного інституту українознавства Богдан Галайко, історик Андрій Гречило та місцеві історики. Окрім того, громадську ініціативу підтримали чимала кількість лідерів суспільної думки: співаки, музиканти, письменники, актори. Зокрема, письменники Сашко Лірник, Василь Шкляр, Юрій Гудименко, брати Капранови, Сергій Жадан, Юрій Макаров, Антін Мухарський, митець Дмитро Корчинський, гурти Фіолет, ДахаБраха, Воплі Відоплясова, КозакСістем, ТНМК, Мандри, співак і бандурист Тарас Компаніченко, лідер громадської організації "С14" Євген Карась, акторка Ірма Вітовська, волонтерка Яна Зінкевич та інші.

У квітні 2018 року на законодавчому рівні підтримав ініціативу нардеп Андрій Денисенко. За його ініціативи був зареєстрований проект Закону про внесення змін до статті 133 Конституції України (щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську), який успішно пройшов усі профільні комітети при Верховній раді.
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...
Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...
Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...