App Store Google Play

Представники ОТГ Дніпропетровщини навчаються, як побороти засилля побутових відходів

17.10.2018 13:40
Представники ОТГ Дніпропетровщини навчаються, як побороти засилля побутових відходів

Сьогодні, 17 жовтня, представники ОТГ відвідали вступний семінар-презентацію проекту для покращення якості послуг в сфері управління відходами. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення – приміщення Дніпропетровського Центу розвитку місцевого самоврядування (ЦРМС).

Експерти Німецького товариства міжнародної співпраці «GIZ» презентували проектні можливості громадам Дніпропетровщини.

«Наш проект призначений на покращення якості послуг в сфері управління твердими побутовими відходами. На сьогодні ця проблема гостро стоїть в Україні, в тому числі в Дніпропетровській області. Ми провели базовий аналіз в регіоні щодо проблеми відходів, тож сьогодні презентуємо результати моніторингу. Також ми підготували програму тренінгів, яка дозволить представникам громад навчатися», - розповіла заступник директора проекту (GIZ) Тетяна Аніщук.

Крім того експерти проекту (GIZ) висвітлили питання міжмуніципального співробітництва, щоб громади продовжували об’єднуватися. Тетяна Аніщук додала, що проблема побутових відходів лежить у площині не однієї громади, а всього регіону.

В свою чергу директор департаменту екології та природних ресурсів ДніпроОДА Руслан Стрілець пояснив, як поводяться з відходами на Дніпропетровщині.

«Наразі всі стратегічні екологічні кроки на Дніпропетровщині здійснюються ДніпроОДА спільно з обласною радою. На Дніпропетровщині дійсно була введена перша обласна програма з новим підходом щодо управління твердими відходами. Її перевага у скасуванні 8 рудиментарних програм та створення однієї уніфікованої. Ми першими розробили стратегію, однак лише в трьох ОТГ регіону це функціонує. На першому місці знаходиться Зеленодольська громада, тому що депутат облради Віктор Волков, який представляє цю ОТГ, самостійно запроваджував та контролював систему. В результаті в громаді йде роздільний збір сміття, здається пластик тощо», - зазначив Руслан Стрілець.

Експерти (GIZ) пояснили, що після презентації проекту на Дніпропетровщині відберуть на конкурсній основі близько 15 ОТГ, які будуть продовжувати навчання, аби у підсумку вони змогли створити ефективні плани дій по управлінню відходами. В рамках тренінгів передбачені п’ять модулів. Наразі заявки на участь у проекті подали близько 20 представників громад.

Раніше повідомлялося, що На сьогодні в Дніпропетровській області створено 61 громаду. Загалом перспективний план передбачає створення 87 ОТГ. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Спрощена видача російських паспортів для жителів ТОТ (тимчасові окуповані території) - крок передбачуваний. Аналогічні кроки Кремль здійснював на рубежі 90-их/2000-их для Абхазії та Осетії.Що це дає К...
Марія СОЛОМОНОВА

Нехай нас єднає наша мова

22 квітня настало. Світ не зрушився з місця. А Україна – тим паче)Тож, життя продовжується, і нам, звісно ж, своє робити – суто українське, національне, гідне нашої нації та наших Героїв.Н...
Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...