App Store Google Play

Наднормативні викиди забруднюючих речовин та прострочена ліцензія: результат інспекції Придніпровської ТЕС

17.10.2018 16:40
Наднормативні викиди забруднюючих речовин та прострочена ліцензія: результат інспекції Придніпровської ТЕС

Екологічна перевірка ДТЕК Придніпровської ТЕС виявила 33 порушення, більша частина з яких – недопустимі. Інформацію про це сьогодні, 17 жовтня, активісти громадської організації Save Dnipro оприлюднили на своїй офіційній сторінці у Facebook, передає Дніпроград.

Придніпровська ТЕС порушує природоохоронне законодавство, щодня отруюючи майже мільйон містян. Через це екологічна інспекція провела позапланову перевірку щодо додержання суб’єктом господарювання вимог природоохоронного законодавства. Оглянути всю територію екоінспекторам заборонили, однак деякі з головних порушень все ж таки вдалося виявити. 

Від початку року підприємство здійснювало наднормативні викиди забруднюючих речовин у повітря. Про це свідчать перевищення показників оксидів азоту, діоксиду сірки, суспендованих твердих частинок. Також екоінспектори зафіксували перевищення оксиду вуглецю у відхідних газах 8 енергоблоку.

Водночас більше 50 видів промислових відходів обліковуються не у повному обсязі. Пісок, забруднений з очисних споруд, шлам з очистки зливопромивальників, шлам з очистки парових котлів тощо – все не інвентаризується, отже, куди йде далі, невідомо.

Під час попередньої перевірки встановили, що на підприємстві відсутній лічильник скидаємих стоків, прийнятих від населення, у міську мережу каналізації. Документів про усунення порушення інспекторам не надали. Тому скільки стічних вод скидається у міську каналізацію, ніхто не знає. 

Співробітники ТЕС вже не вперше приховують документи. Вони не надали жодної інформації про виконання заходів екологічної модернізації очисного обладнання та встановлення системи неприливного моніторингу відхідних газів. Приховали і документи по реконструкції колектору й впровадженню автоматичної системи моніторингу впливу виробничої діяльності на стан поверхневих та підземних вод.

Проблеми у Придніпровської ТЕС навіть із ліцензією для здійснення діяльності водопостачання та водовідведення. Вона закінчилась ще у минулому році. Тому не зрозуміло, на підставі чого здійснюється встановлення тарифів на ці послуги.

Крім того, у звітності за 2017 рік відсутні показники викидів по джерелам, які не були обліковані (вірогідно, що податки були сплачені не у повному обсязі).

Огляд золошлаконакопичувача в руслі річки Шиянка та золовідвалу в балці Західній інспекторам взагалі не забезпечили. Відмовили і у проведенні досліджень скидів у річку Дніпро.

Зазначимо також, що моніторинг досліджень місць видалення промислових відходів відсутній. Тобто, що відбувається на майже 250 Га міських та обласних земель, де зберігаються відходи найбільшого забрудника міста, також невідомо.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що Екоенспекція підтвердила шкоду від Придніпровської ТЕС.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...