App Store Google Play

Реабілітаційний центр на базі курорту «Солоний лиман» вже прийняв понад 120 бійців зі Сходу країни

16.10.2018 14:40
Реабілітаційний центр на базі курорту «Солоний лиман» вже прийняв понад 120 бійців зі Сходу країни

Сучасний центр медичної реабілітації АТОвців, створений на базі обласної лікарні «Солоний лиман», вже прийняв понад 120 бійців. У ньому є все для найшвидшого одужання хлопців. Зали для лікувальної фізкультури зі спеціальними тренажерами, сучасні фізіотерапевтичні апарати, комфортні палати. Головна прикраса центру – хол із креативним дизайном та фіто-стіною із живих рослин. Про це розповів голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко, інформує Дніпроград.

«На постійній турботі про захисників акцентує Президент України Петро Порошенко. У 2015-му для оздоровлення АТОвців відкрили у Дніпрі реабілітаційний центр – при обласному госпіталі ветеранів. Понад три місяці тому розпочав роботу ще один центр медичної реабілітації – на базі обласної лікарні «Солоний лиман». У закладі створені всі умови для якомога швидшого одужання бійців. Там вже поправили здоров’я понад 120 хлопців», – зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко. 

Курорт «Солоний лиман» розташований у селі Новотроїцьке Новомосковського району. Він давно славиться цілющими грязями, які використовують у лікуванні опорно-рухового апарату. Новий центр реабілітації учасників бойових дій облаштували просто у крилі третього поверху лікарні. Обласним коштом осучаснили приміщення, закупили нові меблі, медичне обладнання та лікувальні тренажери.

«У нас проходять реабілітацію бійці з травмами кінцівок та хребта. Вони отримують реабілітацію на найвищому рівні. Для цього у нас є все. Комфортні палати, надсучасне устаткування, спеціальні тренажери, значно дорожчі за звичайні. Такі умови для АТОвців створила Дніпропетровська облдержадміністрація, – розповів в.о. головного лікаря Ігор Чабаненко. – Ефект від лікування пацієнти відчувають вже під час перебування у центрі».

Заходиш у новостворений центр – ніби потрапляєш до п’ятизіркового готелю. Хол прикрашений живими рослинами. Фіто-стіна створює мікроклімат та сприяє релаксації. Додатковий ефект – від заспокійливої музики та приємної для ока картинки з екрана телевізора.   

У м’яких диванчиках та кріслах відпочивають АТОвці. Василь Харів колись ходив на милицях, та після декількох курсів лікування у різних закладах обходиться ціпком. У «Солоному лимані» – вперше.

«Дуже задоволений. І лікуванням, і процедурами, і відпочинком, і ставленням медперсоналу. Вже відчуваю покращення – іноді навіть про ціпок забуваю, – поділився АТОвець Василь Харів. – Такий ремонт чудовий зробили. Палати просторі, чисті. Буфет затишний – ми там чаї п’ємо, і в мікрохвильовці можна їжу підігріти, якщо перекусити захочеться. Фойє – взагалі краса! Релакс повний! Хлопці сидять тут зранку до вечора».

АТОвці проходять різні фізіопроцедури. Це і гідромасаж, і мінеральні ванни, і гідролазерний душ. А ще – грязьові аплікації та обгортання. Для лікування суглобів – сучасні апарати лазерної, ультразвукової та магнітотерапії.

«Враження від оздоровлення – неперевершені! Після процедур та масажів почуваю себе чудово. Плечі вже не так болять, як раніше, – сказав АТОвець Віталій Кошляк. – Палати – то взагалі, немає слів! І телевізор, і ортопедичні матраци. Все – для нашого комфорту».

У чотирьох нових залах лікувальної фізкультури – спеціальні тренажери, з міні-комп’ютерами. Їх можна програмувати – виставляти необхідну тривалість процедури. Параметри виводяться на монітор. Є бігові доріжки, вело- та гребні тренажери, сучасні шведські стінки, дошки Євмінова – для хребта.

У реабілітаційному центрі на базі курорту «Солоний лиман» можуть одночасно оздоровитися 36 АТОвців. Курс – три тижні.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...
Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...